Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


[TA 2015] Najlepszy motyw fabularny
 Rozpoczęty przez »oX, 24-09-2015, 15:30
 Zamknięty przez Lorgan, 07-11-2015, 15:33

8 odpowiedzi w tym temacie
»oX   #1 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Samurai
Posty: 740
Wiek: 33
Dołączył: 21 Paź 2010
Skąd: Wejherowo

- Siadajcie, proszę - Zephyr wskazał trzy krzesła przy stole. - Musimy porozmawiać.
Trójka ludzi bez słowa i zbędnych spojrzeń postąpiła według poleceń. Zealota, nie spuszczając wzroku z gości, przystanął nad kobietą.
- Próbujecie odkryć historię, o której nikt nie powinien wiedzieć. Przynajmniej jeszcze nie teraz. Albo nigdy, tak. Nigdy - Zephyr wyjął paczkę papierosów i odpaliwszy jednego, wrócił do opowieści. - Wszystko zaczęło się lata temu, jeszcze przed Wielkim Sojuszem. Nagijscy naukowcy eksperymentowali na ludziach.
Sylvia nerwowo wzdrygnęła się na krześle. Po chwili skupiła wszystkie myśli na tym, co opowiada nieznany nikomu mężczyzna.
- Cmentarz, który widzieliście, skrywa ich zwłoki. Czy to udanych eksperymentów, czy też... pozostałych. Jak wiecie, nagijczycy od zawsze kochali wojnę. Jeszcze bardziej kochali ją wygrywać. Słyszeliście kiedyś nazwisko Murphy?
- Nie - odpowiedzieli równocześnie.
- I nigdy nie usłyszycie. Był jednym z nich. Mówiono o nim 'Sokole Oko", bo nigdy nie pudłował. Moglibyście pomyśleć, że Nag wyszkoliło świetnego snajpera. Nic bardziej mylnego. Wyhodowali, nie wyszkolili.
- Znał go pan? - Wtrąciła Sylvia.
- Nie. Zginął długo przed moimi narodziny, lecz nazwisko budziło postrach lata później.
- A pan... jest jednym z nich? - Tym razem odezwał się Henry.
- Nie. Jestem czystej krwi babilończykiem. I to powinno wam wystarczyć, przynajmniej na razie. Do teraz zapewne zastanawia was pewien fakt...
- Pożar? - Znowu ciekawość Sylvii przeszkodziła Zephyrowi w opowieści.
- Tak. Mówią na niego Hakka-gu. Sanbeta z krwi i kości zrekrutowany potajemnie przez nagijską armię. Wyprali mu mózg, wszczepili... ulepszone geny, jeśli mogę to tak nazwać i od tamtej pory służy Cesarstwu jako egzekutor. On spalił Akirę wraz z jej domem i zapewne podróżuje waszym śladem. Nie ustąpi, jeśli i wy tego nie zrobicie. Dowie się również, że spotkaliście się ze mną. Zna mnie na tyle, by wiedzieć, że nienawidzę jego kraju i wszystko wam powiedziałem. Co zrobicie?


_______________________________________________________________

Wymagania szczegółowe:
• Głos oddaje się na gracza oraz konkretny motyw fabularny, a nie na samego gracza (inaczej niż przy wyborze Ninmu);
• Motyw może znajdować się w dowolnym miejscu na forum i nie ma znaczenia, czy przygotował go autor Tankyuu, gracz wpisujący się do Ninmu, czy ktokolwiek inny. Liczy się, jeśli został opublikowany w czasie, który obejmuje Tenchi Awards 2015;
• Można typować wyłącznie pomysły graczy, którzy posiadają aktywne postacie;
• Głos oddany na własne dzieło jest nieważny.
Ostatnio zmieniony przez oX 14-10-2015, 16:33, w całości zmieniany 2 razy  
   
