Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Covenant
 Rozpoczęty przez »Irinn, 17-01-2010, 14:42

0 odpowiedzi w tym temacie
»Irinn   #1 
Agent


Poziom: Keihai
Posty: 63
Wiek: 35
Dołączyła: 17 Gru 2008
Skąd: Lublin/Wolverhampton
Cytuj
Założona w latach 90. szwedzka grupa Covenant jest jednym ze sztandarowych przykładów zespołów z nurtu EBM (Electronic Body Music), electro czy też industrial. Pierwszy album wydany przez Eskila Simonssona,Clasa Nachmansona oraz Joakima Monteliusa, 'Dreams of a Cyrotank' z 1994 roku, odniósł niezwykle duży sukces i sprawił, że grupa zaczęła koncertować m.in. w Niemczech, kraju znanym z zamiłowania do najdziwniejszych, aczkolwiek ciężkich brzmień. Ich kolejny krążek, wydany w 1996 'Sequencer', okrzyknięty został 'najlepszą płytą electro dekady', a wiele kawałków zamieszczonych na nim długo gościło na parkietach klubów w Europie. Ich kolejne płyty 'Theremin' (ep, 1997), 'Europa' (1998), 'Unitet States of Mind' (2000), 'Synergy' (live, 2001), 'Northern Light' (2002), 'Skyshaper' (2006); odniosły sukces nie tylko w ktrajach europejskich, ale i na całym świecie. W 2007 roku Clasa Nachmansona zastąpił utalentowany Daniel Myer.

Muzyka grupy Covenant charakteryzuje sie niebanalną, syntetyczną elektroniką splecioną z głębokimi, czystymi wokalami Simonssona. Teksty, wydawać by się mogło proste i lekkie, tak naprawdę posiadają drugie dno, zmuszają nas do myślenia, to między innymi dzięki nim kawałki Covenanta mają taką atmosferę, przyciągają i zapadają w pamięć zaraz po pierwszym wysłuchaniu.

Grupa zagrała w Polsce na Castle Party W Bolkowie k/Wrocławia i, jako, że byłam obecna na owym koncercie, mogę powiedzieć, że energia, którą wytwarzają jest niesamowita, atmosfera budowana przez Covenant na koncertach sprawia, że jeszcze długo później moje myśli krążyły wokół tego niesamowitego występu. Kawałek 'Bullet' jest chyba jednym z najlepszych, jakie słyszałam, a jego koncertowa wersja jest nawet lepsza niż ta z albumu.

Szczerze polecam ludziom, którzy szukają czegoś nowego, chcą rozszerzyć swoje muzyczne horyzonty, lub też, tak jak ja, uwielbiają tego typu muzykę ;)

Oficjalna strona grupy:
Covenant

Myspace:
Covenant
   
Profil PW WWW
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 13