Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Koniec Naruto i Bleacha. Co potem?
 Rozpoczęty przez »Sorata, 27-01-2014, 13:12

4 odpowiedzi w tym temacie
»Sorata   #1 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
W związku z wymierającą aktywnością samego forum zastanawiałem się, co jeszcze trzyma każdego z Was w tym miejscu? Sporadyczne posty poza Tenchi PBF pojawiają się już właściwie tylko w tematach poświęconych dwóm tytułom z (szumnie nazywanej) Wielkiej Trójcy shounenów. Nie da się ukryć, że poza spadkiem jakości zarówno Bleacha jak Naruto, oba weszły w finałowe fazy swojego istnienia. Niebawem się skończą i ich miejsce zajmie nowszy tytuł.

I zapytuję Was drodzy forumowicze - co potem? Czy czytujecie jeszcze jakieś mangi lub oglądacie anime? Czy macie na tyle ochoty i czasu, żeby o tym pisać?

Moje pytanie wynika po równo z frustracji i nudy. Z forumowych statystyk wynika, że większość społeczności skupionej na Tenchi właściwie nie interesuje się głównym tematem portalu. Rozpocząłem dyskusję o dobrych piętnastu tytułach, które sam uznałem za co najmniej niezłe i trzy czwarte tych tematów nie ma nawet jednej odpowiedzi.

Widzicie dla siebie tutaj przyszłość poza "duchowymi" odwiedzinami?


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
^Pit   #2 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Seikigun Bushou
Posty: 567
Wiek: 34
Dołączył: 12 Gru 2008
Cytuj
Nie ukrywajmy, że tenchi powstało jako system frpg i to powinno było go trzymać przy życiu. Założyłeś 15 tematów, świetnie, tylko, że for o takiej samej tematyce jest masa. Może są ludzie którzy to przeczytali, wypowiedzieli się gdzie indziej ale nie wszyscy chcą przekopiowywać swoje posty z innych for? No i nie zapominajmy, że przeczytanie jakiegoś tytułu to też sprawa poświęcenia większej ilości czasu. A z trzonu grających mamy studentów, nauczycieli, licealistów którzy szykują się do matury (hmm co do tego ostatniego nie jestem pewien). Do tego sam system wydaje się być o wieeeeele zbyt zawiły dla nowicjuszy, co zresztą było już napominane. Proponowałem grę 2-3 osobom które siedzą w klimatach anime i dla nich jest to "za dużo czytania, za dużo dodatkowego materiału". Lenistwo, niechęć, brak czasu - odnosi się to i do samego systemu jak i tematów dookoła. Nie ma czasu pisać długich opowiadań, od paru miesięcy brakuje nimmu, czy chociażby czegoś naprawdę dającego kopa do pisania. A jeśli już oglądają anime/czytają mangi to zwyczajnie odpuszczają, albo produkują się gdzie indziej.
Ja tam nie mam z tym problemów, dopóki kontynuuję historie swojej postaci i wszystkich pobocznych, które przez lata wykreowałem. Jasne, że nikt albo prawie nikt tego nie czyta, ale ja mam radochę i to przy okazji dobry trening jest. Tylko, że ile jest takich osób jak ty, Gen, ja czy Kal którzy są gotowi naprawdę zanurzyć się w świat Tenchi, osiągając pełnię immersji?

Co do naruto i bleacha - skończą się, przyjdą nowe. Jest Beelzebub (mówcie sobie co chcecie ale to jest dobra manga), są nowe wspaniałe anime, nawet jeśli mówimy o przereklamowanym i pełnym komicznego brutalizmu Shingeki no Kiyojin. Tyle tylko, że znów mówimy tu o serwisie którego trzonem jest albo powinien być system frpg. Może ludzie przychodzą tu więc by popatrzeć na temat o danej mandze, zacząć go czytać po czym albo go porzucają w połowie albo czytają powoli albo też zwyczajnie nie chce im się pisać.
Co mnie tu trzyma? Lata spędzone na pisaniu rzeczy, no i trzeba osiągnąć level 3 :D
Ostatnio zmieniony przez Pit 27-01-2014, 17:46, w całości zmieniany 4 razy  
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #3 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
Nie ukrywajmy, że tenchi powstało jako system frpg i to powinno było go trzymać przy życiu.


