Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


GWENT!
 Rozpoczęty przez »Shadow, 06-03-2017, 21:36

8 odpowiedzi w tym temacie
»Shadow   #1 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 251
Wiek: 27
Dołączył: 28 Maj 2015
Skąd: Zagłębie kabaretowe
Cytuj

Gra karciana w uniwersum Wiedźmina, obecnie w wersji beta, ale już IMHO lepsza dużo od Hearthstona. Subiektywne zdanie.
Cytat:
Samodzielna wersja oryginalnej karcianki, która pojawiła się po raz pierwszy w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tytuł rozwija mechanikę oryginału i pozwala na rozgrywki sieciowe z innymi graczami.
Gwint: Wiedźmińska gra karciana (ang. Gwent: The Witcher Card Game) na platformę PC Windows to klasyczna karcianka fantasy, która pozwala na dowodzenie bohaterami i jednostkami wyciągniętymi wprost z wiedźmińskiego uniwersum, stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Gwint zadebiutował w wydanej w 2015 roku grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Szybko zyskał on ogromną popularność i został okrzyknięty przez fanów jedną z najlepszych minigier w historii branży. Niezliczone rzesze graczy ochoczo zbierały wirtualne karty oraz podróżowały po świecie wiedźmina w poszukiwaniu coraz groźniejszych oponentów. Za produkcję Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej odpowiada polskie studio CD Projekt RED.
gry-online.pl

Obecnie w grze dostępne są cztery frakcje - nilfgaard, potwory, królestwa północy, skellige i scoia'tael. Redzi zapowiedzieli, że do wyjścia gry zostaną dodane kolejne.
Gra ktoś? Może czeka? Osobiście dostałem się do bety jakiś czas temu i niesamowicie wciągnąłem. Czekam na jakiekolwiek opinie.


W więziennej rozpaczy...
Ostatnio zmieniony przez Lorgan 06-03-2017, 23:41, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 
^Curse   #2 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 551
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Gru 2008
Skąd: Lublin/Warszawa?
Cytuj
Całkiem spoko, chociaż muszę przyznać, że wolałam Gwinta w wersji mniej rozbudowanej... czyli w Dzikim Gonie :DD Ale podoba mi się urozmaicenie frakcji i wierzę, że ostateczna wersja będzie dopracowana i śliczna.
Mój największy problem polega natomiast na angielskiej wersji językowej. Bo Wiedźmin po angielsku... no nie, no, po prostu nie. Muszę się wdrożyć w polską wersję - możemy się kiedyś umówić ;)
Ostatnio zmieniony przez Curse 06-03-2017, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 
»Shadow   #3 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 251
Wiek: 27
Dołączył: 28 Maj 2015
Skąd: Zagłębie kabaretowe
Cytuj
Wersję językową można zmienić w grze, w opcjach. Istnieje także możliwość włączenia ścieżki dźwiękowej z gry ^^ I w sumie czemu nie? Może nawet jakiś turniej mały uda się zorganizować?


W więziennej rozpaczy...
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #4 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Czy tylko mi Gwint obrzydł po Wiedźminie 3? Chociaż zarówno koncepcja jak i zasady mechaniki są zacne, ostatecznie nie miałem już sił wyzbierać nawet kart z talii Skellige. Wszystko przez przepakowanie niektórych kart. Co oferuje GWINT jako samodzielna karcianka, co mogłoby mnie skłonić do powrotu do gry?


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
^Genkaku   #5 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa
Cytuj
Wczoraj odpaliłem na chwilę, sprawdzić z czym to się je i wsiąkłem trochę. Nie grałem w Witchera 2/3 więc nie miałem wcześniej styczności z Gwintem. Zasady są dość proste żeby łatwo i szybko je sobie przyswoić, ale na tyle rozbudowane żeby można było stosować różne comba i zagrywki. Jedyne co mi się nie podoba na tę chwilę to fakt, że o ile dojdzie do trzeciej rundy, to graczom zostają max dwie karty i bardziej fart wtedy wchodzi w grę - przynajmniej takie są moje obserwacje na tę chwilę.
Podoba mi się oprawa audio-wizualna. Ogólnie zacna gierka. Chociaż bardzo dużo osób gra tylko kartami potworów.
   
