Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Koko Tekken-den Tough
 Rozpoczęty przez »Sorata, 22-04-2013, 14:16

0 odpowiedzi w tym temacie
»Sorata   #1 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Tym razem tytuł raczej sztampowy (co nie znaczy, że zły). Tough to typowo shounenowa historia Kiichiego Miyazawy – dziedzica prastarej techniki walki Nadashinkage. Jest jednak okraszona dobrymi rysunkami (w przypadku sequela nawet bardzo dobrymi) i dokładnymi opisami technik. Jej siłą jest również wszechstronność głównego bohatera – Nadashinkage przypomina często MMA. Zabieg, który wyszedł groteskowo w Bakim, w przypadku Kiichiego przełknąłem bez problemu. Tym bardziej, że zabawa elementami nadnaturalnymi zawsze obecnymi w mandze, tutaj wydaje się mocno stonowana. W „Tough” udało się uniknąć przerysowania.
Wspomniałem tutaj „Grappler Baki” nie bez powodu. Kiichi i Baki mają wiele cech wspólnych. Na obu ciąży odpowiedzialność bycia najlepszym, obaj dążą do nieuniknionego konfliktu z ojcem i poświęcają bardzo wiele na ołtarzu sztuk walki. Jako adoptowany syn, Kiichi nie ma jednak żadnych faktycznych korzyści z pochodzenia. Brak mu unikatowej struktury genetycznej ale serca nie odmówi mu nikt. Mimo bycia przede wszystkim fighterem, jest jednocześnie dobrze nakreśloną postacią z niezłym charakterem (który trochę zanika w kontynuacji). I nie jest jedyną postacią z krwi i kości. Równie dobrzy są jego ojciec Seiko (zasłużył sobie na spin –off o tytule „Oton”) i wuj Kiryu.
Jeśli szukacie ciekawej mangi o szeroko pojętych sztukach walki, z czystym sumieniem mogę wam polecić Tough.

[ Dodano: 26-10-2016, 18:00 ]
Seria została zakończona.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
Ostatnio zmieniony przez Sorata 24-04-2013, 13:51, w całości zmieniany 3 razy  
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 14