Ale nie trzyma. Wręcz przeciwnie powiedziałbym. Takie nastawienie uśmierci forum w obecnej formie.

Cytat:
Założyłeś 15 tematów, świetnie, tylko, że for o takiej samej tematyce jest masa.


Cytat:
Może są ludzie którzy to przeczytali, wypowiedzieli się gdzie indziej ale nie wszyscy chcą przekopiowywać swoje posty z innych for?


Nie monitoruję aktywności naszych użytkowników na innych portalach tylko zastanawiam się głośno nad przyszłością Tenchi. Jeśli tematyka M&A nie jest dla Was atrakcyjna (tutaj) to może czas pomyśleć o zmianach?

Te tematy nie były dla użytkownika losowego, tylko własnie dla Nas - społeczności Tenchi. Nie tylko dla fanów konkretnego motywu, ale też pod katem przydatności choćby do Tenchi PBF. Z Ubel Blatta można złapać klimat mroźnego Nag. Onepunch man, Feng Shen Ji czy Noblesse to supermoce. itp. Do tego aktywność okołogrowa zachęca również osoby z zewnątrz do wzięcia udziału w rozmowie. Wymarłe tematy żadnych gości nie zapraszają (a tym bardziej wymarły elitarny PBF).

Cytat:
Co do naruto i bleacha - skończą się, przyjdą nowe. Jest Beelzebub (mówcie sobie co chcecie ale to jest dobra manga), są nowe wspaniałe anime, nawet jeśli mówimy o przereklamowanym i pełnym komicznego brutalizmu Shingeki no Kiyojin.


Oba wymienione przez Ciebie tytuły są na rynku już od dłuższego czasu. Nikomu nie chciało się ich tutaj nawet skomentować i nie widzę możliwości, żeby zastąpiły aktywności w tematach Bleach/Naruto.

Cytat:
No i nie zapominajmy, że przeczytanie jakiegoś tytułu to też sprawa poświęcenia większej ilości czasu. A z trzonu grających mamy studentów, nauczycieli, licealistów którzy szykują się do matury (hmm co do tego ostatniego nie jestem pewien). Do tego sam system wydaje się być o wieeeeele zbyt zawiły dla nowicjuszy, co zresztą było już napominane. Proponowałem grę 2-3 osobom które siedzą w klimatach anime i dla nich jest to "za dużo czytania, za dużo dodatkowego materiału". Lenistwo, niechęć, brak czasu - odnosi się to i do samego systemu jak i tematów dookoła.


Dlatego się zastanawiam. Brak czasu i lenistwo dopadają każdego, a bez obecności Lorgana statystyki forum (z PBFem lub bez niego) spadły na pysk. Uważam, że bierna obserwacja nie doprowadzi do rozwiązania. Lorgan wróci i forum/PBF cudownie rozkwitnie?

Cytat:
Nie ma czasu pisać długich opowiadań, od paru miesięcy brakuje nimmu, czy chociażby czegoś naprawdę dającego kopa do pisania. A jeśli już oglądają anime/czytają mangi to zwyczajnie odpuszczają, albo produkują się gdzie indziej. 


Bo gdzie indziej jest namiastka szansy, że ktoś przeczyta lub nawet odpisze na ich posty. U nas nie.

Cytat:
Tylko, że ile jest takich osób jak ty, Gen, ja czy Kal którzy są gotowi naprawdę zanurzyć się w świat Tenchi, osiągając pełnię immersji? 


Mam nadzieję, że tylko musimy ich znaleźć. To byłoby smutne jakby znalazło się mniej niz 10 osób, które chcą pisać.