Profil PW Email Skype
 
 
»Shadow   #6 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 251
Wiek: 27
Dołączył: 28 Maj 2015
Skąd: Zagłębie kabaretowe
Cytuj
Szybkie info - czyli co się dzieje z gwintem?

[URL=http://forums.cdprojektred.com/forum/pl/gwint/aktualności-ab/8592500-publiczna-beta-gwinta-już-dostępna]GWINT OPEN BETA[/URL]

Ano to, że przeszedł z closed beta na open beta, jednocześnie wywracając mechanikę do góry nogami. Zmieniło się praktycznie wszystko - zdolności kart, umiejscowienie ich na stole, umiejętności przywódcy teraz są zagrywane również z karty. Nastąpił reset dotychczasowego postępu każdego z graczy, lecz mimo to uzyskali oni profity zależnie od tego jak wysoko w drabince rankingowej znajdowali się w pierwszym sezonie.
Meta jeszcze nie powstała i biorąc pod uwagę różnorodność mechanik i ciągłe zmiany jakie gracze dokonują w swych deckach - nigdy nie powstanie.
Z ciekawostek - dostępny jest polski język, z czym trzeba go ustawić najpierw w opcjach na gog, a później w grze. Ładnie dubbingowane dialogi, ale tutaj chyba nie ma się co dziwić.
Zachęcam chociażby do spróbowania - a nóż się spodoba w nowej odsłonie. A warto.

@Gen - dużo ludzi gra potworami z jednego powodu - jest to jeden z najtańszych do ulepszania i najskuteczniejszych decków, o najmniejszej ilości mechanik - innymi słowy idealny dla początkujących ^^
Co do kwestii 3 rundy - to zależy od rozgrywki. Czasami zdarza się, że pierwsza runda kończy się po zagraniu max 3 kart. Polecam karty jak Ciri (po przegranej rundzie nie spada na cmentarz, a wraca do ręki) i płotka (pojawia się na stole wraz z zagraniem pierwszej złotej karty). Znajdują zastosowanie niemalże w każdym decku, szczególnie, że potrafią zrobić dużą przewagę.


W więziennej rozpaczy...
   
Profil PW Email
 
 
^Genkaku   #7 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa
Cytuj
Shadow napisał/a:
@Gen - dużo ludzi gra potworami z jednego powodu - jest to jeden z najtańszych do ulepszania i najskuteczniejszych decków, o najmniejszej ilości mechanik - innymi słowy idealny dla początkujących ^^


Teraz widzę, że sytuacja uległa zmianie i ludzie przerzucili się na Nilfgaard. Prawdopodobnie najciekawsza mechanika w tej chwili ze wszystkimi szpiegami, ambasadorami etc.
Ja przerzuciłem się na Scoia’tael z talią opartą na krasnoludach + karty specjalne (pogoda etc). Gra się całkiem przyjemnie.

Dziś o 21.00 REDzi robią stream odnośnie nowej, nadchodzącej aktualizacji do bety.
   
Profil PW Email Skype
 
 
»Shadow   #8 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 251
Wiek: 27
Dołączył: 28 Maj 2015
Skąd: Zagłębie kabaretowe
Cytuj
Jest taka jedna strona ( http://www.gwentdb.com ) na której gracze umieszczają swoje pomysły na decki. Najpopularniejszy jest swim (który w sumie jest takim guru).


W więziennej rozpaczy...
   
Profil PW Email
 
 
^Genkaku   #9 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa
Cytuj
Shadow napisał/a:
Jest taka jedna strona ( http://www.gwentdb.com ) na której gracze umieszczają swoje pomysły na decki. Najpopularniejszy jest swim (który w sumie jest takim guru).


Znam i zaglądam. Głównie zeby wiedzieć jaki deck jest obecnie popularny i wiedzieć jak go skontrować :P
   
Profil PW Email Skype
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 14