Profil PW Email
 
 
»Drax   #2 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 242
Wiek: 32
Dołączył: 06 Sie 2010
Skąd: Gliwice

Najlepszy motyw, a raczej najciekawszy, moim zdaniem został użyty w walce Pita z Genkaku. Wiadomo o co chodzi - chęć zemsty na Wielkim Zdrajcy, generale, który nie tylko zwrócił się przeciw swemu narodowi, lecz także doprowadził do ruiny zaufanie i wiarę w ludzi ( nadludzi) u swoich podwładnych. Przy czym, wyróżnię tutaj Pita, gdyż bardziej podobał mi się ten motyw przedstawiony z jego perspektywy ( i to jemu wtedy kibicowałem :DD ).

Chciałbym też oddać swój "antygłos". Nie zostanie to wliczone, ale nie mogę się powstrzymać. Wędruje on w ręce Genkaku i Soraty za ich weltschmerz - czytanie tych wpisów było/jest tak męczące, jak zmęczone były/są wasze postaci ;)


Per aspera ad astra.
   
Profil PW Email
 
 
»Naoko   #3 
Zealota


Poziom: Wakamusha
Stopień: Gunjin
Posty: 594
Wiek: 33
Dołączyła: 08 Cze 2009
Skąd: z piekła rodem

Hmmm... Tekkey za walkę z Curse, a dokładniej za próbę uzmysłowienia przeciwniczce, że to ona jest porzucona. Mocno, dosadnie.


Za lekceważenie prawdziwej urody, tej nieopisanej przez zwykłe zwierciadło
Zgromieni przez lepszą, aż łzy z gniewu trwonią
W sedno trafiło stare porzekadło
Mądrość, nie seksapil jest straszliwszą bronią.
   
Profil PW WWW
 
 
»Sorata   #4 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG

Najbardziej spodobała mi się podwójna gra Genkaku w walce z Kaito. Tam gdzie wszyscy wybierają supermoce, on wygrał psychologicznie.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
^Tekkey   #5 
Generał
Paranoia Agent


Poziom: Genshu
Stopień: Shogun
Posty: 536
Wiek: 33
Dołączył: 24 Cze 2011

Znowu ty, Genkaku! Boję się otworzyć lodówkę! Za genialny plan infiltracji Nag i zniwelowania przewagi fabularnej Draugów. Akcję tę znamy obecnie pod mianem Podmorskiego Sekretu. Dzięki. :ok:


A mogę zrobić wszystko! Wystarczy Twoja krew.~
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #6 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa

Curse za zdradę Sanbetsu. Wiekopomna chwila, której nikt się nie spodziewał :ok:

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Dann   #7 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Fukutaichou
Posty: 498
Wiek: 26
Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: Warszawa

Lorgan napisał/a:
Curse za zdradę Sanbetsu. Wiekopomna chwila, której nikt się nie spodziewał :ok:

Pozdr.
Brawa dla Curse :ok:
   
Profil PW Email
 
 
»Matheo   #8 
Rycerz


Poziom: Wakamusha
Stopień: Gunjin
Posty: 169
Wiek: 34
Dołączył: 11 Paź 2010
Skąd: Szczecin

Lorgan napisał/a:
Curse za zdradę Sanbetsu. Wiekopomna chwila, której nikt się nie spodziewał

Pozdr.


Nic dodać nic ująć.


Granatowo Bordowy Świat W Naszych Głowach Od Najmłodszych Lat....
   
Profil PW Email
 
 
^Coyote   #9 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 669
Wiek: 34
Dołączył: 30 Mar 2009
Skąd: Kraków

Lorgan napisał/a:
Curse za zdradę Sanbetsu. Wiekopomna chwila, której nikt się nie spodziewał

Pozdr.
:ok:


"No somos tan malos como se dice..."
"Nie jesteśmy tacy źli jak się o nas mówi..."
   
Profil PW Email WWW
 
 

Temat zablokowany  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14