Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Sezon 2012 - Zakończenie!
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 24-02-2013, 18:10
 Zamknięty przez Lorgan, 01-04-2013, 19:31

9 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #1 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 34
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa

Wreszcie! Po 23 dniach opóźnienia, za które gorąco Was wszystkich przepraszam, oficjalnie zamykamy sezon 2012. Zdarzyło się w nim bardzo dużo: przede wszystkim, dotychczasowa równowaga sił rozbiła się w drobny mak. Kilku bohaterów wspięło się na wyżyny możliwości i być może w najbliższym czasie staną się legendarnymi 3-poziomowcami. Sezon 2013 otwiera przez to więcej możliwości niż którykolwiek wcześniej ;)

Zaczynamy klasycznie, od statystyk:
- do gry dołączyło 11 postaci (Sanbetsu 4, Nag 2, Babilon 2, Khazar 3), czyli dokładnie tyle samo, co w poprzednim sezonie ;) Łączna ilość kart w Tenchi PBF wynosi obecnie 56;
- odbyły się za to aż 24 walki, z czego 12 przeciw NPC. Rozliczyłem wszystkie, które zostały zamknięte do 22 lutego włącznie, z uwagi na datę Ninmu, do którego przynależały;
- walkowerów było 7;
- podobnie jak rok temu, powstało tylko 1 Tankyuu;
- opracowano sporo lokacji, bohaterów niezależnych i intensywnie wykonywano Ninmu. Mieliśmy dzięki temu jeden z najbardziej intensywnych sezonów, zwieńczony emocjonującą rywalizacją między Sanbetsu a Khazarem.

Najaktywniejsi użytkownicy:
- Pit (915 pkt.);
- Sorata (765 pkt.);
- Lorgan (605 pkt.).
Po raz pierwszy w historii zdarzyło się, że na podium zabrakło Kalamira. Pit pojawił się za to po raz drugi, tym razem deklasując wszystkich przeciwników. Gratulacje!

Najsilniejsi użytkownicy:
- Drax za pierwszą walkę przeciwko Pitowi, ze średnią 8,25;
- Pit za pierwszą walkę przeciwko NPC (Tenma), ze średnią 7,9285;
- Starke za pierwszą walkę przeciwko NPC (Melgar Kane), ze średnią 7,9.

Supermocarstwo:

Tutaj zaszły największe i zarazem chyba najmniej oczekiwane zmiany. Na dnie statystyki znajduje się, a jakże, Yami z 275 punktami. Mamy więc miejsce piąte z poprawą o 275 punktów względem ostatniego sezonu. Mało, ale zawsze coś.
Na czwartej pozycji dogorywa Babilon (688 pkt.), który niedawno został zmieciony przez Sanbetsu w przygnębiającej scenerii Fojikawy. Jest to spadek z miejsca trzeciego. Najwyraźniej zamarcie Insoolent, Coltisa i Naoko nie wyszło magom na dobre.
Z miejsca pierwszego, na dalekie, trzecie, spadło Nag (806 pkt.). Po raz pierwszy w historii rycerze nie zdominowali gry. Wreszcie ujawniły się minusy szczupłego składu.
Drugie miejsce, po awansie z szarego końca, przypadło Khazarowi (1508 pkt.). Dzięki tytanicznemu wysiłkowi Soraty i spółki, południowo-wschodni khanat zaszedł tak daleko, jak w sezonie 2009.
Tytuł supermocarstwa i zaszczytne, pierwsze miejsce wypracowało sobie Sanbetsu (2855 pkt.). Doskonały finisz po kiszeniu się przed dwa poprzednie sezony na drugiej pozycji.

Za nami i przed nami moc wrażeń. Sezon 2013 opisze wiele powojennych zdarzeń. Okaże się, dlaczego młode pokolenie dominuje arenę międzynarodową i dlaczego żadne z państw nie ma generała. Wyjaśni się przy tym rola tajemniczego, Czerwonego Kontynentu...

