Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


[TA 2017] Najlepsza moc, lista czarów lub transformacja
 Rozpoczęty przez »Sorata, 16-11-2017, 17:01

7 odpowiedzi w tym temacie
»Sorata   #1 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG

Cztery łapy, ogon, morda roześmiana
Pies z imieniem kuli biega za zdobyczą
Nic sobie nie robi z komend swego pana
W radosnej pogoni nigdy się nie liczą
Wreszcie łotr upada snajperką skoszony
Czas na wyjaśnienie tej improwizacji
Człowiek krzyczy, a czworonóg niewzruszony
Nie po raz pierwszy jest w tej sytuacji
Ostatnio więcej myśleć się ośmiela
Chociaż to w Rycerzu niesmak wywołuje
"Intelektu więcej niż u właściciela"
Prawdziwość stwierdzenia oX boleśnie czuje.



_______________________________________________________________


Wymagania szczegółowe:

• Głos oddaje się na gracza posiadającego aktywną postać w Tenchi PBF;
• Pod uwagę należy brać tylko czas, który obejmuje Tenchi Awards 2017;
• Gracz musi mieć w pełni uzupełnioną kartę;
• Głos oddany na własną postać jest nieważny.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
^Genkaku   #2 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa

Trzecio-poziomowa moc Tekkeya - za ciekawy pomysł i ogólne OP :)
   
Profil PW Email Skype
 
 
»Sorata   #3 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG

Curse - za ciekawy pomysł i konsekwencję w pomyśle. Tekkey miał również świetny pomysł, ale bez konsultacji nie rozgryzę działania tej mocy.

[ Dodano: 22-11-2017, 10:44 ]
Mój głos wędruje na konto Curse, za ciekawy pomysł i konsekwencję w jego prowadzeniu aż do 3 poziomu. Tekkey załapał się u mnie na drugie miejsce. Skomplikowanie opisu mocy sprawiło jednak, że nie rozgryzę jej działania bez konsultacji bądź większej ilości wpisów. Chciałem również wspomnieć o świeżynce Hesie - jeśli podtrzymasz nietypowe wykorzystanie swojej niepozornej mocy i podtrzymasz jej prowadzenie przez poziomy - masz mój głos w przyszłych TA.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
»Naoko   #4 
Zealota


Poziom: Wakamusha
Stopień: Gunjin
Posty: 594
Wiek: 33
Dołączyła: 08 Cze 2009
Skąd: z piekła rodem

Pierwszopoziomowa moc Hesa - jego nietuzinkowy pomysł na tak dobre wykorzystanie mocy na poziomie 0 nie powinno obejść się bez echa. Byłam pod ogromnym wrażeniem, dalej jestem. Kto by przypuszczał, że Babilończyk na najniższym poziomie może robić takie cuda ;)


Za lekceważenie prawdziwej urody, tej nieopisanej przez zwykłe zwierciadło
Zgromieni przez lepszą, aż łzy z gniewu trwonią
W sedno trafiło stare porzekadło
Mądrość, nie seksapil jest straszliwszą bronią.
   
Profil PW WWW
 
 
^Tekkey   #5 
Generał
Paranoia Agent


Poziom: Genshu
Stopień: Shogun
Posty: 536
Wiek: 33
Dołączył: 24 Cze 2011

Cóż za paradoks: Sorata nie potrafi rozgryźć Shuketsuniku, choć sam używa tak podobnego w działaniu Mitakuye Oyas'in! Jest i mentalna kontrola, i zdalne podglądanie wraz z nasłuchem, i nawet wzmacnianie sojuszników własnym douriki. Na pewno byłoby ci łatwiej, gdybyś poczytał/pooglądał Naruto. Jedna z postaci wykorzystywała podobne jutsu, poprzez piercing'owe nadajniki chakry kontrolując naraz sześć innych ciał. Ja oczywiście mam do dyspozycji odrobinę większą liczbę pomagierów, bo 4. z pełnym pakietem mocy i 16. bez wzmacniania ich moim douriki. Liczba ta dubluje się do 8. i 32., jeśli oryginalne ciało w pełni skupi się na zadaniu (co robisz przecież i ty, Sorato). Główna różnica między nami to ta, że jak się dowiedziałem, moja zdolność ograniczona jest tylko do ludzi. Pardon - żywych ludzi. Cytując Lorgana: "ptaszki pozostaw Soracie"! Ot i cała tajemnica. Paradoksalnie, przystałem na ten dosyć techniczny opis w karcie właśnie ze względu na to, że był bardziej przejrzysty. Nie chcielibyście widzieć mojej wersji opisu. :evil:

Przy okazji udzielania konsultacji (do której mam nadzieję dotrą i inne osoby nie rozumiejące dotąd zasady działania Shuketsuniku), wypadałoby jeszcze zagłosować i to tradycyjnie - z uzasadnieniem. Z wartych wymienienia kandydatów mamy przede wszystkim oX'a wzmocnionego naczelnym McGuffinem Tenchi. Niemniej, ze względu na Tankyuu, nadal nie mógł jej naprawdę zaprezentować w akcji, co wywołuje u mnie lekki niedosyt. Zresztą, z tego samego powodu nie zagłosuję na Shadowa i jego Pito-magię. Więcej działania, mniej ładowania baterii, proszę. :P

