Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Diablo III
 Rozpoczęty przez »oX, 07-08-2012, 12:45

6 odpowiedzi w tym temacie
»oX   #1 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Samurai
Posty: 740
Wiek: 33
Dołączył: 21 Paź 2010
Skąd: Wejherowo
Cytuj
hmm, aż dziwne, że na forum nie pojawił się temat o grze, o której chyba dosyć głośno na świecie. Upierałem się dosyć długo, że nie kupię trzeciej części gry. Zakochany byłem/jestem w dwójce i nie wyobrażałem sobie grania w Diablo w nowej odsłonie - nowa, super ekstra grafika, efekty, bleble, ogólnie..

No i tak siedziałem i miałem gdzieś, że każdy znajomy staje się no-lifem i pocina w trójeczkę. Zresztą.. W sklepach i tak nie było już do kupienia, bo kto wydaje tak małą liczbę takiej gry? Whatever..

W końcu się przemogłem, gdy zobaczyłem leżące na półce w sklepie Diablo III. No cóż, po wypłacie byłem, więc wydałem te 200 zł. Czy było warto? Powiem szczerze, że tak. Blizzard zrobił naprawdę fajną grę, z ciekawym systemem, pozbył się irytujących błędów z dwójki, dzięki czemu można fajnie grać. Dom aukcyjny spełnia swoją rolę znakomicie, poza tym, że wielu próbuje oszukiwać i wrzuca zwykłe śmieci za kupę kasy.

Gra się przyjemnie, szczególnie w trybie współpracy. Niestety irytujące są trolle siedzące w mieści i czekające, aż ktoś za nich wykona wszystkie misje -,-

A zresztą.. Co tam będę się rozpisywał. Mój battletag: KRZ90#293

Gdyby ktoś był chętny, to zapraszam. Póki co mój najwyższy lvl to 40 (łowca demonów).
   
Profil PW Email
 
 
»Twitch   #2 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Osobiście nie grałem, ale słyszałem, że wcale Diablo III nie jest tak mocne. Ludzie się rzucili na nie w większości ze względu na poprzednią część. Niektórym nie podoba się zmiana mechaniki i szereg upodobnień kojarzących się z płatnym World of Warcraft.
Też czytałem o poprawieniu błędów z ,,dwójki", ale też o tym, że ta część ma dużo swoich. Mnie osobiście tego typu opinie nie ruszają, sam wolałbym sprawdzić jak jest w rzeczywistości, ale cena gry odstrasza, bardzo.
   
Profil PW
 
 
»oX   #3 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Samurai
Posty: 740
Wiek: 33
Dołączył: 21 Paź 2010
Skąd: Wejherowo
Cytuj
Augai napisał/a:
Niektórym nie podoba się zmiana mechaniki i szereg upodobnień kojarzących się z płatnym World of Warcraft.


Co do mechaniki, to prawda, jest trochę dziwnie. Mamy dwie podstawowe umiejętności (LPM i PPM) i cztery 'aktywne' (klawisze 1-4), do tego trzy pasywne. Prawda jest taka, że w DII korzystało się z jednego skilla, który był wzmocniony szeregiem innych. Tutaj możemy sporo pokombinować. Do każdej umiejętności co jakiś poziom odblokowywane są runy, które dają nowe właściwości.. Z początku miałem małe problemy z ogarnięciem się, ale po iluśtam godzinach gry już sobie nieźle radzę.

Augai napisał/a:
ale cena gry odstrasza, bardzo.


i nie zanosi się na to, żeby zmalała.. ;)

Augai napisał/a:
Ludzie się rzucili na nie w większości ze względu na poprzednią część.


To też jest zabawne.. Tyle milionów sprzedanych kopii, a w grach po 9 - 10k ludzi..
   
Profil PW Email
 
 
»Twitch   #4 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
oX napisał/a:
Augai napisał/a:
ale cena gry odstrasza, bardzo.


i nie zanosi się na to, żeby zmalała.. ;)

No niestety, pewnie jeszcze utrzyma się na topie.

Cytat:
To też jest zabawne.. Tyle milionów sprzedanych kopii, a w grach po 9 - 10k ludzi..

To znaczy tylko, że mimo zawodu niektórych pozostałym przypadła do gustu. W dzisiejszych czasach możliwość gry w sieci, ze znajomymi znacznie wydłuża żywotność gry ;)

Nie będę dyskutował o niej samej, bo nie miałem przyjemności zagrać, choć możesz napisać coś o błędach jakie zauważyłeś. A i czy w przypadku ekwipunku, w polskim tłumaczeniu, poważnie są jakieś ,,perły"?
   
