Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Magic: The Gathering
 Rozpoczęty przez »Twitch, 19-07-2012, 09:56

25 odpowiedzi w tym temacie
»Twitch   #11 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Lorgan na praktycznie na początku roku zaczynałeś przygodę z MTG, jak idzie? Wciąż grasz? Byłeś może na jakimś prerelease nowego dodatku?


Little hell.
   
Profil PW
 
 
*Lorgan   #12 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Gram sobie od czasu do czasu, ale zapał trochę opadł, bo znajomi się powyłamywali. Jeden tylko kupował karty, a drugi chodził na turnieje patrzyć jak inni grają. Pogrywając z żoną zrobiłem sobie tak mocną talię Modern, że tamci zostali bez jakichkolwiek szans (tzn. nie byli w stanie mnie pokonać nawet raz).

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Twitch   #13 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Lorgan napisał/a:
Gram sobie od czasu do czasu, ale zapał trochę opadł, bo znajomi się powyłamywali. Jeden tylko kupował karty, a drugi chodził na turnieje patrzyć jak inni grają. Pogrywając z żoną zrobiłem sobie tak mocną talię Modern, że tamci zostali bez jakichkolwiek szans (tzn. nie byli w stanie mnie pokonać nawet raz).

Pozdrawiam.

Ładnie, czyli jednak modern. A czym grasz? W Wawie jest dużo różnego rodzaju turniejów, dwa duże i konkretne sklepy, które to organizują i ekip do grania, nie próbowałeś się z kimś spiknąć?


Little hell.
   
Profil PW
 
 
*Lorgan   #14 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Uzupełniałem zapasy kart i akcesoriów w Planeswalkerze. Kilka razy widziałem tam turniej ze średnią wieku 13 lat. Śmierdziało potem i jakoś tak mi się odechciało.

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Twitch   #15 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Lorgan napisał/a:
Uzupełniałem zapasy kart i akcesoriów w Planeswalkerze. Kilka razy widziałem tam turniej ze średnią wieku 13 lat. Śmierdziało potem i jakoś tak mi się odechciało.

Pozdrawiam.

Nie znam realiów, wiem tyle co obserwuje na: http://mtgnews.pl/forum/

U nas gra się głównie Commandera, choć część też grywa moderna, ale jak dla mnie za dobrzy są, bo 3 uczestniczy regularnie w turniejach i ląduje w TOP8.


Little hell.
   
Profil PW
 
 
»Sorata   #16 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Jak ja lubię MtG :) Zagrałem dziś dwa mecze w Commandera 2014 zmodowanymi taliami Guided by nature i Sworn to darkness. Pierwsza - elficka monozieleń oparta na ilości i siły stworków. Do tego niesamowity generator many i lekki boost żyć. Druga to typowa czerń. Stosunkowo dużo drogich i silnych potworów, a do wsparcia dociąganie kart, kataklizmowe obrażenia i oczywiście destroyery. Sytuacja zmieniała się z tury na turę gdy odpalaliśmy chyba wszystkie ultimaty w taliach. Przerżnąłem dwa razy ale warto było. Rozpaliłem znowu iskrę.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
»Coltis   #17 
Agent


Poziom: Keihai
Posty: 358
Wiek: 35
Dołączył: 25 Mar 2010
Skąd: Białystok
Cytuj
Ja postawiłem na Magicu krzyżyk. Od pewnego momentu zrobił się realny pay to win z tego. Doszły przekombinowane zdolności, power level stworków over 9000. Za Zendikara zrobiłem sobie potężną rampę na bestyjkach od Shadowmoora w górę - ogólnie miażdżyła, a była całkiem tania do złożenia. I tu był problen bo wygrywali po prostu kolesie którzy wydali fortunę na te wielkie gnojki z annihilatorem ;P

Casual umiera w momencie gdy któryś ze znajomych przestaje rozwijać talie. Wciąż mam swoją rampę w szafie. Pewnie długo tam zostanie. Pograłbym, ale nie ma z kim i jak, bez wydawania kupy kasy, żeby być na bieżąco. W B-stoku liczą się tylko ligi w T2, więc ze swoim Zendikarem mogę spadać na szczaw.


