Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Pytania o świat
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 06-05-2010, 13:11

164 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #161 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
W Babilonie nie ma arystokracji - jej rolę pełni wyższe duchowieństwo. Wśród ludności świeckiej najwyższą władzę dzierżą oligarchowie.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Shadow   #162 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 251
Wiek: 27
Dołączył: 28 Maj 2015
Skąd: Zagłębie kabaretowe
Cytuj
Jak rozwinięte technologicznie są statki? Interesuke mnie tu konkretnie cały transport morski - począwszy od tego jak zaawansowane są silniki, przez to ile ludzi podróżuje za pomocą statków, aż do tego jaki udział w transporcie (ludzkim i towarowym) między państwami i wewnątrz nich mają.


W więziennej rozpaczy...
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #163 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Shadow napisał/a:
Jak rozwinięte technologicznie są statki?

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale wydaje mi się, że można bezpiecznie założyć poziom odpowiadający statkom z naszego świata w latach 80-tych.
Shadow napisał/a:
jaki udział w transporcie (ludzkim i towarowym) między państwami i wewnątrz nich mają

Większość zagranicznych podróży pasażerskich odbywa się drogą morską. Alternatywą są loty, które choć popularne, wiążą się ze znacznie wyższym kosztem. Transport towarów samolotami na szeroką skalę to w zasadzie tylko kuriozum - 99% handlu międzynarodowego polega na transoceanicznych kontenerowcach.

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Pit   #164 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Seikigun Bushou
Posty: 567
Wiek: 33
Dołączył: 12 Gru 2008
Cytuj
Dawno nie zaglądałem na tenchi ale widzę pewien meczący mnie trend, że jednak niektóre rzeczy nie są aż tak rozwinięte jak by się wydawało. Dlatego w sumie zapytałbym, na jakim stopniiu technologicznego rozwoju stoi świat? Jasne, że bedą te lepiej rozwinięte niz inne, ale ogólnie jeśli wywalimy rzeczy czysto fantastyczne jak hologramy itepe to o jakich czasach tu mowa. Jak silne są komputery? Czy Tenchi bliżej jest latom 80tym czy 2000? Bo zachodzę w głowę - handel głównie drogą morską, staromodne pagery w użyciu.. coś mi tu się po prostu gryzie z wyobrażeniem spójnego świata.

No i jeszcze pancerze - czy moze istnieć pancerz, który zwiększa właściwości fizyczne? W sensie zakładasz go i nagle mozesz unieść wielkie działo, 3 razy za cieżkie dla normalnego człowieka bez wspomagania pancerza?
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #165 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Część odpowiedzi znajdziesz tutaj: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=1523#1523

Przy pisaniu tekstów, stosuję się do technologicznego poziomu roku 2000 (plus minus) w Polsce.

Cytat:
No i jeszcze pancerze - czy moze istnieć pancerz, który zwiększa właściwości fizyczne? W sensie zakładasz go i nagle mozesz unieść wielkie działo, 3 razy za cieżkie dla normalnego człowieka bez wspomagania pancerza?


W zbrojowniach państwowych jest raczej topowa technologia szerokiego zastosowania. osobiśćie nie miałbym problemów z wykorzystaniem opisanego pancerza, póki były prototypowy.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12