Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Kengan Omega
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 29-12-2019, 01:12

7 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #1 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Zupełnie niespodziewanie, moja ulubiona manga ostatnich lat doczekała się adaptacji anime oraz kontynuacji. Na tę ostatnią wpadłem dopiero wczoraj. Fabuła i styl rysunków utrzymały poziom - wciąż są fenomenalne. Niestety zmianie uległ główny bohater, ponieważ w kanonie historii Ohma uznawany jest teraz za martwego. Zamiast niego i Kazuo, mamy mowy duet: Ryuki i Koga.

Na tę chwilę wyszło 45 rozdziałów. Ramy fabularne są bardzo podobne - nadchodzący, wielki turniej, sekretną organizację o nieznanych motywach i trochę wtrąceń o "The Inside". Jest prosto i fajnie. Prym jak zwykle wiodą walki i ci, którzy je toczą. A jest ich sporo - mamy powrót wielu znanych twarzy, nowych debiutantów oraz całą listę "gladiatorów" z organizacji, która będzie starała się o dominację w świecie podziemnych walk - Purgatory.

Polecam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #2 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Znalazłem ten tytuł już kilka miesięcy temu i od tego czasu śledzę go na bieżąco. Nie wywołuje we mnie tych emocji co oryginał. Jest mniej dynamiczny i walki wydają mi się gorsze. Ma to swoje usprawiedliwienie, ale i tak wyczekuję niecierpliwie kolejnego turnieju.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #3 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Sorata, zauważ że do tej pory mieliśmy tylko do czynienia z walkami o bardzo niskim profilu. Podobnie było na początku Ashury. Natomiast zgodzę się, że akcje Ryukiego emocjonują znacznie mniej niż Ohmy.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Dann   #4 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Fukutaichou
Posty: 498
Wiek: 26
Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: Warszawa
Cytuj
Akurat Omegę czytam właściwie od momentu, jak przetłumaczone było z 5 rozdziałów ^^ Nie jest tak ekscytująca, jak turniej z Ashury, ale podoba mi się znacznie bardziej, niż początki oryginału. Koga na początku był cholernie irytujący, ale z czasem się do niego przekonałem - miło, że autor przedstawia też bardziej "ludzkie" postaci, niż znane już nam potwory pokroju Wakatsukiego czy Raiana. Podoba mi się rozwój intrygi, znacznie większy nacisk na Worma, wcześniej mi tego brakowało.
W tygodniu czekam tylko na dwa tytuły z tak wielkim oczekiwaniem, jak na Kengan Omega, a jest ono większe niż kiedyś na "wielką trójcę" :D


What's dann cannot be undann ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #5 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
Sorata, zauważ że do tej pory mieliśmy tylko do czynienia z walkami o bardzo niskim profilu. Podobnie było na początku Ashury. Natomiast zgodzę się, że akcje Ryukiego emocjonują znacznie mniej niż Ohmy.

Pozdr.


Tego uczucia świeżości właśnie brakuje mi najbardziej. Mimo, że osadzone w tym samym świecie, Omega zdaje się podążać dokładnie tym samym schematem. Nie kładę kreski, ale jednak jakiś zawód pozostaje.

Podpisuję się również pod obserwacjami Danna. Chociaż podoba mi się skrótowe przedstawienie późniejszych losów uczestników pierwszego turnieju kengan.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #6 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Dann napisał/a:
potwory pokroju Wakatsukiego czy Raiana

Zwróciłeś uwagę, że Raian uznany został za "obiektywnie" silniejszego niż Ohma? :DD Ciekawy smaczek.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Dann   #7 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Fukutaichou
Posty: 498
Wiek: 26
Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: Warszawa
Cytuj
W turnieju przecież używał jedynie brutalnej siły i wrodzonych zdolności - Kure słynie jednak ze swoich technik, których Raian jest ekspertem, a jednak wcale ich nie stosował. Nie bez powodu był jednym z głównych pretendentów do wygrania turnieju.

Mam wielką nadzieję, że wróci w Omega. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby został reprezentantem Purgatory. Chciałbym zobaczyć jego walkę z Rihito, szczególnie po łazienkowym upokorzeniu :D


What's dann cannot be undann ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #8 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Dann napisał/a:
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby został reprezentantem Purgatory.

Ja bym się zdziwił - w końcu z ramienia Purgatory startują przeciwnicy jego klanu z Chin ;)

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 12