Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Hellix
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 31-12-2008, 22:03

20 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #1 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj

Jakieś 2-3 lata temu odpaliłem RPG Maker i zacząłem projektować grę, skupiającą wątki i postaci z mojego otoczenia. Zawarłem w niej dużo z Kage, gier fabularnych, które prowadziłem oraz wszystko to, co zaproponowali mi znajomi.
Wyszedł (a dokładniej 'wychodzi') mi z tego całkiem spójny misz-masz. Rozgrywka w tym momencie zaplanowana jest do ok. 10 poziomu, kiedy to główny bohater, Rain, po raz pierwszy przekracza Wężowe Góry.

Na chwilę obecną istnieje 61 aktywnych lokacji, kilka sporych, niezależnych questów i 3 grywalne klasy dla głównego bohatera. Nie ma jeszcze możliwości tworzenia drużyny, jednak już niebawem się tym zajmę.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany przetestowaniem gry, poniżej podaję do niej link:

http://www.speedyshare.com/217399613.html

Wszelkie opinie, pomysły i informacje o błędach są bardzo mile widziane.

PS. Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć w Hellix'ie bohatera własnego projektu, wystarczy umieścić jego charset i bardzo krótką charakterystykę (czy jest magiem, złodziejem, wojownikiem itp. + charakter: bohaterski, zepsuty do szpiku kości, rozwiązły itd.) w tym temacie.

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
*Lorgan   #2 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Wstawiłem nową wersję gry (link znajduje się w pierwszym poście).

Zmiany:
- Poprawione kwestie z Intra
- Dodanych kilka nowych lokacji
- 1 nowy Boss
- Rozwinięcie questu z Seleną
- Poprawiona wizualizacja walki (Rain podbiega teraz do przeciwnika przed zaatakowaniem)
- Lokacja na prawo od Grandii została ukryta (pojawia się w pewnym momencie jednego z questów) i dopracowana

Dziękuję wszystkim za opinie i informacje (szkoda, że na GG, nie na forum ;) ).

Pzdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Pit   #3 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Seikigun Bushou
Posty: 567
Wiek: 33
Dołączył: 12 Gru 2008
Cytuj
Jeśli chodzi o walki - trochę niefajnie że na początku musisz wybierać + 1 do defense albo + 2 do agility. Warto by było zrobić jakąś czapeczkę czy coś.
Aha i jak już expimy przy potworach - spoko - level 4 jest ale nadal ginie się za łatwo.

No i początek z tajnym przejściem - po odwiedzinach u mistrza wychodzimy w bezpiecznym miejscu, ale wystarczy podejść do strażnika (tego od "przepustki") i już jesteśmy w więzieniu xDD
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #4 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Pit napisał/a:
wystarczy podejść do strażnika (tego od "przepustki") i już jesteśmy w więzieniu xDD

To bardzo dobrze :DD Więzienie to super ważny [spoiler] fragment najtrudniejszego questu w zakonie - questu magii. W nim załatwiasz sprawy związane z księżycowym talizmanem - wystarczy odpowiednio zagadać z drugim więźniem. [/spoiler]

W razie, gdyby zadania okazały się zbyt trudne, sporządzę solucję.

Pzdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Pit   #5 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Seikigun Bushou
Posty: 567
Wiek: 33
Dołączył: 12 Gru 2008
Cytuj
Ale tego questa ja już dawno robiłem. Nawet wiem gdzie jest ksiazka talizmanach a w starej wersji już nawet byłem na spotkaniu [spoiler] wystarczy wpaść 2 razy do więzienia - raz przed zabraniem książki i drugi raz po [/spoiler]

Mi chodziło o podejście do niego Z PRAWEJ strony.
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #6 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Hmmm, dziwne... właśnie to przetestowałem: podchodziłem do strażnika od prawej strony na każdym etapie rozmów w więzieniu i zawsze kazał mi się wynosić. Możesz sprecyzować, w którym dokładnie momencie Cię aresztuje? Może zapomniałem wstawić jakiegoś switcha.

Pzdr.

PS. Cieszę się, że jest ktoś, kto potrafił rozgryźć quest magii - żaden aktualny betatester mi o tym jeszcze nie wspomniał xD
[spoiler] Jeżeli wyjdziesz z zakonu posiadając księżycowy talizman, skieruj się do lasu na południe od Grandii - dowiesz się wtedy więcej o Rufusie, ale niestety stracisz talizman (w sumie nie jest zbyt potężny, więc chyba warto). [/spoiler]


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Pit   #7 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Seikigun Bushou
Posty: 567
Wiek: 33
Dołączył: 12 Gru 2008
Cytuj
Chodzi o takie coś:

- Kiedy przez tajne przejście zjawiam się u mistrza, zapisuję się do niego na nauki (swoją drogą - wystarczy najpierw zawalczyć, potem do niego iść. Przy 2 zagadaniu już bez problemu się zapisujesz) i wychodzę. Strażnik od przepustki mnie przyuważa, wpadam do więzienia - lux.
- Od razu po zapisaniu się i wyjściu z więzienia spokojnie przeszedłem sobie po prawej stronie (dorobiłem klucze do pokoju maga, dostając wcześniej kasę za żarcie) i tak dla jaj zagadałęm do strażnika. Co się okazało? "co ty tu robisz? Nie masz przepustki? To idziesz do więzienia". W tym momencie wielkie lol xDDD
Może w nowej wersji tego nie ma nie wiem.
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #8 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
No to mnie zagiąłeś... niczego nie zmieniałem, a nie mam tego błędu. Kombinowałem ze strażnikiem na kilka różnych sposobów i nic. Może to jakaś jednorazowa awaria (chciałbym, żeby tak było xD). W każdym razie, nie jest to chyba coś mocno utrudniającego grę (no, chyba, że strażnik znielubił Cię do tego stopnia, że polecił pozostałym również się nad Tobą pastwić xD).

Popróbuję jeszcze kilka razy - może uda mi się jakoś zlokalizować problem.

Pzdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Curse   #9 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 551
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Gru 2008
Skąd: Lublin/Warszawa?
Cytuj
Hmm.. U mnie też nie ma problemu ze strażnikiem.
Kurczę.. Wciągające to xD Ogolnie cieszę się, że nie stworzyłeś czegoś bardzo trudnego (czego szczerze mówiąc się spodziewałam :DD ). Jeżeli ja bez większych problemów sobie gram (a właśnie zostałam absolwentką zakonu) to jest git xD Walki też na odpowiednim poziomie trudności.
Hmm.. Mam tylko jedno pytanie.. Dlaczego główny, super-zdolny bohater, nazywa się Lorgan? xD
Poza tym rozwalają mnie teksty typu 'nie lubię poniedziałków, bo xxx sprawdza prace domowe' xD To zdecydowanie umila grę :DD

Cóż.. to ja chyba wracam do grania.. Serio mi się spodobało xD

A, i jeszcze jedno. Wrażenie o przydługim wstępie jednak było przesadzone. Tym razem nie drażniło mnie już :DD

EDIT:
Zmieniłam zdanie.. jednak trochę ciężko pokonuje się potworki xD
Ostatnio zmieniony przez Curse 11-01-2009, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #10 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Walki w zakonie poddane zostały wcześniejszym testom i nie powinny nikomu sprawiać większych problemów. Pozostałe, tzn. te spoza zakonu, mogą wymagać (i pewnie wymagają xD) pewnych poprawek. Napisz które konkretnie stwory są zbyt mocne ;)

PS. Jaką profesję wykonujesz? Jesteś Paladynem, Czarodziejem, czy Inkwizytorem?

Pzdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 12