Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Crystalicum
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 15-11-2008, 17:12

1 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #1 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Lorgan 23-03-2007, 12:26

Nie tak dawno temu, na rynku gier RPG pojawił się polski system o wdzięcznej nazwie "Crystalicum". Nie byłoby w tym w zasadzie nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że świat gry jest światem niczym z mangi i anime (sic!). Jest to w zasadzie sprawa unikalna. Istnieje dosłownie garstka gier fabularnych, które umożliwiają nam coś podobnego. Ale do rzeczy...

W grze możemy wcielić się w przedstawiciela jednej z dziesięciu nacji i razem z grupą poszukiwaczy przygód przemierzać kosmos Znanego Wszechświata... Brzmi futurystycznie, prawda? Prawda jest inna. Mimo międzygwiezdnej żeglugi, uniwersum gry znacznie bardziej przypomina D&D, Warhammera i Earthdawn, niż Star Wars, Cyberpunka 2020, czy choćby Gasnące Słońca.
Jak nazwa gry wskazuje, mieszkańcy świata (a w zasadzie światów) mają bardzo często doczynienia z tzw. Kryształami – magicznym minerałem, służącym jako główne źródło zasilania wszelkiej maści sprzętu (min. okrętów, maszyn MeKanicznych, niekiedy broni i pancerzy).
Poza kryształem jest jeszcze nadmetal. Osoby z nim rezonujące (czyli np. gracze) są niezwykle potężne i niebezpieczne... Można śmiało powiedzieć, że nadmetal jest koronnym wymysłem twórców Crystalicum.

Zainteresowani? Podręcznik podstawowy do tej gry dostępny jest niemal w każdym Empiku na terenie kraju, jak również w większości szanujących się internetowych sklepów RPG. Cena: ok. 50 zł.

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Genkaku   #2 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa
Cytuj
Nie skromnie chwaląc się byłem beta testerem tej gry, w zamian za otrzymałem podręcznik do niej^^. Mechanika jest kiepska, ale sam świat i pomysł jest strasznie miodny i fajny.
To co mi najbardziej podoba się w Crystalicum to tworzenia postaci. System daje spore pole możliwości w tym względzie.
   
Profil PW Email Skype
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 12