Nagroda do wyboru dla supermocarstwa:
- Eisai (Level 1): → Sensoukibi (Warbound) - organizm postaci staje się uodporniony na naturalne choroby i słabe trucizny. Nie zaszkodzi mu też zepsute jedzenie. Prawdziwego wojownika nie zgładzi słabość, tylko stal. Wartość Witalności potęguje działanie tej zdolności.
- Eisai (Level 1): → Tsukaite (Master) - wyjątkowe szkolenie lub nadzwyczajny talent sprawił, że postać potrafi korzystać z technik szkół walki, do których nie jest aktualnie dostrojona.

Głosowanie, w którym udział mogą wziąć wszyscy Agenci, będzie trwało do 10 marca. Serdecznie zapraszam również do komentowania niniejszego podsumowania ;)

Agenci wybrali "Tsukaite (Master)".

Pozdrawiam!


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Twitch   #2 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 32
Dołączył: 08 Maj 2009

Czy Khazar nie jest przypadkiem z południowego-wschodu? :P
//Lorgan: Przejęzyczenie - już poprawiłem ;)

Gratuluję Sanbetsu świetnej mobilizacji i zaciętości, a co za tym idzie zwycięstwa w tym minionym już sezonie. Podkreśliłem te słowo umyślnie, tak żebyście nie myśleli, że koniec ;)

Bardzo ciekawe i mocne te Eisai, wybierzcie je mądrze :DD


Little hell.
Ostatnio zmieniony przez Lorgan 24-02-2013, 18:31, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW
 
 
»Sorata   #3 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1470
Wiek: 35
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG

Serdecznie gratuluję zwycięzcom. Byle tak dalej. :) Co się mnie tyczy - dumny jestem z podwójnego drugiego miejsca.

Z życzeń na nowy sezon: obyście nigdy nie tracili weny twórczej, pomysłów na interesujące zwroty akcji i motywacji do ubogacania świata Tenchi.

Powodzenia


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
^Genkaku   #4 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 35
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa

OOOooołłłł jeeea :)
Cieszę się z naszego zwycięstwo i z tego, że mamy w sanbetsu naprawdę zgrany zespół i do tego bardzo aktywny w knowaniach oraz w zarabianiu punktów :)
Rywalizacja była zacięta, gratuluje khazarowi drugiego miejsca i dziękuje za zaciętą rywalizację :)


Głosuje na - Eisai (Level 1): → Tsukaite (Master)
Ostatnio zmieniony przez Genkaku 24-02-2013, 19:25, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email Skype
 
 
^Tekkey   #5 
Generał
Paranoia Agent


Poziom: Genshu
Stopień: Shogun
Posty: 536
Wiek: 30
Dołączył: 24 Cze 2011


~Mission Complete!~
~~Bwahahahahaha!~

...cóż mogę powiedzieć, oczywiście nie spodziewaliśmy się wyróżnienia. :D Miniony sezon 2012 okazał się jednak rokiem dominacji sanbeckiego Smoka. Astrologiczny przypadek? XD Chociaż i Khazarowi prawie się udało. Wiadoma różnica. ;P
Twitch napisał/a:
Podkreśliłem te słowo umyślnie, tak żebyście nie myśleli, że koniec

Nic dodać, nic ująć. :D Vice versa. Zobaczymy jak to będzie.

Fajnie jest dostać dla siebie indywidualne wyróżnienie, nawet jeśli to ostatnie miejsce przed dywanem. XD Nie żebym marudził, ale Lorgan - o ile pamiętam miałeś więcej punktów ode mnie... Skromność czy pomyłka? :D

Typuję eisai "Tsukaite." Może zachęci to więcej osób do zgłębiania technik szkół walki.


A mogę zrobić wszystko! Wystarczy Twoja krew.~
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #6 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 34
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa

Tekkey, masz rację. Jakimś cudem to przeoczyłem, najpewniej przez wrodzoną skromność :DD Niestety muszę poprawić statystykę...

