Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja

Przeczytane-polecone
 Rozpoczęty przez »Sorata, 29-08-2016, 14:53

2 odpowiedzi w tym temacie
»Sorata   #1 
Yami

Poziom: Genshu
Film na wieczór odniósł umiarkowany sukces. Może tak samo będzie z książkami?

Często bywa tak, że czytamy coś dobrego, ale nie zdążymy się tym z nikim podzielić.
A każda przeczytana książka aż się prosi, żeby ją z kimś omówić. Pragmatycy czy marzyciele po równo korzystają z przeczytanych tekstów przy tworzeniu walk lub ninmu.

Ten temat zakładam, żeby dać ujście potrzebie porozmawiania i trochę ubogacić nasze życie forumowe. Później, zakładając że zainteresowanie wzrośnie, możemy stworzyć klasyczny klub czytelniczy, gdzie w pojedynczym okresie czasu rozmawialibyśmy tylko o jednej książce, którą przeczytali użytkownicy.

Ostatnimi czasy ostrożnie podchodzę do MAGowej serii "Uczta wyobraźni". W takim razie na początek:

Autor: Clive Barker
Tytuł: Imajica
Gatunek: Fantastyka

Ktoś, coś?

Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
Ostatnio zmieniony przez Sorata 29-08-2016, 14:55, w całości zmieniany 2 razy  

Profil PW Email

»oX   #2 
Rycerz

Poziom: Ikkitousen
Stopień: Samurai
Może i nie w klimacie fantasy, mordobicia i tak dalej, ale polecam John Green "gwiazd naszych wina" i "papierowe miasta". Pierwsza mnie zaskawila z każdą stroną, a przy drugiej sporo się nasmialem. Poza tym świetna narracja pierwszoosobowa.

Profil PW Email WWW

»Sorata   #3 
Yami

Poziom: Genshu
Cytat:
Może i nie w klimacie fantasy, mordobicia i tak dalej, ale polecam John Green "gwiazd naszych wina" i "papierowe miasta". Pierwsza mnie zaskawila z każdą stroną, a przy drugiej sporo się nasmialem. Poza tym świetna narracja pierwszoosobowa.

"Gwiazd naszych wina" posiadam. Wrócę tu kiedy przeczytam. Może opisałbyś dwa-trzy zdania o każdym tytule? Osobisty pogląd ułatwi rozmowę.

[ Dodano: 02-09-2016, 11:45 ]
Cytat:
Autor: Clive Barker
Tytuł: Imajica
Gatunek: Fantastyka

Ładne wydanie i spora objętość sugerowały przyjemną lekturę. Jestem jednak trochę zawiedziony, bo nazwa serii, w ramach której ukazała się "Imajica" - "Uczta wyobraźni", jest odrobinę myląca. Owszem - pomysły na pięć dominiów (wymiary składające się na tytułową Imajicę) są niezłe. Niestety niewystarczająco zarysowane. Opis z tyłu sugeruje przepych i oryginalność, a Barker skupia się raczej na powieści drogi, pieczołowicie opisując wędrówki swoich bohaterów, a otoczenie odbierając głównie ich oczami.

A bohaterowie to najsłabszy fragment układanki. Rozpisane literackie szablony, wtłoczone w bezosobowe dążenia i sztywne dialogi. Objętość książki, mimo że na pierwszy rzut oka zadowalająca, przestaje wystarczać by pomieścić przekonujący rys postaci. W efekcie co chwilę miałem wrażenie, że gdyby nie wola autora, spora część wydarzeń potoczyła by się całkiem inaczej. Zabrakło czasu i miejsca na przekazanie emocji - gdy ktoś mówił "kocham cię", nie czułem żadnego ciężaru emocjonalnego - owszem, kochankowie znali się od dłuższego czasu, ale nie istniało nic, co sugerowało by możliwość głębszego związku. Takie rozwiązanie przeszło by w półtoragodzinnym filmie, a w książce po prostu razi.

Mało zrozumiałe były też podziały poczynań i mocy na energię/duchowość męską i żeńską. Niezbyt dobrze zarysowane filozofie, połączone z licznymi opisami seksu albo niekoniecznie pasującym do sytuacji napięciem seksualnym, znużyły mnie nim zdążyłem się rozsmakować.

Podsumowując: Dobre pomysły i średnio satysfakcjonujące wykonanie, dały ciekawą ale męczącą lekturę. 5/10.

[ Dodano: 08-06-2017, 13:47 ]
Autor: Dan Simmons
Tytuł: Trupia Otucha

Fanem Simmonsa jestem od czasu cudownej tetralogii Hyperiona. Trupia Otucha nie jest jednak czystym scifi, a bardziej świeżą próbą podejścia do tematu wampiryzmu. Fabuła rozciąga się na kilkadziesiąt lat, w obfitych retrospekcjach zdradzając bogate detale z życia bohaterów. Dużo detali ma znaczenie, a Simmons jak zwykle wciąga w swój styl pisania jak w otchłań. Doskonały miks akcji, kryminału, polityki i historii. Jedyne co nuży, to objętość. Niemniej - warto przeczytać.

8/10

Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457

Profil PW Email

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13