I wanna be the very best, like no one ever was.
Ostatnio zmieniony przez Coltis 25-12-2014, 20:29, w całości zmieniany 2 razy  
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #18 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Ja gram głównie z bratem. Jest wielkim fanem, ma dużo kart i dzięki temu odpada nam całkiem aspekt pay to win. Zamieniamy się taliami wedle uznania. Gramy wszystkim - zdarzało się nawet wracanie do Oddysey (a nawet wcześniejsze edycje). Choćby, żeby zobaczyć jak skill wpływa na wygraną. Założenia Planeswalkerów na tyle się nam spodobały, że pocinamy teraz na nowszych taliach. Ale faktycznie - gdybym nie miał brata/fana nie grałbym w ogóle. Bo z kim?


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
»Twitch   #19 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Sorata napisał/a:
Jak ja lubię MtG :) Zagrałem dziś dwa mecze w Commandera 2014 zmodowanymi taliami Guided by nature i Sworn to darkness. Pierwsza - elficka monozieleń oparta na ilości i siły stworków. Do tego niesamowity generator many i lekki boost żyć. Druga to typowa czerń. Stosunkowo dużo drogich i silnych potworów, a do wsparcia dociąganie kart, kataklizmowe obrażenia i oczywiście destroyery. Sytuacja zmieniała się z tury na turę gdy odpalaliśmy chyba wszystkie ultimaty w taliach. Przerżnąłem dwa razy ale warto było. Rozpaliłem znowu iskrę.

Mam wrażenie, że talie tegorocznego Commandera mają więcej ciekawych i mocnych kart przez co rozgrywka jest ciekawsza. Sam przymierzam się do zakupu którejś. Z jednej strony ze względu na karty wziąłbym talię Czerwoną, ale Czarna kusi mnie ciekawymi możliwościami...
Teraz grywam w EDH zmodyfikowaną talią z ostatniego Commandera - z Prosshem (BGR) - miała sporo kart robiących tak niewiele że ciężko było grywać z poskładanymi taliami kolegów. Natomiast po szeregu modyfikacji dało się złożyć coś konkretniejszego jako talię opartą na tokenach i poświęcaniu ich.

Coltis napisał/a:
Ja postawiłem na Magicu krzyżyk. Od pewnego momentu zrobił się realny pay to win z tego. Doszły przekombinowane zdolności, power level stworków over 9000. Za Zendikara zrobiłem sobie potężną rampę na bestyjkach od Shadowmoora w górę - ogólnie miażdżyła, a była całkiem tania do złożenia. I tu był problen bo wygrywali po prostu kolesie którzy wydali fortunę na te wielkie gnojki z annihilatorem ;P

Casual umiera w momencie gdy któryś ze znajomych przestaje rozwijać talie. Wciąż mam swoją rampę w szafie. Pewnie długo tam zostanie. Pograłbym, ale nie ma z kim i jak, bez wydawania kupy kasy, żeby być na bieżąco. W B-stoku liczą się tylko ligi w T2, więc ze swoim Zendikarem mogę spadać na szczaw.

T2 jest popularny ze względu na to, że bardziej się teraz promuje nowe dodatki i grać mogą Ci którzy wcześniej nie mieli styczności z Magickiem. Niestety często jest tak, że bardzo ciężko jest złożyć jakiś casualowy deck z 1 dodatku. Natomiast nie jest to niemożliwe i zależy po prostu od chęci :) Zgodzę się natomiast, że gra w T2 jest cholernie kosztowna, tym bardziej jeżeli chce się coś osiągać. Dlatego też ja zjawiam się for fun na jakimś pre, a tak to gram w EDH gdzie można złożyć ciekawą, fajną talię niekoniecznie wysokim kosztem. Pierwszą talię złożyłem bodajże za 50 zł, a potrafiła napsuć ludziom krwi :)
   
Profil PW
 
 
»Sorata   #20 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Posiadaczy smartfonów ucieszy pewnie wiadomość o pojawieniu się naszej ukochanej karcianki na androidzie. Całość różni się trochę od oryginalnej gry (co moim zdaniem tchnęło pożądaną świeżość do serii) ale stale dodawana zawartość przemawia za ciągłym graniem.
Tym bardziej, że z kolekcjonerskiej karcianki wycięto całkowicie aspekt pay to win - regularne logowanie owocuje walutą premium, więc realne pieniądze nie zagwarantują łatwiejszego zwycięstwa tylko ew. szybsze levelowanie.

Czego można chcieć więcej, niż przepiękna, darmowa i wciągająca gra oparta na Magicu?


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 13