Niemniej dzięki za odpowiedź. Możliwe, że dopada mnie zimowa chandra, a problem rozdmuchałem, ale uważam, ze lepiej dalibyśmy sobie radę jako podforum innego zaprzyjaźnionego serwisu o PBFach, niż w obecnej formie.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
»Twitch   #4 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 35
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Sorata napisał/a:
W związku z wymierającą aktywnością samego forum zastanawiałem się, co jeszcze trzyma każdego z Was w tym miejscu? Sporadyczne posty poza Tenchi PBF pojawiają się już właściwie tylko w tematach poświęconych dwóm tytułom z (szumnie nazywanej) Wielkiej Trójcy shounenów. Nie da się ukryć, że poza spadkiem jakości zarówno Bleacha jak Naruto, oba weszły w finałowe fazy swojego istnienia. Niebawem się skończą i ich miejsce zajmie nowszy tytuł.

Na chwilę obecną nie widzę żadnego następcy Bleacha i Naruto.

Pojawiam się tutaj już chyba bardziej z przyzwyczajenia niż w celu dyskutowania, ponieważ i tak mało co się dzieje, mało kto pisze i chce pogadać.
Sorata napisał/a:
I zapytuję Was drodzy forumowicze - co potem? Czy czytujecie jeszcze jakieś mangi lub oglądacie anime? Czy macie na tyle ochoty i czasu, żeby o tym pisać?

Jasne, że tak. Z tym, że aby nadrobić tytuły o których piszą inni, albo zainteresować ich tym trzeba sporo czasu, jak i dobrej woli. Niektórzy (via ja) widząc powiedzmy 600 chapterów do nadrobienia czasami odpuszczają sobie, albo rozkładają to na tyle że się przeciąga. Dziwisz się, że piszesz posty, zakładasz tematy, a one pozostają bez odpowiedzi. Wynika to z tego, że część osób jeżeli nie ma aktualnie zbyt wiele czasu, albo ochoty na dany gatunek nie będzie nadganiała tytułu, aby podyskutować chwilę. Niestety, ale jest tutaj tak mało osób, że jeśli już ktoś się na to zdecyduje to będzie to wymiana 2-3 postów, a osoby te równie dobrze mogłyby pogadać na GG czy PW.

Sorata napisał/a:
Widzicie dla siebie tutaj przyszłość poza "duchowymi" odwiedzinami?

Tak, jeżeli ruszy sie cokolwiek. Na chwilę obecną jest tak mało osób, które jeszcze wykazują jakąkolwiek aktywność, że czasami szkoda siadać, poświęcać swój czas aby zostawić temat bez odpowiedzi lub historię, którą nikt się nie zainteresuje.

Zdaję sobię sprawę, że przy każdym akapicie pisałem o braku czasu, choć głównie myślałem o samej rozgrywce. Wbrew pozorom wymaga ona dużo czasu, a nie wystarczy tylko mieć dobre chęci i pisać coś. Trzeba też wziąć poprawkę na doszlifowywanie tekstu, bo jest sporo osób, które zwracają na to ogromną uwage, czasami stawiając to wyżej od samego pomysłu. Nie zrozumcie mnie źle, nie twierdzę, że trzeba pozwalać na wypisywanie głupot czy zmuszać się do czytania jakichś pierdół czy ,,błędnych jeżyków", ale sporo ludzi odstrasza ta ostra dyscyplina i mnogość rzeczy, które muszą wiedzieć. Dwójka moich znajomych postanowiła nie przystępować po przeczytaniu komentarzy do niektórych walk. Poważnie, nawet od osoby która dopiero zaczyna wymaga się znajomości masy elementów rozgrywki. Powiedzmy sobie szczerze, na pbfach gra dużo młodych ludzi, jeżeli widzą jak dużą wagę przykłada się do poprawności tekstów, znajomości świata i to tak rozbudowanego to po prostu ich pomysły umierają w warsztacie.


Little hell.
   
Profil PW
 
 
^Genkaku   #5 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa
Cytuj
Sorata napisał/a:
Widzicie dla siebie tutaj przyszłość poza "duchowymi" odwiedzinami?


No jasne. Ja mam jeszcze pełno niezrealizowanych pomysłów. Jedyny powód dla którego na razie nic się nie dzieje jest chyba taki, że Lorgan po prostu nie ma czasu tego ogarnąć. Jak tylko Lorgan znów zacznie być dostępny to ruszę z realizacją swoich pomysłów. Plus nadal liczę na Czerwony Kontynent :) Może być niezły Fun :)
   
Profil PW Email Skype
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 13