Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


[Tenchi Awards 2013] Potęga wyobraźni
 Rozpoczęty przez »Sorata, 14-10-2013, 20:00
 Przesunięty przez Lorgan, 15-10-2013, 08:19

5 odpowiedzi w tym temacie
»Sorata   #1 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG

Poświęcił prawie całe dotychczasowe życie dla większej potęgi. Rzygał z wysiłku i pluł krwią tak często, że stracił rachubę. Co roku deklasował konkurencję. Opanował najpotężniejsze style walki na świecie. I w końcu – po latach zgłębił moce, które dla „zwykłego” nadczłowieka były tylko marzeniem. Stał się istotą idealną. Oprócz oryginalnych umiejętności, miał teraz dostęp do straszliwych czarów szkoły Escarcha i nie dalej jak wczoraj, udało mu się zmusić Bahamuta by go opętał. Czas przetestować nowe możliwości. Niewielki skwerek w Nebul może nie był na to najlepszym miejscem, ale zawsze lubił mieć widzów. Spiął się i przywołał naraz każdą z mocy. Douriki tak gęste, że niemal ciekłe wyrwało się z niego z siłą huraganu dezintegrując pobliskich przechodniów. Wyrzeźbione ciało zaczęło proporcjonalnie rosnąć, a zęby zmieniły się w kły drapieżcy. Przez spodnie wystrzelił ogon, i w spazmie bólu, z pleców wyrosły mu skórzaste skrzydła. Sześć par! Zamachał nimi synchronicznie. Pęd powietrza posłał niewielkie tornada we wszystkie strony świata, zagłuszając syreny alarmowe. A to dopiero niewielka dawka wypełniającej go potęgi.
- Jasna cholera – jakby zachęcone przekleństwem, źrenice oczu strzeliły absurdalnie wielkimi strugami rozpalonej energii, spopielając wszystko w zasięgu wzroku.
- Przynajmniej wrzaski ucichły…
Na wszelki wypadek zasłonił twarz gigantycznymi dłońmi, a nienaturalnie nabrzmiałe mięśnie rozerwały rękawy. Co do cholery?! Spod skóry przedramion wyskoczyły kolce - każdy wielkości szpikulca do barbecue.
Na szczęście nie rósł już więcej. Przemiana powoli się uspokajała.
To jest to! Tylko jak to teraz przetestować?
Wzruszył ramionami i nawet ten niewielki ruch sprawił, że planeta pękła na pół.
- Teraz to kompletnie nikt nie będzie chciał ze mną walczyć – pomyślał smutno. Owinął się skrzydłami niczym całunem i obraził się na śmierć. Dosłownie.


W tym temacie odbędzie się głosowanie na najlepszą moc, listę czarów lub transformację. Kryteria określacie sami. Nie jest ważne, czy chodzi o poziom, opis samej mocy czy sto pomysłów na jej zastosowanie.

Wymagania:
1) Posiadanie postaci w Tenchi PBF
2) Aktywność w ramach PBFa w okresie 01.10.2012-01.10.2013
3) Karta postaci uzupełniona o obowiązkowe elementy.


Kandydaci:




Zasady głosowania:
1) Każdemu głosującemu przysługuje prawo do oddania jednego głosu.
2) Głos oddany na siebie jest nieważny.
3) Głos oddawany jest w formie pisemnej.


Uzasadnienia mile widziane


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
^Genkaku   #2 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa

Oddaje swój głos na Tekkey'a ! :)
Jego moc jest jedną z najoryginalniejszych na Tenchi. Za każdym razem gdy czytam jego kolejne walki zaskakuje mnie w sposobach jej wykorzystania :)
   
Profil PW Email Skype
 
 
*Lorgan   #3 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa

Rozważałem głos na Aruika lub Ayami. U pierwszego chciałem docenić oryginalny charakter mocy, u drugiej natomiast klimat. Obie postaci są jednak praktycznie nieaktywne, przez co nie miałem okazji do zapoznania się ze sposobami ich wykorzystania.
Kto mi pozostał? Zobaczmy...
- Sorata i jego tysiąc robaczywych wariantów Toukai, nie;
- Drax i jego zabójcze teleportacje, ciekawe, ale wykorzystanie bardzo klasyczne, bez fajerwerków;
- Tekkeya moc po prostu mi się nie podoba (za bardzo kojarzy się ze słabym anime, NightWalker);
- Twitchowa drzewodymałka na aktualnym poziomie nie ma jeszcze do zaprezentowania niczego spektakularnego;
- Kalamir jest dość oryginalny i pomimo braku klimatycznych opisów, to właśnie na niego oddałbym swój głos, gdyby nie...
- Genkaku, który skorzystał z dość znanego, ale nietykanego przez graczy na Tenchi motywu. Iluzje są super potężną i niebezpieczną bronią. Jego opisy dodatkowo podkręcają te wartości na następny poziom.

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #4 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG

Genkaku.

Jako jedyny chyba ma moc opartą nie na walorach fizycznych ale umysłowych. Potrafi używać jej na niezliczone sposoby, dzięki Thekalowi dodał ciekawy rys fabularny w postaci nowego NPCa i strasznie trudno wyobrazić mi sobie pokonanie takiej umiejętności.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
^Tekkey   #5 
Generał
Paranoia Agent


Poziom: Genshu
Stopień: Shogun
Posty: 536
Wiek: 33
Dołączył: 24 Cze 2011

Większość postaci zero poziomowych odrzuciłem na wstępie. To nadal tylko zaczątek ich zdolności, mogący rokować jedynie lepiej lub gorzej. Szczególnie liczę tu na ciekawe rozwinięcie zdolności Mablunga.
Tak naprawdę wybierałem między Genkaku a Pitem. Człowiek-piorunochron pokazał znacznie więcej zastosowań swojego pola mocy, czy też "bańki", niż się tego spodziewałem. Jest jednym z najpotężniejszych pod względem pałer-levela ofensywy. XD Scoutery eksplodują! Ov9k, jak nic. XD
Mimo wszystko oddaję głos na Genkaku,jako jedyną osobę sprawnie posługującą się mocą opartą na iluzji i z wartością Ten mogącą zaginać czasoprzestrzeń (co w sumie robi).


A mogę zrobić wszystko! Wystarczy Twoja krew.~
   
Profil PW Email
 
 
^Pit   #6 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Seikigun Bushou
Posty: 567
Wiek: 34
Dołączył: 12 Gru 2008

Mamy władców elementu krwi, panujących nad umysłami, wojownika cienia, wojownika światła, kojota, drzewca, gniazdko z prądem... cała plejada niesamowitych mocy. I najlepsze jest to, że gracze wyzwalają się z wszelkich ograniczeń konwencji kiedy dochodzi się do drugiego lub trzeciego poziomu. Do głosu dochodzi inwencja i indywidualne spojrzenie na daną moc, dzięki temu da się wymyślić coraz to bardziej uniwersalne rzeczy.
Gdy jednak każdy używa naturalnych mocy, magii lub genetyki, Genkaku stawia na naukę i kapkę mistycyzmu. W życiu nie wpadłbym na pomysł połączenia procesora w głowie wspomaganego duchem. Iluzje, iluzje wszędzie, on nie potrzebuje nawet wielkiej zwinności, bo zawsze moze wytworzyć w umyśle wroga coś, co pozwoli mu uciec. Co więcej, dzięki takiemu zabiegowi Gen dysponuje telepatią. Uniwersalność w pełnej krasie. Mój głos idzie na duchowy komputer :D
   
Profil PW Email
 
 

Temat zablokowany  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13