Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Kengan Ashura
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 23-03-2017, 15:43

14 odpowiedzi w tym temacie
»Sorata   #11 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Jakie przemyślenia po zakończeniu turnieju? Po emocjach starć na wyspie, od razu wskoczyłem w sequel - Kengan Omega. Osiemnaście dostępnych rozdziałów to klasyczna podbudowa nowej postaci i niecierpliwie czekam na kontynuację, a szczególnie na losy każdej z postaci po dwuletniej przerwie.

Z ciekawostek: Kengan Ashura pojawi się w formie serialu na Netflixie. Nie podoba mi się komputerowy styl graficzny widoczny w teaserze, ale poczekam z werdyktem na seans.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
^Tekkey   #12 
Generał
Paranoia Agent


Poziom: Genshu
Stopień: Shogun
Posty: 536
Wiek: 33
Dołączył: 24 Cze 2011
Cytuj
Cóż, mi zajęło odrobinę dłużej zrozumienie, że Omega to sequel. XD Zapowiada się ciekawie, przede wszystkim pokazuje przepaść między najlepszymi z najlepszych federacji Kengan, a zwykłymi ludźmi tego uniwersum (choć Koga aż taki całkiem zwykły nie jest).

Co do serialu - pierwsze słyszę. Animacja komputerowa - bleh. Przynajmniej w większości przypadków. Dam temu szansę, gdy już wyjdzie.


A mogę zrobić wszystko! Wystarczy Twoja krew.~
   
Profil PW Email
 
 
»Dann   #13 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Fukutaichou
Posty: 498
Wiek: 26
Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: Warszawa
Cytuj
Zakończenie było...
Spoiler:

Na pewno dość długo zapowiadane :D Szkoda Ohmy, ale właściwie od wiedzieliśmy, jak się to skończy, właściwie od walki z Raianem.

Mimo wszystko, spodziewałem się jednak, że w Omega fabuła dość mocno skupi się na postaciach, które pojawiły się na sam koniec Ashura. Wszystko powoli do tego zmierza, ale nie tego się spodziewałem.
Żeby nie było, Kengan Omega to jedna z nielicznych mang, na które czekam niecierpliwie aż do wyjścia nowego rozdziału, zamiast czytać masowo po kilku tygodniach przerwy, jak przy większości.

Nie mogę się doczekać powrotu pewnych kluczowych postaci, głównie tych zapowiedzianych przez listę otrzymaną przez Himuro. Cholernie chcę też ich zobaczyć na ekranie, ale boję się, co z tego wyjdzie przy użyciu technologii rodem z Berserka :/


What's dann cannot be undann ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #14 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
Cóż, mi zajęło odrobinę dłużej zrozumienie, że Omega to sequel. XD


Nie rozumiem. Odniesienia do Ohmy są już w pierwszym chapterze. A nazwa? :)
Cytat:

Zapowiada się ciekawie, przede wszystkim pokazuje przepaść między najlepszymi z najlepszych federacji Kengan, a zwykłymi ludźmi tego uniwersum (choć Koga aż taki całkiem zwykły nie jest).


Koga nie jest normalny. Wygląda na to, ze brakowało mu naprawdę niewiele do poziomu startowego w organizacji.

Cytat:
Co do serialu - pierwsze słyszę. Animacja komputerowa - bleh. Przynajmniej w większości przypadków. Dam temu szansę, gdy już wyjdzie.


Wygląda niestety nawet bardziej niestrawnie od niedawnego ( i spapranego straszliwie) Berserka. Szczególnie przez zastąpienie tła odcieniami czerni.

Cytat:
Zakończenie było...


Spodziewane, ale i tak podziwiam odwagę autora na taką zagrywkę.

Cytat:
Mimo wszystko, spodziewałem się jednak, że w Omega fabuła dość mocno skupi się na postaciach, które pojawiły się na sam koniec Ashura. Wszystko powoli do tego zmierza, ale nie tego się spodziewałem.

Moim zdaniem to wyszło nowej serii na dobre. Fabuła zapowiada się na kalkę poprzedniej części (do tego stopnia, że wprowadzono Ryuki Gaoha), więc niech chociaż postaci będą inne. Chociaż nie powiem - ucieszyłem się z powrotu Cosmo - jego walki były jednymi z najciekawszych w pierwszej serii.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
»Dann   #15 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Fukutaichou
Posty: 498
Wiek: 26
Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: Warszawa
Cytuj
Przez postaci pod koniec mam na myśli te 3 (chyba?) postaci na sam koniec ostatniego rozdziału - tych od Worma. Liczę na mocne rozwinięcie tego wątku, bo był jednym z najciekawszych pierwszej serii.


What's dann cannot be undann ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 12