Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja

Postapokalipsa/survival w grach
 Rozpoczęty przez »Sorata, 04-11-2015, 14:54

23 odpowiedzi w tym temacie
»oX   #21 
Rycerz

Poziom: Ikkitousen
Stopień: Samurai
Sorata napisał/a:
Po trudach Stalkera postanowiłem zanurzyć się odrobinę w świat Division, który otrzymałem w ostatniej paczce abonamentu Humble Bundle. Jest to gra z pogranicza postapo/survivalu, która większość mechanizmów pożycza od sieciowych TPSów. Nie będę rozwodził się nad mechaniką rozgrywki, bo to po prostu całkiem przyzwoity klon Gears of War - ot strzelanka z systemem osłon. Co urzeka, to uroda wykreowanego świata - opuszczony, zaśmiecony Manhattan po wielkiej epidemii wygląda jak rodem z I am Legend (szkoda, że nie ma zombiaków). Z chęcią zanurzam się w przepastne kanały, do rozbebeszonych centrów handlowych lub opustoszałych kamienic. Gra jest dość powtarzalna, więc jeszcze nie wiem, czy zagości na dysku na dłużej, ale pierwsze wrażenia są pozytywne.

Mówisz o pierwszej części, tak? Gwarantuję Ci, że pograsz parę godzin i wywalisz. Powtarzalność to drugie imię Division. Każda misja robi się później taka sama. PvP jest całkowicie bez sensu, jeśli nie jesteś wymaksowany dzięki p2w. Grałem chwilę, zajarany światem i mechaniką, jednak dosyć szybko odpuściłem. Przeszedłem na Destiny 2. Niby też powtarzalne, ale o niebo lepsze.

Profil PW Email WWW

»Sorata   #22 
Yami

Poziom: Genshu
Cytat:
Mówisz o pierwszej części, tak? Gwarantuję Ci, że pograsz parę godzin i wywalisz. Powtarzalność to drugie imię Division. Każda misja robi się później taka sama. PvP jest całkowicie bez sensu, jeśli nie jesteś wymaksowany dzięki p2w. Grałem chwilę, zajarany światem i mechaniką, jednak dosyć szybko odpuściłem. Przeszedłem na Destiny 2. Niby też powtarzalne, ale o niebo lepsze.

Niestety muszę się zgodzić. Ciekaw jestem, czy Ubi robi jeszcze jakiekolwiek dobre gry. Szkoda, bo miałem chrapkę na AC: Origins i Oddysey. Destiny 2 mam, ale jeszcze nie grałem - Warframe jest znacznie ciekawsze. Niestety nie pasuje do tematu postapokalipsy.

Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457

Profil PW Email

^Tekkey   #23 
Generał
Paranoia Agent

Stopień: Shogun
Ostatnio natknąłem się na ciekawą recenzję gry Kenshi, sandboxowej postapokaliptycznej kontynuacji orientalnej strategii Battle Realms. Wprawdzie jeszcze nie grałem, ale wydaje się godna polecenia w tym temacie.

A mogę zrobić wszystko! Wystarczy Twoja krew.~

Profil PW Email

»Sorata   #24 
Yami

Cytat:
Ostatnio natknąłem się na ciekawą recenzję gry Kenshi, sandboxowej postapokaliptycznej kontynuacji orientalnej strategii Battle Realms. Wprawdzie jeszcze nie grałem, ale wydaje się godna polecenia w tym temacie.

Zapowiada się jednocześnie dziwnie i ciekawie. Nie wiem, czy znajdę takie pokłady czasu i cierpliwości, żeby to ograć. Niemniej trafia na listę gier do wypróbowania.

Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457

Profil PW Email

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13