Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Hearthstone: Heroes of Warcraft
 Rozpoczęty przez ^Genkaku, 29-01-2014, 09:05

3 odpowiedzi w tym temacie
^Genkaku   #1 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa
Cytuj
Kilka dni temu ruszyła otwarta beta nowej gry od Blizzarda. Gra ktoś ? Jak wam się podoba ?
Ja mam mieszane uczucia. Na pewno plus za klimat Warcrafta. Na WoWie swego czasu zjadłem zęby i wszystkie smaczki umieszczone w HSie przyprawiają mnie o szeroki uśmiech. Rozgrywka jest dynamiczna i przyjemna. Oprawa graficzna bardzo ładna ale momentami mam wrażenie, że za bardzo przedobrzyli z efektami wizualnymi. Ogólnie na pewno jeszcze pogram i będę obserwował jak się będzie ta gra rozwijać.

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=20686
   
Profil PW Email Skype
 
 
^Pit   #2 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Seikigun Bushou
Posty: 567
Wiek: 33
Dołączył: 12 Gru 2008
Cytuj
Obserwuję grę od czasu zamkniętej bety, ale mam wrażenie, że to będzie i tak kolejne "pay to win". Głównie przez to, że o ile commonami da się wygrywać mecze o tyle na dłuższą metę wyciąganie przez przeciwników kart herosów albo chociaż silniejszych potworów (z ogromnym jak na grę współczynnikiem defa na przykład) może często przeważyć o losach całej gry. Znajdą się oczywiście zapaleńcy których nie zrazi nawet to, bo widziałem już wiele ciekawych zagrywek w tej grze (przejmowanie kontroli, czy też przyprawiająca o dreszcze polimorfia która zamienia potworka w owcę o statach 1:1). Niektórzy grają dosłownie na kilka tur, mając masę kosztujących mało kart, licząc jednocześnie na dobre rozdanie, inni polegają silnie na defensywie, ale element planowania i przewidywania jakie kto ma karty na ręku jest obecny.
Rozgrywka pachnie mi magic the gathering i w sumie po części tak się w heartstone'a gra, wyłączając karty many. Ta po prostu dochodzi co rundę, chyba, że znów, mamy karty modyfikujące to.
Muzyka jest fajna, relaksująca i zasadniczo spełnia rolę "czegoś plumkającego w tle". Po jakimś czasie ma się już jednak jej dosyć, bo wciąż jeszcze jest za małe zróżnicowanie.
Zbyt efekciarska? Powiedziałbym, że dla niewprawnego oka to moze być chaos ale z czasem niektóre efekty graficzne bardzo pomagają, takze przy strategii i planowaniu kolejnych ruchów (strzałki ukazujące kto atakuje kogo i jaka karta zginie w starciu). Zasadniczo są wizualizacją tego, czego nie da się osiągnąć podczas gry na żywo w jakąkolwiek karciankę.
Hearthstone może wciągnąć, nawet jeśli tylko biernie się temu przygląda. Jeśli ktoś jest fanem mtg to odnajdzie się i tutaj. Jeśli nie jest, a po prostu lubi tego typu gry to w sumie też da radę. Ale na dłuższą metę w meczach rankingowych taki gracz może po prostu nie dać rady z posiadającymi unikalne karty. Chyba, że jest cwany ;)
   
Profil PW Email
 
 
^Genkaku   #3 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa
Cytuj
Pit napisał/a:
Obserwuję grę od czasu zamkniętej bety, ale mam wrażenie, że to będzie i tak kolejne "pay to win".


Zgadzam się, ale nie do końca. Po pierwsze niby możesz kupić te pakiety z kartami jak w każdej takiej gierce, ale nigdy nie wiesz co ci wypadnie. Po drugie Blizz wrzucił dość innowacyjny ( ja nie spotkałem się z nim wcześniej) system craftowania kart. Za zniszczenie kart, które uznajesz za zbędą lub masz ich za dużo, dostajesz "magiczny pył" za pomocą którego możesz stworzyć dowolną kartę występującą w grze.
   
Profil PW Email Skype
 
 
»Mistic   #4 
Szaman


Poziom: Wakamusha
Stopień: Gunjin
Posty: 20
Wiek: 32
Dołączył: 15 Gru 2008
Cytuj
Dawno mnie tu nie było, ale skoro widzę temat o HS, to mogę się wypowiedzieć ;)
W te produkcję Blizza gram już mniej więcej od października, udało mi się dorwać klucz jeszcze za czasów zamkniętej bety, ale te fale jakimi rzucano te klucze, nie robią z tego wielkiego wyczynu. Ale wracając do opisu samej gry- jest to całkiem przyjemna karcianka z jakby się mogło wydawać łatwymi zasadami, ale też nie do końca. Bo o ile założenia ma ona w miarę łatwo przystępne, to już wprowadzenie ich w życie wymaga sporego planowania i umiejętności dostosowania się do aktualnej sytuacji na stole. Napisałeś Pit, że boisz się że będzie to twór P2W, z czym na aktualne rozwiązania dotyczace mikropłatności zgodzić się nie mogę. Bo jak napisał wyżej Genkaku- możesz wydać prawdziwe pieniądze na pakiety, nikt ci nie broni, ale nawet jeśli zapłaciłeś to nie masz pewności że dostaniesz coś użytecznego. Wydasz kase na 40 pakietów a i tak możesz dostać takie same commony, bo których rozbiciu pyłu nie starczy ci nawet na jednego rare :D Będzie gorzej jeśli blizz wprowadzi opcję kupowania samego pyłu za pieniądze, bo wtedy będzie to pośredni tryb P2W - podglądając czołowych graczy można wycraftować identyczne karty, ale to też nie gwarantuje wygranej, bo za każdym razem tak samo się decku nie używa. Plus ty wydasz kasę na craft, a przecież wystarczy grać arenki - jeśli masz już pojęcie o tej grze, spokojnie osiągasz tam niezłe wyniki a nagrody są tak dobre że się ci to nawet odbije z nawiązką.

A co do sprawy kolejnej, że unikalne karty wygrywają grę... To jest najczęstszy płacz ludzi, którzy chcieli by zaraz być mistrzami i najlepszi w Europie xD Oczywiście karty legendarne ułatwiają rozgrywkę, ale nie są niepokonane i spokojnie może je zastąpić kartami, które są łatwe do zdobycia. Plus wiele legend albo ma tyle wad co plusów lub mają tak pokręconą mechanikę że nie da się ich do decku włożyć. Więc ktoś może kupić pakiety, padną mu legendy ale i tak ich nie użyje bo nie będą się miały z czym skombić. Sam już sporo pakietów kupiłem za questy w grze a i tak moja kolekcja jest mizerna bo miałem pecha przy otwieraniu. Ale i tak spokojnie udało mi się wbić rangę 5 co jest naprawdę niezłym wynikiem. HS jest grą w której nie tylko karty ale też sporo gracz wnosi. Możesz mieć od strony technicznej słabszy deck, ale lepiej dopasować się do gry i wygrać. Fajnie jest w wyniku udanego rozplanowania pozbawić przeciwnika jego legendy nim jej w ogóle użyje xD

Jakby ktoś chciał to mój BT - Kiuren#2544
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 12