Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Sezon 2017 - Zakończenie!
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 02-02-2018, 16:14
 Zamknięty przez Lorgan, 02-03-2018, 01:40

9 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #1 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa

Pomimo problemów z bazą danych, które na długo zdjęły forum z mapy internetu, aż tuzinowi graczy udało się zmobilizować i skończyć sezon dziewiąty z wynikiem przekraczającym 100 pkt. To spory wyczyn, zważywszy jak marnie było zaledwie rok wcześniej. Wszystko wskazuje na to, że system sojuszy krajowych się sprawdził, ale o tym nieco później ;)

Przedstawiam statystyki ogólne:
- do gry dołączyły cztery postaci (Sanbetsu 1, Nag 0, Babilon 2, Khazar 1), z czego jedna z resetu. Łączna ilość kart w Tenchi PBF wynosi obecnie 83, w tym 16 nieaktywnych;
- odbyło się 9 walk, z czego 7 przeciw NPC;
- nie było żadnego walkowera;
- nie odbyło się żadne nowe Tankyuu;
- opracowano jedną nową lokację, wpadło 9 NPC oraz dość sporo Ninmu.
Żadna poprawa względem poprzedniego sezonu, jak patrzy się na same liczby, ale w rzeczywistości wiele z tego wyniku zawdzięczamy samej końcówce, co rokuje bardzo pozytywnie na przyszłość :DD

Najaktywniejsi użytkownicy:
- Sorata (945 pkt.);
- Tekkey (545 pkt.);
- oX (480 pkt.).
Trio na podium chyba nikogo nie zaskoczyło. Sorata przeszedł samego siebie i parą solidnych raportów zagwarantował niekwestionowaną dominację nad rywalami i sojusznikami. Tekkey swój wynik zawdzięcza wielu odbytym Ninmu, które wysunęły go daleko poza konkurencję (odbył ich łącznie aż 47 - o 12 więcej niż ktokolwiek inny). oX trochę przysnął, co jest do niego niepodobne, ale w porę wrócił do gry i wywalczył sobie miejsce pośród najlepiej punktujących. Może rozpoczynający się właśnie sezon dziesiąty przyniesie mu upragnioną Gwiazdę Polarną?

Najsilniejsi użytkownicy:
- Sorata za pierwszą walkę z NPC (Johanem D. Wolfem), ze średnią 9,1;
- Curse za pierwszą walkę z Soratą, ze średnią 8,1666;
- Sorata za pierwszą walkę z Curse, ze średnią 6,9166.
Zaraz za podium znalazł się Dann i Hes - cieszy mnie, że młodsi stażem są widoczni w forumowych mordobiciach, ale żeby mogli dorównać takiemu Soracie, Draxowi, czy Curse, jeszcze wiele starć przed nimi.

Supermocarstwo:

Po raz pierwszy w historii rozliczamy w tej kategorii nie odrębne państwa, a ponadnarodowe sojusze. Sprawdźmy jak wypadły.
Trzecie miejsce, pomimo imponującej współpracy Soraty, Shadowa i Twitcha, przypadło Yami z wynikiem 1335 punktów. Gdyby tylko znalazł się jeszcze choć jeden dobrze punktujący przestępca, na pewno udałoby się wskoczyć wyżej.
Na drugim skończył Sojusz Wiecznego Słońca (unia Sanbetsu i Babilonu) z wynikiem 1365 punktów (740+625). Ostatnie Ninmu Tekkeya okazało się czynnikiem, który zadecydował o zwycięstwie nad Yami. Nie można jednak zapomnieć o trzech pozostałych, punktujących gwiazdach: Naoko, Hesie i mablungu. Widać, że nowa formuła współpracy sprawdziła się u nich naprawdę dobrze.
Pierwszy i najsilniejszy okazał się Sojusz Zachodni (unia Nag i Khazaru). Nastukał łącznie aż 1510 punktów (1315+195), dzięki połączonemu wysiłkowi (głównie, ale nie tylko): oXa, mojemu, Danna, Coyote'a i Curse. Khazar znajdował się w naprawdę opłakanym stanie kadrowym (nazwa "zachodni" ma więc sens), ale żywię szczerą nadzieję, że dzięki temu zwycięstwu więcej szamanów uwierzy w swoje siły i dołączy na stałe do corocznego wyścigu po zaszczyty.

Głosowanie w sprawie nagród pojawi się w wewnętrznym podforum Sojuszu Zachodniego w ciągu kilku najbliższych tygodni. W ciągu kilku dni powinno się natomiast odbyć losowanie awansów NPC. Każda z grup wypracowała sobie możliwość wyniesienia pojedynczej postaci z poziomu pierwszego na drugi. Wreszcie, byt i (ewentualnie) kształt sojuszy zostanie ustalony w trzecim, ogólnoforumowym głosowaniu, które powinno rozpocząć się dzisiaj lub jutro.

Pozdrawiam i otwieram sezon dziesiąty! :DD


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Tekkey   #2 
Generał
Paranoia Agent


Poziom: Genshu
Stopień: Shogun
Posty: 536
Wiek: 33
Dołączył: 24 Cze 2011


Gratulacje dla zwycięzców!

Lorgan napisał/a:
@Tekkey - pisz pogrubionymi, bo Dann może przegapić - z pierwszego miejsca na podium jest na tyle daleko do drugiego, że nie wszystko dobrze widać :DD
Usłyszy, usłyszy. W tym roku różnice pomiędzy stopniami podium są wyjątkowo niskie. :D Warto też przypomnieć, że Sojusz Wiecznego Słońca w ciągu miesiąca wspiął się z ostatniego na pierwsze miejsce i w regulaminowym czasie nadal stał na czele stawki. Serdecznie dziękuję moim krajanom i sojusznikom z Babilonu za aktywne uczestnictwo w zrywie styczniowym. Wspaniale było z wami współpracować.

