Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Kengan Ashura
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 23-03-2017, 15:43

14 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #1 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Lubisz mangi/manwhy koncentrujące się wokół niezwykłych dokonań adeptów sztuk walki? Hajime no Ippo? Grappler Baki? The Breaker? Strongest Disciple Kenichi? Gamaran?


Jeżeli tak, mam dobrą wiadomość: Kengan Ashura jest jedną z najlepszych pozycji w tym gatunku, jakie dane mi było czytać. Równać się z nią może chyba tylko Veritas. Fabuła nie jest przesadnie rozbudowana, ale stanowi idealny wręcz pretekst do przedstawienia turnieju, który swoim poziomem przewyższa wszystko, z Tenkaichi Budoukai na czele. Super-Ultra-Mega-Hiper-Duper-Truper bohaterowie, dysponujący szalonymi wręcz umiejętnościami (pomimo że uniwersum nie uwzględnia żadnych nadprzyrodzonych mocy) zostali tak świetnie wymyśleni i zaprezentowani, że mam co najmniej kilku faworytów. Wybitnie dobra kreska i sekwencje walki. Nieprzewidywalność posunięta do granic perfekcji. Kiedy czytałem, jak Imai Cosmo, król dusicieli, toczy walkę z... No dobra, spoilery.
Spoiler:

Kiedy czytałem, jak Imai Cosmo mierzy się z Akoyą Seishu, krew mi odpłynęła z kurczowo zaciskanych pięści. To nie jest nawet najlepsza walka do tej pory! Chociaż zdecydowanie najbardziej emocjonalna.


Trzy zwalczające się frakcje, na które dzieli się większość postaci drugoplanowych, reprezentują odmienne interesy i zaostrzają jeszcze rywalizację, chociaż traci to na znaczeniu, kiedy na placu boju stają prawdziwi wymiatacze: Seishu Akoya, Raian Kure, Takeshi Wakatsuki, Muteba Gizenga, Mikazuchi Rei, Genai Kuroki, Setsuna Kiryu, Sen Hatsumi, główny bohater - Ohma Tokita, faworyt spotkania - Agito Kanoh, czy mój osobisty faworyt - Gaolang Wong-Sawat.

Gorąco polecam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #2 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Muszę przyznać, że trafiłeś w moje gusta. Dałem się pochłonąć i na przetłumaczonych chapterach zarwałem nockę. Starcia są niesamowicie dynamiczne i kiedy jedno się kończy, od razu chcę zaczynać następne. Fabuły pobocznej jest akurat tyle, żeby usprawiedliwiła kolejne starcia. Nie przeszkadza nawet w czytaniu nieprzetłumaczonych rozdziałów bo łatwo domyślić się znaczenia z kontekstu.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #3 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Sorata napisał/a:
Nie przeszkadza nawet w czytaniu nieprzetłumaczonych rozdziałów bo łatwo domyślić się znaczenia z kontekstu.

To jest niestety odrobinę zdradliwe. Wprawdzie czytanie nieprzetłumaczonych rozdziałów sprawia frajdę, ale nie można w ten sposób uchwycić wielu niuansów i kontekstów. Przynajmniej w moim wypadku tak jest - co tydzień z niecierpliwością wyczekuję nowych tłumaczeń, żeby uzupełnić to, co przeoczyłem w wersji tajskiej ;)

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #4 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
Przynajmniej w moim wypadku tak jest - co tydzień z niecierpliwością wyczekuję nowych tłumaczeń, żeby uzupełnić to, co przeoczyłem w wersji tajskiej ;)


Tez tak będę miał. Po prostu pojedynki są tak miodne, że nie umiałem się powstrzymać. To bodajże jedyny tytuł, w którym wyszukałem skany oryginałów. Póki co, dotarłem do rozdziału 160.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #5 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Sorata, z ciekawości: kim są twoi faworyci w turnieju?

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #6 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
Sorata, z ciekawości: kim są twoi faworyci w turnieju?


Nie mam faworytów. Walki są bardzo angażujące i zazwyczaj podoba mi się występ obu stron. Kibicuję Cosmo i Ohmie, ale mam wrażenie, że nie dają rady z obrażeniami z poprzednich pojedynków. Z drugiej strony - tempo regeneracji zawodników wskazuje na to, że mogę się mylić. Póki co niestety nie zaprezentowali umiejętności przewyższających Fanga.

[ Dodano: 27-03-2017, 11:09 ]
Dotarłem do rozdziału 179 i jestem nieco zaskoczony wynikami pojedynków. Finały zapowiadają się bardzo interesująco. Zaszła drobna zmiana w moich typach ale nic więcej nie powiem bo wchodzę na terytorium spoilerowe.

[ Dodano: 20-04-2017, 09:54 ]
Update: Podoba mi się starcie Ohmy z kudłatym z Pentasonic. W tajskiej wersji przeoczyłem, że zaprezentowano kolejne techniki stylu walki protagonisty, a takie umiejętności na pewno mu się przydają bo póki co plasuje sie raczej nisko na drabince turniejowych faworytów.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #7 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Okazało się, że Ohma dysponuje szerokim wachlarzem różnych kata. Styl Niko przypomina mi pod tym względem szkołę walki głównego bohatera z Gamaran (nie pamiętam tylko jej nazwy). Podobnie jak Gama, Ohma specjalizuje się w pewnych z nich, a w innych jest dość cienki. Walka z Inabą wreszcie wchodzi w kluczową fazę. Nie podoba mi się specjalnie, także z niecierpliwością oczekuję kolejnych starć ;)
Spoiler:

Z kolei najnowszy rozdział nieprzetłumaczony jeszcze na angielski, 182, wnosi bardzo mało. Widzimy tylko, jak Ohma przygotowuje się do jednej z najważniejszych walk w turnieju, przeciw Cosmo. Mam nadzieję, że już za tydzień obaj zawodnicy staną naprzeciwko siebie. Ciekawym faktem jest to, że odnieśli rany w poprzednich rundach i mogą nie być w stanie utrzymać się długo na najwyższych obrotach... chociaż... do tej pory autor niewiele sobie robił z obrażeń i w każdej walce pokazywał 101% możliwości każdego zawodnika. Jedynie Mokichi Robinson odniósł bardziej poważne obrażenia, ale nawet on powili się ogarnia.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
ttemm   #8 


Posty: 2
Dołączył: 05 Maj 2018
Cytuj
Gdzie można po polsku przeczytać kengan ashura
wie ktoś?
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #9 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Nie udało mi się znaleźć niestety po polsku. Raczej będziesz miał z tym wielki problem. Na naszym forum jest opcja tłumaczenia mangi. Może się podejmiesz jako część zespołu?


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
Ostatnio zmieniony przez Sorata 05-02-2019, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 
ttemm   #10 


Posty: 2
Dołączył: 05 Maj 2018
Cytuj
wole się nie podejmować tego zadania nie jestem pewien czy podołam temu zadaniu
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 14