Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


[TA 2016] BONUS
 Rozpoczęty przez »Sorata, 04-10-2016, 17:44
 Otwarty przez Lorgan, 19-10-2016, 10:29

0 odpowiedzi w tym temacie
»Sorata   #1 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG

Aby urozmaicić zabawę i wynagrodzić wam ordynarne kopiuj-wklej wymagań szczegółowych, na wzór 2015 gali towarzyszy prosty konkurs. Wymaganiem uczestnictwa jest zagłosowanie we wszystkich kategoriach, a zwycięstwa - odnalezienia odpowiedzi na zagadkę, której fragmenty ukryłem w postach.

Pierwsza osoba, która wyśle do mnie odpowiedź na PW, otrzyma dziesięć tomów mangi "Crying Freeman". Odpowiedzialny za drugie zgłoszenie, otrzyma przelew 70 punktów na rozwój postaci w PBFie i trzy tomy mangi "Record Of Lodoss War". Za trzecie natomiast - 30 punktów i książkę z uniwersum Metro 2033 – "Za horyzont".

Przelewy wychodzą z puli moich wolnych punktów i jako takie, nie wliczają się do wyniku państwa pod koniec sezonu.

Pierwszy etap zagadki to zaszyfrowany plik.
Hasło:
Spoiler:

pháp sư chân đất



Podpowiedzią są również kolejności ale nie tylko, nie wszystkie i dopiero od n-tego etapu.

A ostatnie pytanie brzmi: Jak nazywał się lud, profesor, który go badał i jego pomocnik?


18 20 4 21 32 18 12 14 26 18 12 7 13 7 24 26 6 20 24 14 20 18 1 16 29
Przyjmuję tylko pełne odpowiedzi z podziałem na etapy zagadki. Oby się komuś chciało xD

Powodzenia!

[ Dodano: 19-10-2016, 20:38 ]
Chyba jednak za trudną zagadkę zrobiłem. Poniżej rozwiązanie:


1. Podpowiedź do hasła była w języku wietnamskim. Tłumacz google podsuwał: „boso szaman”. Hasło do otwarcia pliku to oczywiście: Coyote.
2. Po otwarciu pliku worda wystarczy przepisać adres od tyłu.
3. Przeklejenie linku do przeglądarki pokazuje tekst z ukrytą w szlaczku wiadomością („Szukaj tego co niewidoczne”). Wystarczy wrócić do postów w temacie TA 2016.
4. W każdym z nich jest ukryty numeryczny kod, który przy normalnej jasności ekranu widać dopiero po zaznaczeniu LPM. Liczby odpowiadają literom polskiego alfabetu, a kolejność wersów wyznacza lista kategorii. Przekierowuje nas to do pierwszych liter akapitów wg. kolejności zamieszczania, które po połączeniu dają kolejne hasło czyli N|K Próba odwagi
5. Odpowiedź w formie obrazkowej znajduje się w ninmu Próba odwagi. W adresie obrazka należy odczytać hasło „baby steps” i wpisać je w wyszukiwarkę na forum. W wyniku otrzyma się adres ninmu, który zawiera odpowiedzi na zadane pytania.
Profesor to Neville Galanthus, który badał Takete wraz ze swoim pomocnikiem Arturem.

Dziękuję Oxowi i Genkaku za próbę rozwiązania.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
Ostatnio zmieniony przez Lorgan 06-10-2016, 09:34, w całości zmieniany 5 razy  
   
Profil PW Email
 
 

Temat zablokowany  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14