Dziękuję także naszym rywalom, Sojuszowi Zachodniemu i Yami, za podjęcie rękawicy. Zakończenie ostatniego sezonu było ogromnie rozczarowujące i naprawdę cieszę się, że tym razem zmobilizowaliście się do obrony miejsca na najwyższym stopniu podium, utrzymywanego przez was przez większość sezonu. :P Sorata, jesteś wielki. Powrót jednoosobowej armii! Gdybyś jeszcze miał aktywniejszych kolegów...


A mogę zrobić wszystko! Wystarczy Twoja krew.~
Ostatnio zmieniony przez Tekkey 02-02-2018, 19:54, w całości zmieniany 5 razy  
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #3 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG

Jak zwykle - gratulacje dla zwycięzców i powodzenia w obecnym sezonie.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
»Naoko   #4 
Zealota


Poziom: Wakamusha
Stopień: Gunjin
Posty: 594
Wiek: 33
Dołączyła: 08 Cze 2009
Skąd: z piekła rodem

Chyba nie żyjemy już w świecie Tenchi, tylko Naglandii - wiecie, tam za drzwiami ukrytymi w schowku. Tubylcy nawet z kurzu potrafią wyczarować punkty.

Gratulacje. 1500 punktów, tak? Challenge accepted!


Za lekceważenie prawdziwej urody, tej nieopisanej przez zwykłe zwierciadło
Zgromieni przez lepszą, aż łzy z gniewu trwonią
W sedno trafiło stare porzekadło
Mądrość, nie seksapil jest straszliwszą bronią.
   
Profil PW WWW
 
 
»oX   #5 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Samurai
Posty: 740
Wiek: 33
Dołączył: 21 Paź 2010
Skąd: Wejherowo

Gratulacje dla wszystkich, tych walczących cały sezon, jak i tych spinających poślady na finiszu (oh, wait, to ja). Przyznam, że do końca nie wiedziałem, czy uda nam się wyjść z tego zwycięską ręką. Udało się i podziękowania dla moich kolegów i koleżanki z Sojuszu. Oby kolejny sezon niósł wiele emocji, więcej walk i rywalizacji.

ps. propsy dla Soraty :ok:
   
Profil PW Email
 
 
»Shadow   #6 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 251
Wiek: 27
Dołączył: 28 Maj 2015
Skąd: Zagłębie kabaretowe

Standardowe gratulacje dla wszystkich. I szczególne dla Soraty. Do tej pory nie mogę uwierzyć w listę linków, jaką podesłał mi do oceny dzień przed końcem xD
W tym roku i ja będę starał się o medal za punkty! (powtarza to sobie od pierwszego swojego sezonu xD)


W więziennej rozpaczy...
   
Profil PW Email
 
 
^Curse   #7 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 551
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Gru 2008
Skąd: Lublin/Warszawa?

Wow, jestem z was dumna :) Może nie miałam czasu, żeby wspomóc mój sojusz w ostatniej prostej do zwycięstwa, ale cieszę się, że miałam w nim swój skromny udział. Również liczę, że to zapowiedź emocjonującego sezonu, bo nie ukrywam, że mam nadzieję na kilka ciekawych walk oraz osiągnięcie pewnych osobistych celów.
Na nowy sezon życzę wszystkim dużo weny oraz przyjemności z pisania i grania, bo to jest najważniejsze :)


They're all dead... They just don't know it yet.
   
Profil PW Email
 
 
»Dann   #8 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Fukutaichou
Posty: 498
Wiek: 26
Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: Warszawa

Cytat:
Zaraz za podium znalazł się Dann i Hes - cieszy mnie, że młodsi stażem są widoczni w forumowych mordobiciach
Wcale nie ma mnie na forum od 2011, no co ty Lorgan XDDDDD (nie no, doceniam wspomnienie o mnie, bo to chyba pierwszy raz przy zakończeniu sezonu - miły gest :DD )

A tak poważnie, sezon może nie należał do najbardziej intensywnych, ale same jego zakończenie już jak najbardziej. Za to propsy dla wszystkich, szczególnie oXa i Lorgana, dzięki którym udało nam się ponownie wygrać. Wyrazy podziwu (powtórka z SB, znowu fanboyuję xD) dla Soraty, który prawie w pojedynka ścigał się krok w krok z dwoma dużymi sojuszami. Tylko sobie wyobraźcie, co by osiągnęło Yami, gdyby w tym sezonie do aktywnej gry wrócili Gen i Drax... Toż byśmy musieli robić sojusz ogólnokontynentalny, żeby nie przegrać xD


What's dann cannot be undann ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #9 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG

Cytat:
Toż byśmy musieli robić sojusz ogólnokontynentalny, żeby nie przegrać xD


Nie ma obawy. Jeśli chodzi o punkty, już osiągnąłem swój cel. Ale miło, że podkreśliłeś rolę sojuszy. Pocieszymy się ciasteczkami. :)


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
»Twitch   #10 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2009

Sorata napisał/a:
Cytat:
Toż byśmy musieli robić sojusz ogólnokontynentalny, żeby nie przegrać xD


Nie ma obawy. Jeśli chodzi o punkty, już osiągnąłem swój cel. Ale miło, że podkreśliłeś rolę sojuszy. Pocieszymy się ciasteczkami. :)

Będziemy sypali okruchy na Wasze ciała :)

Gratuluję zwycięzcom i życzę powodzenia w kolejnym sezonie, a przy okazji zaciętej walki.
Zacnych członków Yami przepraszam za pozostawienie na koniec. Mamy nowy sezon.


Little hell.
   
Profil PW
 
 

Temat zablokowany  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14