Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Mass Effect 3
 Rozpoczęty przez »oX, 21-08-2012, 08:49

28 odpowiedzi w tym temacie
»Sorata   #21 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Na pewno kupię ale jak trochę stanieje. Ceny gier PC w tej chwili to dla mnie zdzierstwo. Tym bardziej, że wydawcą jest EA, więc mamy gwarantowane DLC i mikrotransakcje w multi.

Obiema rękami podpisuję się pod zdaniem Draxa - trzeciego ME też hejtowali, a mnie ta gra zmiotła.

Przyznam jednak, że martwię się o AI towarzyszy. Podobno na wyższych poziomach sa bardziej obciążeniem niż wsparciem. Ale jeśli jest taki system komend jak w pierwszej trylogii, nie ma się czego obawiać.

[ Dodano: 11-04-2017, 10:33 ]
Po publikacji łatki, Andromeda pozbyła się wpadek, które wiązały się z większą częścią zarzutów. Ktoś już próbował?

[ Dodano: 22-11-2017, 10:17 ]
Ucieszyłem się, gdy w ramach pakietu Origin Access dostałem ME: Andromeda. Rozegrałem już misje treningowe i trafiłem do pierwszego huba. Jest dobrze. Nie wiem czy to zasługa kolejnych łatek, czy wyolbrzymionych oczekiwań fanów, ale Andromeda póki co nie jest taka zła jak ją malowano. Doniosłość klimatu oscyluje w okolicach pierwszego ME - jesteśmy gloryfikowanym chłopcem na posyłki. Poruszanie się po świecie sprawia dużo radości. Walka jest dynamiczna i płynna. Czego chcieć więcej od nowego rozdziału serii? Póki co, nie wiem. Kiedy wgryzę się bardziej, napiszę coś więcej.

Niewielkie minusy:
- motywy muzyczne momentalnie się zapomina
- Stojące postaci mają dziwnie ułożone plecy i ramiona - jakby każdy ściągał łopatki
- Martwi grindowanie materiałów na crafting (zależnie od balansu, to moze być najpoważniejszy zarzut).

[ Dodano: 23-11-2017, 10:02 ]
Im dalej w grę, tym lepiej z muzyką. Część motywów przypomina DA:Inkwizycję. Andromeda jest również bliźniaczo podobna do poprzedniej gry Bioware'u, jeśli chodzi o mechanizmy rozgrywki. Bolączka Dragon Age'a - wyludnione, duże lokacje, choć urokliwe, ostatecznie nie dodają grze klimatu. Podejrzewam, że ostateczny wynik uplasuje się na tym samym miejscu dziesięciostopniowej skali.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
Ostatnio zmieniony przez Sorata 24-03-2017, 08:16, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 
^Curse   #22 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 551
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Gru 2008
Skąd: Lublin/Warszawa?
Cytuj
Ja niestety bardzo zawiodłam się na Andromedzie :( Wygląda ładnie, zaczyna się super i pierwsze godziny sprawiają przyjemność. Niestety, im dalej, tym gorzej. Misje powtarzalne, a fabuła zerowa. Muzyka ginie gdzieś w tle, i to wcale nie w ten dobry sposób. Towarzysze w większości wyprani z osobowości, a ci, którzy jakąś mają, głównie mnie irytują. Jest kilka fajnych smaczków i próby wprowadzenia humoru rodem z Cytadeli (jedna misja w takim klimacie), ale całokształt tak bardzo mnie wkurzył, że nie skończyłam :( Doszłam do ostatniej misji głównego wątku, padłam kilka razy w walce i nie chciało mi się kolejny raz odpalać sejwa. Wątek jest tak krótki i mało interesujący, że najzwyczajniej w świecie nic nie ciągnęło mnie dalej. Inkwizycję, dla porównania, do tej pory uwielbiam.

Cierpię, bo bardzo broniłam Andromedy jeszcze przed premierą i tuż po. Zaczyna się świetnie, ale po rewelacyjnej trylogii, otwarty świat z praktycznie zerową fabułą mi nie wystarcza. Nie gram w gry dla znajdziek.

Co by jednak nie mówić/pisać, gra zasługuje chyba na osobny temat ;)


They're all dead... They just don't know it yet.
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #23 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
Ja niestety bardzo zawiodłam się na Andromedzie :( Wygląda ładnie, zaczyna się super i pierwsze godziny sprawiają przyjemność. Niestety, im dalej, tym gorzej. Misje powtarzalne, a fabuła zerowa. Muzyka ginie gdzieś w tle, i to wcale nie w ten dobry sposób. Towarzysze w większości wyprani z osobowości, a ci, którzy jakąś mają, głównie mnie irytują. Jest kilka fajnych smaczków i próby wprowadzenia humoru rodem z Cytadeli (jedna misja w takim klimacie), ale całokształt tak bardzo mnie wkurzył, że nie skończyłam :(


Muszę się zgodzić. Siedzę teraz na Eos i jestem strasznie rozczarowany. W całej lokalizacji jest jeden NPC, do którego można się odezwać - handlarz. Dookoła jest tylko irytująca pustynia z położonymi zbyt daleko od siebie punktami go zeskanowania. Jedno kliknięcie, wsiadam do samochodu i jadę dalej. Podziemny magazyn antycznej cywilizacji - spekatakularny wizualnie. Poza tym nędza.