Zaczynając pisać tego posta byłem pewien, że oddam głos na menstrualny monsun Curse. Nie uwierzyłabyś, jak bardzo Ryuuketsu no Noroi jest podobny do najbardziej pierwotnej wersji mojej trzeciopoziomowej umiejki (krew niosąca jaaaaaźń...). Kolejne niezamierzone podobieństwo między nami, po fryzurze, broni na sznurku itd. :P Twoja jest wszystkim tym czym moja mogła być i dużo więcej, co siłą rzeczy budzi moją sympatię. Jest po prostu znakomita. Ale, no właśnie, bez mojego głosu. Gdzieś w połowie pisania wyjaśnień dla Soraty, uświadomiłem sobie, że jest coś co mnie uwiera w opisie klątwy Klątwy. Jest zbyt doskonała. Genkaku się przegrzewa, Pit rozprasza, Lorgan męczy, Kalamir traci uprzednio skopiowane umiejętności, a ja mam coraz bardziej ograniczoną listę potencjalnych celów. Gdzie twoje ograniczenia, Curse? :? Automatycznie kontrolujesz krew dowolnego gatunku w zasięgu wzroku, przy czym odgórnie narzucasz nadrzędność swojej mocy nad innymi, w tym mojej. Rozmieniasz się na drobne z potężnym rozrzutem ilościowym - od czego zależy, czy zmieniasz się w basen, czy kałużę? Przecież nadal ważysz tyle samo. Dodajmy natychmiastowe przemieszczanie, regenerację sił, transport broni, wykrwawianie przeciwników w ciągu sekundy i wreszcie - zmiana kształtu/wyglądu. Wieczny i nieograniczony rezerwuar tożsamości. Im więcej się na tym zastanawiam, tym bardziej uderza mnie skojarzenie właśnie z poprzednią wersją Mitakuye Oyas'in. Ty też przepychasz na jednym poziomie dwie całkowicie różne umiejętności - własną transformację w krew oraz ostateczną kontrolę wszelkiej krwi, w tym przeciwnika. Ciekawe, czy jak w przypadku Soraty przed laty, nastąpi kiedyś nagła refleksja i odgórne rozdzielenie tej chimery?

Jeśli chodzi o mój tegoroczny typ, oddaję głos przepowiedni sprzed lat:
Tekkey napisał/a:
2. Danon. Nadal odrobinę mierzi mnie dowolność iluzji 0. poziomu, ale kolejna umiejka z 1.! Rozpisałem kiedyś podobną moc dla NPC. Twoja jest dużo bardziej klimatyczna. Trzymam kciuki i życzę równie udanego pomysłu na poziom 2. (może mnie jeszcze na nim zastaniesz po awansie :DD ).
100% sprawdzalności! Dodajcie do listy moich tytułów "wróżka Tekkey". ;) Gratulacje, Dann, w tym roku stawiam na ciebie. Zapewne spory udział w nakreśleniu poprawionej wersji umiejętności miał Lorgan, ale trzeba przyznać, że wszystkie trzy moce Frygt Jæger tworzą ładną kombinację. A przede wszystkim - ty ją czujesz jako gracz i dałeś tego dowód podczas Tankyuu w bardzo widowiskowy sposób.


A mogę zrobić wszystko! Wystarczy Twoja krew.~
   
Profil PW Email
 
 
»Shadow   #6 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 251
Wiek: 27
Dołączył: 28 Maj 2015
Skąd: Zagłębie kabaretowe

Hes. Tak po prostu. Uwielbiam dziwaczne i niespodziewane zastosowania mocy, a on to robi perfekcyjnie. Z niecierpliwością czekam, aż zaaktualizuje kartę na 1 poziom.


W więziennej rozpaczy...
   
Profil PW Email
 
 
»Dann   #7 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Fukutaichou
Posty: 498
Wiek: 26
Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: Warszawa

Ode mnie głos na ex-brata, Shadowa. Sam myślałem o dość podobnych zaklęciach przy jednej (w sumie paru...) z potencjalnych kart dla nowej postaci, a od dodał do tego przyjemny, supportowy smaczek. Nie mogę się doczekać zaklęć na wyższych kręgach :ok:


What's dann cannot be undann ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   
Profil PW Email
 
 
»Twitch   #8 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 35
Dołączył: 08 Maj 2009

Genkaku napisał/a:
Trzecio-poziomowa moc Tekkeya - za ciekawy pomysł i ogólne OP :)

Zgadzam się, jedna z najfajniej rozwijanych mocy, której od początku jestem fanem.


Little hell.
   
Profil PW
 
 

Temat zablokowany  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 13