Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Smartfon jako konsolka (anime i nie tylko)
 Rozpoczęty przez »Sorata, 17-10-2019, 10:07

3 odpowiedzi w tym temacie
»Sorata   #1 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Z racji tego, że czasu siedzącego mniej, a hobby pozostają te same, mocniej skupiłem się na rozrywce dostępnej w kieszeni. W obfitości dostępnych na komórkę gier ciężko jest dobrać coś sensownego, a już w temacie anime wyskakują mi głównie strategiczne klikadła z roznegliżowanymi licealistkami.

Niemniej trafiłem na dwa tytuły oparte na Dragon Ballu, które chciałbym wam polecić: Dragon Ball Dokkan Battle i Dragon Ball Legends. Obie gry są licencjonowane, a rozgrywka bardzo podobna. Polega na zbieraniu postaci z sagi, podnoszeniu ich poziomu na przeróżne sposoby i walce w pojedynkach. Rożnica wychodzi właśnie w mechanice walki - w dokkan battle opieramy się na zasadach dobierania kolorowych kuleczek i podziwiamy znane animacje ataków, a Legends operuje na systemie kart i dużo bardziej interaktywnej walce (którą na szczęście można również automatyzować), przypominającej gry z serii Budokai z czasów PS2.

W obu tych grach miłosnik dragon balla znajdzie coś dla siebie. Dokkan, jako starsze, jest zasobniejsze w postaci ze wszystkich serii, a Legends, mimo że pod tym względem nadal się rozwija, ma bardziej aktywną bazę graczy i można się wbić w ranking.

Więcej wkrótce. A wy? Czy znacie jakieś gry komórkowe, które moglibyście polecić?

[ Dodano: 21-10-2019, 08:35 ]
Dodatkowo zaliczyłem krótką chwilę z Saint Seiya Awakening - to typowy komórkowy erpeg karciany, podobny mechaniką do Dragonball Legends. Zbieramy karty różnych rzadkości z bohaterami i wysyłamy ich do walk drużynowych. Animacje wyglądają całkiem dobrze i gra na pewno zagra na nostalgii niejednego fana Świętych.

Gry, które znalazłem, a z którymi nie zdążyłem się zapoznać:

Ragnarok M - wygląda na wiernego klona oryginalnego MMO, które swego czasu również w Polsce zrewolucjonizowało rynek gier.
One-Punch Man - Road to Hero - drużynowy rpeg karciany na zasadzie Saint Seyia tylko z bohaterami OPMana. Graficznie bardziej kreskówkowy i uboższy w animacje.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie produkcji komórkowych - nachalnie wrzucanych reklamach lub skrzynkach z zasobami. Póki sama gra jest darmowa , skrzynki nie przeszkadzają mi tak bardzo. Najbardziej cierpi kwestia balansu - płacący gracze mogą więcej. Nie mogę jeszcze potwierdzić tych mechanizmów w trzech produkcjach, których próbowałem. Najbardziej widoczne skrzynki są w Saint Seiya i z tego chyba zrezygnuję - zależy mi na czasie. Do tego gra dość mocno mi przycina. Nie wiem czy to kwestia telefonu (Xiaomi Redmi 4 prime), czy internetu.

Lista gier w motywami anime:

Dragon Ball Dokkan Battle DBDB
Dragon Ball Legends DBL
Saint Seyia Awakening SSA
Ragnarok M: Eternal Love RMEL
One Punch Man: Road to Hero OPMRH


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
^Genkaku   #2 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa
Cytuj
Ja zainwestowałem w Nintendo Switch :) Dwa główne problemu związane z tą konsolką jakie mam to:
1. Ceny gier AAA są dość spore a promocje na Nintendo Store na tego typu gry zdarzają się dość rzadko.
2. Dzieci mi ostatnio przejęły Nintendo i grają w Pokemony :(
   
Profil PW Email Skype
 
 
»Sorata   #3 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Po okresie testowym ze wspomnianych gier w pamięci urządzenia pozostała tylko Dragon Ball legends. Mimo podobnych mechanizmów pozostałe przegrały w moich oczach głównie gorszymi animacjami., optymalizacją lub brakiem klimatu.

Zapoznałem się też krótko z grą idle w świecie Dragon Balla, ale szczerze nie warto nawet jej polecać. Prawdopodobnie nielicencjonowana, portrety postaci odwzorowane całkiem ładnie, ale już animacje podczas walki każda z innej parafii. Aż się przypomniały pozlepiane z różnych parafii stareńkie Mugeny. Szkoda czasu.

Do tego samego worka wrzuciłem Pokemon Go. Mimo dużo lepszego wykonania - nie przemawia do mnie takie granie. Będąc na spacerze wolę zająć się podziwianiem widoków, a nie łapaniem stworków, które w 90% przypadków i tak idą na przemiał.

Całkiem obiecująco zapowiada się natomiast MSHT Adventure. Pod tym skrótowcem kryje się komórkowy Monster Hunter skrzyżowany z pokemonami. Co prawda przeszedłem tylko demo, ale rozgrywka cieszy i angażuje podobnie jak oryginał z psp, czy najnowsze Monster Hunter na PC.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
»oX   #4 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Samurai
Posty: 740
Wiek: 33
Dołączył: 21 Paź 2010
Skąd: Wejherowo
Cytuj
Netmarble wydało ostatnio globalnie Seven Deadly Sins Grand Gross. W Japonii istnieje dłużej, dzięki czemu są do przodu, najprościej mówiąc. Na globalu jest opóźnienie aktualizacji, więc na tą chwilę akcja zatrzymuje się przed 10 Przykazaniami i pokazaniem Escanora. Ponoć długo nie trzeba będzie czekać na apdejt.

Sama gierka jest przyjazna dla graczy f2p. Nie trzeba nic wydać, żeby być na topie. Z czasem trzeba dużo grindować, ale jest dużo elementów nad którymi trzeba się pochylić (jeśli ktoś gra - mowa o walce z chociażby Hendricksonem).
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 13