Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Deadlands: Stróże Prawa
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 06-04-2011, 00:28

0 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #1 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj

Kiedy po raz pierwszy zechciałem napisać niniejszy temat, sądziłem że przyjmie on formę krótkiej recenzji. Traf jednak chciał, że wznawiam grę w tym systemie i postanowiłem przeczytać ów dodatek ponownie (wszak zawiera wiele usprawnień do zasad walki i kilka miłych nowości). Tym oto sposobem natrafiłem na spory problem (nie pamiętam nawet, czy rozważałem go wcześniej), który mam nadzieję przy Waszej pomocy rozwiązać.

Rzecz tyczy się tabeli nowych gnatów, a dokładniej kolumny "Szybk", odpowiadającej za tajemniczą "szybkość broni". Cecha ta w ogóle nie figuruje w angielskiej wersji dodatku. Ba, nie jest nawet objaśniona w polskiej, z której została przeze mnie przywołana.
Najpierw sądziłem, że coś przeoczyłem i nie zrozumiałem usprawnienia, które nasz rodzimy wydawca postanowił zaimplementować do systemu. Takie rzeczy mogą się zdarzyć, zwłaszcza że niespójność z wersją oryginalną rozszerza się jeszcze na szybkostrzelność broni dwutaktowych (po angielsku jest normalnie, dwa strzały na akcję - po polsku zmniejszone do jednego). Teraz jednak mam poważne wątpliwości. Zaczynam sądzić, że są to zwyczajne błędy wydawnicze. Próbowałem wyszperać jakieś informacje na ten temat w internecie, jednak niewiele wskórałem. Prawdopodobnie dyskusje na ten temat zaginęły gdzieś w odmętach archiw google.

Wiecie coś na ten temat? Może sami sobie z nim poradziliście w jakiś przystępny sposób? Zależy mi na tym, żeby zachować równowagę między rewolwerami jedno- i dwutaktowymi. W chwili obecnej planuję tylko zastosować zasadę opcjonalną, która głosi że spust ówczesnej broni dwutaktowej chodzi znacznie ciężej, przez co strzelec otrzymuje karę -1 do rzutu na strzelanie: rewolwery.

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 12