Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Black Clover
 Rozpoczęty przez »Sorata, 23-03-2016, 10:37

5 odpowiedzi w tym temacie
»Sorata   #1 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cynizmem wydaje mi się przedstawianie serii, którą wielu z was już zna.

Skrótowiec:
Asta desperacko chce osiągnąć coś w życiu. Tym "niewielkim" czymś w przypadku drobnego sieroty, okazuje się władza nad całym krajem. Smaczku dodaje fakt, że akcja toczy się w świecie gdzie praktycznie każdy przejawia jakieś magiczne zdolności, a Imperatora cechować powinny największe. A główny bohater jest ich całkowicie pozbawiony. Mimo to, Asta dzielnie walczy z przeznaczeniem, rywalem z dzieciństwa i otoczeniem. Scenariusz nie jest odkrywczy ale ma kilka przyjemnych dodatków.

Plusami są dla mnie postaci i sam setting magiczny. Mnogość umiejętności i zestawienia przeciwników same podsuwają pomysły na Tenchi.

Najbardziej odpowiada mi postać Yamiego - jego nonszalancja przypomniała mi tragicznie zmarłego braciszka Arafel (swashbuckler :) ).
Ostatnio zmieniony przez Sorata 23-03-2016, 10:37, w całości zmieniany 2 razy  
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #2 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Sądzicie, że naprawdę odkryją zdrajcę w szeregach Magic Knights? Będzie to przywódca Golden Dawn? ;)

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #3 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
Sadzicie, że naprawdę odkryją zdrajcę w szeregach Magic Knights? Będzie to przywódca Golden Dawn? ;)

Pozdr.


Myślałem nawet, że przywódcą mógł by być Imperator Magii ale jeśli dobrze zrozumiałem, wszystko wskazuje na to, że jest to lord Światełko (full power). Chociaż znając życie, pewnie będzie to ktoś spokrewniony z Astą/Asterem. (Jak to należy pisać?)
Ostatnio zmieniony przez Sorata 23-03-2016, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #4 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Sorata napisał/a:
Astą/Asterem. (Jak to należy pisać?)

Z najnowszych rozdziałów wynika, że Asta jest poprawną formą.

Ja przypuszczam, że mogą nie pójść po najniższej linii oporu i zrobić jakiś twist. Podejrzewam min. kapitana, który wygląda jak kciuk.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
*Lorgan   #5 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Seria rozwija się fenomenalnie. Nie czuję już zgniłego powiewu kalki, który towarzyszył jej na samym początku. Fabuła jest prosta, ale satysfakcjonująca. Tak samo, jak walki i magiczne moce bohaterów. Pasuje to doskonale do konwencji shounena i z tygodnia na tydzień wyczekuję rozdziału Black Clover z naprawdę zapartym tchem.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #6 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Od czasu publikacji ostatnich postów, doczekaliśmy się kilku trzęsień ziemi w świecie Black Clover. Mieliśmy już epickie starcia w bitwach i turnieje magiczne. Ilość pomysłów na wykorzystanie magii, które nie niszczą przy tym spójności przedstawianego świata, jest prawdziwie inspirująca. Dotarliśmy już do momentu pierwszej kulminacji i nie jestem zawiedziony. Wiele postaci ma tu swoje pięć minut.

[ Dodano: 15-10-2018, 09:07 ]
Kolejna rzecz, która spodobała mi się w nowych rozdziałach to dalsze kreatywne zastosowania magicznych grimuarów. Reinkarnowane elfy mają co prawda przytłaczającą potęgę many, ale w tym shounenie powerlevel to nie wszystko.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 14