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Coyote   #7 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 669
Wiek: 31
Dołączył: 30 Mar 2009
Skąd: Kraków

No to ładnie ,zaniemogłem pod koniec ale i tak ładnie sobie Khazar poradził :D Gratuluję braciom szamanom :D Eisai są faktycznie bardzo dobre i szkoda, że nie położyliśmy na nich łap .. ale trudno się mówi. Może następny sezon okaże się szczęśliwszy ;) Babilon już praktycznie upadł a miało to być najpotężniejsze państwo w czasie wojny. Duży upadek :)


"No somos tan malos como se dice..."
"Nie jesteśmy tacy źli jak się o nas mówi..."
   
Profil PW Email WWW
 
 
»Kalamir   #8 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 33
Dołączył: 21 Lut 2009

Cytat:
Po raz pierwszy w historii zdarzyło się, że na podium zabrakło Kalamira.


xDDDDDDDDDDDDDD nie grałem w tym sezonie, ale zastanawiam się nad nowym xD   
Profil PW
 
 
»Zero   #9 
Agent


Poziom: Keihai
Posty: 69
Wiek: 30
Dołączył: 09 Gru 2010
Skąd: Łódź

Głosuje na - Eisai (Level 1): → Tsukaite (Master)
   
Profil PW Email
 
 
^Pit   #10 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Seikigun Bushou
Posty: 567
Wiek: 31
Dołączył: 12 Gru 2008

Głosuję na:
Eisai (Level 1): → Tsukaite (Master)
Co pozwoli mi wreszcie na opanowanie szkoły, na którą polowałem od dłuższego czasu xD

Ten sezon był bardzo zacięty. Przez moment myślałem nawet, że zwycięstwo przypadnie Soracie, wszak data zamknięcia sezonu zmieniała się co i rusz. Sporo się nauczyłem przez ten rok, parę spektakularnych porażek (walka z Draxem, zawaliłem na całej linii), ale też sporo zaskakujących triumfów. Ten sezon to dla mnie również dwie próby nerwów - nimmu, które trzeba było ogarnąć w ciągu siedmiu dni. Raz wyszła mi z tego średnia walka, innym znów razem najlepsza "w karierze". Coś przewrotny to los :D
Prawdopodobnie dociągnę parę fabularnych spraw nim wejdę na trzeci poziom, po raz nie wiem który zmienię coś w karcie postaci...ale czy będę tak aktywny jak dawniej? Zobaczymy.

Khazar naprawdę dał do pieca, ci szamani mają sporo mocnych zawodników: Coltis trochę odpadł, Twitch się obudził, także Sorata, który może zostać okrzyknięty "odkryciem sezonu". Starke w Yami pełni zaś rolę jednoosobowej armii i tylko podziwiać go za upór - robi swoje i ma z tego jakiś zysk (punktowy), może też spory ubaw.
Z Babilonu w zasadzie ostał się Drax ale w tej chwili jet najsilniejszy z nas wszystkich, przynajmniej potrafi pisać bez walenia byków w tekście i jak się postara to zmiata swoimi historiami :D Niemniej pomysły Genkaku jak i lekka teatralność Tekkeya wcale tak daleko za nim nie stoją, także równowaga jakaś tam jest.
Co do Nag - Matheo odpadł w przedbiegach, Kal się aż tak nie udzielał (w sumie jak ma się czuć samotny rewolwerowiec na poziomie trzecim?). Lorgan zaś poza współtworzeniem gry kreuje świetne avki i portrety postaci.

Tenchi znalazło też zastosowanie dla paru npcy i lokacji które leżały odłogiem na forum. Powstała też masa nowych, które mają znacznie bardziej czynny udział w fabule i nie są już tylko workami do bicia. Sam zrobiłem kilku takich. Czasem poziom trudności paru z nich wydaje się za wysoki, ale wszystko da się ogarnąć. Dopóki nagle nie każecie mi napisać walki na minimum 8, wtedy będzie ciężko :P

Sanbetsu było silne od poczatku, potrzeba nam było tylko zgrania i wreszcie je pokazaliśmy :)
   
Profil PW Email
 
 

Temat zablokowany  Dodaj temat do ulubionychStrona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 15