Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


[Tenchi Awards 2013] Cud Świata
 Rozpoczęty przez »Sorata, 14-10-2013, 20:22
 Przesunięty przez Lorgan, 15-10-2013, 08:19

5 odpowiedzi w tym temacie
»Sorata   #1 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG

Jeszcze raz spojrzał na mapę. Wielka kamienna ściana przed jego oczami, w żadnym wypadku nie wyglądała na krasową nieckę, rozpoczynającą wejście do doliny rzeźbionej przez lata przez nienazwany jeszcze dopływ niewielkiej rzeki Arquile. Nie licząc przelotu śmigłowcem, trzy dni przedzierał się przez nubijskie dżungle. Kilka razy dziennie sprawdzał wskazówki GPSa i nanosił poprawki na mapę. Jak to możliwe, że się zgubił? Przełknął łyk obrzydliwej, ciepłej wody (cholerna biegunka) i spojrzał na odległe korony olbrzymich drzew.
- W tym diabelnym gąszczu nie widać nawet nieba – wzruszył ramionami. Postanowił wspiąć się na osuwisko z prawej strony niewielkiego przejścia. Nie żeby miał klaustrofobię ale odrobina przestrzeni jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
Po pięciu godzinach przedzierania się przez gąszcz, dotarł do niewielkiej przesieki i spojrzał na cud ukryty w samym sercu Khazaru. W tym krótkim momencie przestał mu przeszkadzać przepocony podkoszulek, obleśnie lepiący się do ciała, hordy meszków, wirujące w wilgotnym powietrzu i grube pijawki oblepiające każdy odsłonięty skrawek skóry, walczące z owadami o krople jego krwi.
Pod zieloną zasłoną, jak okiem sięgnąć, roztaczał się skomplikowany kamienny labirynt. Wybujałe drzewa pokrywały nawet monstrualne ściany, zakrywając to miejsce przed wszędobylskim okiem satelit. Gdzieniegdzie przez zielone sklepienie przenikały promienie słońca, tańcząc na piórach wielobarwnych ptaków oblepiających zwisające wszędzie liany. Nawet z miejsca gdzie stał, widać było, że w centrum prastarej budowli skaczą refleksy światła, odbitego od tafli wody. Podróżnik momentalnie zapomniał o trywialnych rzeczkach bez nazwy i postawił pierwszy krok na drodze do prawdziwego odkrycia.


Tenchi to nie tylko nasze postaci i ich interakcje. Bogaty świat i niepowtarzalne widoki również odgrywają tutaj swoją rolę. W tej kategorii wyróżniamy najpiękniejsze, zapierające dech miejsce na całym świecie. Wymogiem jest tylko by było nazwane, opisane i zatwierdzone (lokacje, miasta, regiony).
Nagroda punktowa trafia na konto państwa, na terenie którego stoi przyszły „cud świata”.
Wymogiem uczestniczenia w głosowaniu jest zamieszczenie w poście linka do opisu miejscówki(bb code - url) i (choćby najprostsze) uzasadnienie wyboru.

Źródła opisów:

Lista lokacji (na dole spisu treści)

Opis świata


Zasady głosowania:
1)Nie można zamieścić więcej niż jednego posta.
2)Każdy gracz ma prawo do oddania dwóch głosów.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
^Genkaku   #2 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 36
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa

Oddaje głos na:

Higure za wspaniały klimat wielkiego, przemysłowego miasta, za wieżowce, stare miasto, port, doki, las wisielców i całą masę "smaczków" i nieskończone możliwości tego miejsca.

oraz

Har - za czarny rynek, za również fantastyczny klimat miasta rządzonego przez mafię :)
   
Profil PW Email Skype
 
 
»Sorata   #3 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG

Księżycowe Ogrody za jedyny w swoim rodzaju, metafizyczny klimat wyśnionego miejsca spotkań.

Twierdza Varfaine - do tej lokacji mam słabość od czasu pierwszego etapu Tankyuu: Rekonstruktor. Plusy za niegościnne otoczenie, listę członków zakonu i dopieszczoną historię.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
^Tekkey   #4 
Generał
Paranoia Agent


Poziom: Genshu
Stopień: Shogun
Posty: 536
Wiek: 31
Dołączył: 24 Cze 2011

Dolina Wiśni – wspaniale (i zwięźle) nakreślona lokacja. Barwna, z niepowtarzalnym klimatem, listą lokalnych dojo. Pobudzająca wyobraźnię i dające szerokie pole do popisu.

O ile mogę chciałbym swój drugi głos oddać na Shah'en . Kraj i nacja niezłomnych buntowników przysparzająca nie lada kłopotów dwóm światowym mocarstwom. Ma to swój urok. Do tego mimo zakończenia Pustynnej Burzy region nadal jest często i gęsto odwiedzany i wykorzystywany fabularnie.


A mogę zrobić wszystko! Wystarczy Twoja krew.~
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #5 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 35
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa

Twierdza Varfaine, jako wisienka na torcie kalamirowej części uniwersum Tenchi.

Har, bo to pierwsza ważna lokacja, jaka pojawiła się w świecie gry. Sama ilość wpisów pod nią świadczy o tym, jak dobrze wpisała się w wyobraźnię graczy.

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Pit   #6 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Seikigun Bushou
Posty: 567
Wiek: 32
Dołączył: 12 Gru 2008

Higure - w tym mieście dzieje się po stokroć więcej niż w jakimkolwiek innym. Lewe interesy, pobicia, przemyt. Jest tu też masa miejsc do porannych spotkań przy kawie, pościgów na dachach, starych budynków do zniszczenia, ślizgania się po wąskich gzymsach i parapetach. Biedniejsza dzielnica to wylęgarnia łatajstwa, a bogatsza to raj dla bogatych szych. Jedna wielka metropolia, która jak na razie bije na głowę Ishimę xD

Har - coś jest w tych miejscach, gdzie możesz dostać wpiernicz, a zaraz potem przehandlować swój drogi płaszcz na mechaniczne ramię, by się odegrać na tym, kto ci złoił dupsko. Nie mówiąc już o tym, że ta egzotyczna miejscówka ma arenę i po raz kolejny nadaje się do wielkich pościgów, nawet pod czujnym okiem strażników. W zasadzie podobne do niego jest Akuto Hora, ale temu drugiemu brakuje oryginalności, którą nadal ma miejscówka Orlich Skrzydeł w ramoneskach.
   
Profil PW Email
 
 

Temat zablokowany  Dodaj temat do ulubionychStrona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 13