[ Dodano: 28-11-2017, 10:29 ]
havarl - tropikalna planeta, jest już trochę lepszy. Wraz z postępami w grze pojawia się więcej rzeczy, które da się zrobić. Niektóre smaczki bardzo klimatyczne - np. rozładowany w ostatniej chwili bunt kolonistów, którym nie podobał się typ wybudowanej przeze mnie placówki. Inne - zeskanuj x tego i y tamtego - są zdecydowanie upierdliwe.

Podoba mi się system craftingu, chociaż walka dzięki unikom i jetpackowi jest tak banalnie łatwa, że nie ma znaczenia z jakim ekwipunkiem biegam. Dostępność do konkretnych rodzajów broni była całkiem miłym elementem w poprzednich ME.

[ Dodano: 05-12-2017, 09:28 ]
Nie dam rady w to grać. Nuda wyziera z ekranu - na każdej planecie w innych układach słonecznych są dokładnie te same zadania, minerały i powtarzalne klony zwierząt oklejone dla niepoznaki inną teksturą. Myślałem, że Inkwizycja jest zła, ale tak jak uwielbiałem trylogię ME, tak niemal każde rozwiązanie w Andromedzie mnie odrzuca. ragon Age'a ratowała historia świata. Nawet tutaj Andromeda ma wiele do nadrobienia.

[ Dodano: 07-12-2017, 08:24 ]
Andromeda była tak niesmaczna, że muszę sobie zaaplikować dwójkę i trójkę ME w ramach detoksu. Czyli jednak z ME:A może wyniknąć coś pozytywnego :)

[ Dodano: 08-12-2017, 08:37 ]
Przypomniałem sobie czemu ME2 jest tak cholernie dobrą grą. Fabuła, gameplay i tak epicka muzyka, że mózg wypływa z ekstazy.

[ Dodano: 29-01-2018, 12:18 ]
Z przyjemnością stwierdzam, że multiplayer ME3 jeszcze nie umarł. Mam koszmarne zaległości w rozgrywce, ale przynajmniej jest z kim grać.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
»mablung   #24 
Agent


Poziom: Keihai
Posty: 117
Wiek: 33
Dołączył: 05 Paź 2010
Skąd: Warszawa
Cytuj
Możemy razem spróbować ME3 w multiplayer jak się kiedyś nadarzy okazja :)

Ja wreszcie dorwałem się do wszystkich dodatków i planuje przejść trylogię od nowa ( zaczynam ME2), żeby na spokojnie przygotować się do zagrania w Andromede ale po waszych komentarzach to zastanawiam się czy warto wydawać kasę :/


Pochylamy się przed inteligencją
Klękamy zaś przed dobrocią
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #25 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
Ja wreszcie dorwałem się do wszystkich dodatków i planuje przejść trylogię od nowa ( zaczynam ME2), żeby na spokojnie przygotować się do zagrania w Andromede ale po waszych komentarzach to zastanawiam się czy warto wydawać kasę :/


Moim zdaniem nie warto. Zobacz sobie jak kupić Origin Acces,. Może zainteresują cię jakieś gry - Andromedę dostaniesz w pakiecie - tak najłatwiej ją przetestować.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
^Curse   #26 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 551
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Gru 2008
Skąd: Lublin/Warszawa?
Cytuj
O, pod multiplayer M3 też bym się kiedyś podpięła :DD Kiedyś tam próbowałam, ale raczej mnie nie bawią takie rzeczy... Z drugiej strony, ze znajomymi może się wkręcę ;)


They're all dead... They just don't know it yet.
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #27 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
O, pod multiplayer M3 też bym się kiedyś podpięła :DD Kiedyś tam próbowałam, ale raczej mnie nie bawią takie rzeczy... Z drugiej strony, ze znajomymi może się wkręcę ;)


Cytat:
Możemy razem spróbować ME3 w multiplayer jak się kiedyś nadarzy okazja :)


Napiszcie mi proszę wasze nicki na originie - zgadamy się i zgramy kiedyś. Jeśli chodzi o czat głosowy, polecam mumble'a.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
»oX   #28 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Samurai
Posty: 740
Wiek: 33
Dołączył: 21 Paź 2010
Skąd: Wejherowo
Cytuj
Sorata napisał/a:
Napiszcie mi proszę wasze nicki na originie - zgadamy się i zgramy kiedyś. Jeśli chodzi o czat głosowy, polecam mumble'a.


W sumie chętnie, już chyba ponad rok nie odpaliłem ME3 ;) Poziom niezbyt wysoki, ale coś tam idzie ugrać. Przypomniałbym sobie miłe chwile grając. Będę dostępny za cztery dni, kiedy się TankBowl skończy w czołgach :P :P
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #29 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
W sumie chętnie, już chyba ponad rok nie odpaliłem ME3 ;) Poziom niezbyt wysoki, ale coś tam idzie ugrać. Przypomniałbym sobie miłe chwile grając. Będę dostępny za cztery dni, kiedy się TankBowl skończy w czołgach :P :P


Super - czworo to już drużyna.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14