Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Poleć mangę lub anime
 Rozpoczęty przez »Twitch, 17-02-2011, 18:45
 Przesunięty przez Lorgan, 28-06-2011, 19:00

48 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #41 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Sorata napisał/a:
Obejrzałem ostatnio Tokyo Ghoul. Całkiem ciekawe anime, ze sporą ilością tajemnic i odpowiednią dawką gore. Mimo otoczki supermocy, bardziej skupia się na analizie dobro/zło. Premiera drugiej serii w 2015.

Dzięki, właśnie się nad tą pozycją zastanawiałem. Na pewno obejrzę ;)

Ze swojej strony polecam Akame ga Kill oraz Parasyte. Pierwsze w klimatach shounenowych, lecz dosadne i brutalne. Drugie na podstawie dobrej mangi, porządnie zanimowane i przedstawione - również horror, chociaż bez gore.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Graversh   #42 
Agent


Poziom: Keihai
Posty: 181
Wiek: 36
Dołączył: 26 Maj 2014
Cytuj
Lorgan napisał/a:
Sorata napisał/a:
Obejrzałem ostatnio Tokyo Ghoul. Całkiem ciekawe anime, ze sporą ilością tajemnic i odpowiednią dawką gore. Mimo otoczki supermocy, bardziej skupia się na analizie dobro/zło. Premiera drugiej serii w 2015.

Dzięki, właśnie się nad tą pozycją zastanawiałem. Na pewno obejrzę ;)

Ze swojej strony polecam Akame ga Kill oraz Parasyte. Pierwsze w klimatach shounenowych, lecz dosadne i brutalne. Drugie na podstawie dobrej mangi, porządnie zanimowane i przedstawione - również horror, chociaż bez gore.

Pozdr.

Jak wypadają mangi tych tytułów? Nie mam specjalnie czasu na anime, a mangę z doskoku lubię czytać :)
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #43 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Cytat:
Jak wypadają mangi tych tytułów?

Akame słabiutko, Parasyte bardzo dobrze, chociaż niektórych może odstraszyć dość archaiczna kreska.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Graversh   #44 
Agent


Poziom: Keihai
Posty: 181
Wiek: 36
Dołączył: 26 Maj 2014
Cytuj
Lorgan napisał/a:
Cytat:
Jak wypadają mangi tych tytułów?

Akame słabiutko, Parasyte bardzo dobrze, chociaż niektórych może odstraszyć dość archaiczna kreska.

Pozdr.

Jeżeli będzie to taka kreska jak choćby w Yaibie to nie ma problemu :DD

Nie ma innego tematu dotyczącego mangi więc zapytam tutaj - czy możecie polecić mi coś dobrego w stylu Nanatsu lub FullMetal Alchemist - byleby to nie był tasiemiec w stylu One Piece, Bleach, Naruto...
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #45 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Kongou Banchou - krótkie, zakończone i zabawne.

One-Punch man - to jeszcze trwa ale jest leciutkie i przyjemne.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #46 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Graversh, sięgnij po Gamaran. Nawet przetłumaczyłem dwa pierwsze rozdziały na polski: https://tenchi.cba.pl/index.php

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Graversh   #47 
Agent


Poziom: Keihai
Posty: 181
Wiek: 36
Dołączył: 26 Maj 2014
Cytuj
Dzięki, dzięki :) O One-Punch Man już słyszałem i tak się przymierzałem do tego, choć jeden z komentarzy stawiający tą produkcję na równi z Bleachem i Naruto wywołał mieszane uczucia :P

Z Gamaranem miałem już bodajże kiedyś styczność z tego co widzę. Mam nawet parę grafik na kompie, więc przypomnę sobie jak najbardziej i dowiem się czemu nie pamiętam tego dobrze ^^
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #48 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Manga Tokyo Ghoul na pierwszy rzut oka wydaje się lepsza od anime. Wykształcony bohater robi nawiązania do "Przemiany" Kafki, a charakterystyczna (deformująca się wraz z psychiką bohatera) kreska nadaje jeszcze dodatkowego mroku. Jeśli nie polubicie łajzy Kanekiego z anime, może ten z mangi przypadnie wam do gustu.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #49 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Gorąco polecam anime Hunter x Hunter (to z 2011 roku). Najlepsze, co widziałem od lat.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13