Profil PW
 
 
^Genkaku   #5 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa
Cytuj
Szczerze mówiąc jestem fanem jedynki i dwójki, ale trzecią odsłonę spasowałem i wydaje mi się, że słusznie. Miałem okazję pograć trochę, dzięki uprzejmości kumpla i szczerze nie rzuciła mnie na kolana. Jest dość przeciętna i na pewno nie warta 200 zł! Do tego nie można grać offline ani po lanie :(
Ogólnie odnoszę wrażenie, że Blizzard ostatnimi czasy brzydko pogrywa z graczami, odgrzewając stare kotlety i do tego żądając za nie sporo kasy.

Osobiście z niecierpliwością wypatruję Trochlighta 2, który według wszystkich przesłanek i recenzji będzie przedstawiał sobą równie wysoki poziom co D3, do tego z lanowym i offlinowym trybem gry + paroma udogodnieniami z jedynki. Do tego nie za 200 zł a 60.
http://www.youtube.com/watch?v=M7jd3FeynOw
   
Profil PW Email Skype
 
 
»oX   #6 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Samurai
Posty: 740
Wiek: 33
Dołączył: 21 Paź 2010
Skąd: Wejherowo
Cytuj
Gra ktoś w D3? Mój battletag wyżej gdyby ktoś chciał się umówić na jakieś granie. Póki co mam DH na 60(14) lvl, Witch Doctora na bodajże 60(1) i teraz gram barbem, 60(3).

Chętnie ustawie się na jakieś pvp, ew. kilka runów w III akcie.

Nie wiem czy wiecie, ale pojawiło się sporo nowości w grze. Na szczególną uwagę zasługuje MP, czyli monster power. Żeby grać na inferno na MP10 trzeba się nieźle napocić. Ja ledwo daję radę na MP4... :(

No nic, jakby ktoś chciał zagrać, to dajcie znać ;)
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #7 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Korzystając z prezentu zakupiłem Diablo wraz z dodatkiem i poświęciłem mu kilkadziesiąt godzin. Przejście kampanii nie zajmuje wiele czasu i nie jest specjalnie absorbujące - powiedziałbym nawet, że domyślny tryb jest śmiesznie łatwy. Prawdziwy gameplay kryje się w multi, ale niestety nawet on jest po prostu "meh". Zainwestowałem czas w trzy klasy: Demon Hunter, Barbarian (najwięcej) i Wizard. Pozostałe nie przypadły mi do gustu. Rozwój postaci zatrzymałem na MP9 (niezbyt komfortowo, ale dawałem radę) - dalej nie chciało mi się już grać. Mam wrażenie, że Diablo zmieniło sie w MMORPGa.

Są tez plusy. Gra wygląda całkiem ładnie. Podoba mi się podział na sezony, w których można zdobyć dodatkowe przedmioty dla postaci. Trzeba się troszkę namęczyć, ale podkręcanie wyzwań (w stylu: zabij bossa w czasie x) to dobry pomysł pozwalający dłużej utrzymać świeżość rozgrywki. Spotkania losowych goblinów podobały mi się bardzo - zabicie skutkuje np. przeniesieniem do osobnego wymiaru (kraina troskliwych misiów :) albo Skarbiec demonów). Szczeliny i transmutacje ekwipunku też dają radę. Jednak nieangażujący gameplay psuje nawet to. Większość postaci, które tworzyłem i graczy, którym towarzyszyłem opiera rozgrywkę na tylko jednej umiejętności (np. spamowanie hydry i dezintegracji na całej szczelinie) i jak najszybszym sczyszczeniu mapy. Cieżko jest czerpać przyjemność z gry, gdy dookoła uwija sie 3 dodatkowych przekoksów spamujących "atomówkami". Często pierwsze ciosy jakie zadawałem były dopiero na bossów szczelin. Mozolny grind sezonów pozwala na zgromadzenie lepszego ekwipunku, który pozwoli na urozmaicenie zabijania stworków, ale ostatecznie zabija frajdę z zabawy. Również balans postaci niezbyt mi się podoba - gameplay wizarda i DH jest niemal taki sam (walka na dystans z wciśniętym shiftem, supportująca wieżyczka/hydra i naparzanie jednym skillem--->Przejście do kolejnej komnaty).

Z podobnych gier zdecydowanie bardziej spodobał mi się wspomniany przez Gena Torchlight 2. Jest tańszy, lepiej zbalansowany i modowalny.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13