Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Tablet - pomoc w kupnie
 Rozpoczęty przez »oX, 11-08-2016, 11:13

4 odpowiedzi w tym temacie
»oX   #1 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Samurai
Posty: 740
Wiek: 33
Dołączył: 21 Paź 2010
Skąd: Wejherowo
Cytuj
Cześć i czołem!

Jako, że ostatnimi czasy pracuje nie tylko przy biurku, przy komputerze, ale też w terenie i tak dalej, a większość 'programów' to zwykłe portale internetowe, to szukam tabletu, który mi w pracy pomoże. Laptop to często niepotrzebna kobyła, której nie chce mi się targać. Czasem też pracuje na kiblu, a nie lubię jak komputer grzeje mi uda. Poza tym chciałbym organizować sobie pracę, tworzyć harmonogramy, przypomnienia i wszystko sobie posynchronizować, tj. telefon/komputer/tablet.

Stąd pytanie do Was - co polecacie? Domyślam się, że taki ipad potrafi zdziałać cuda, ale nie widzę sensu w wydawaniu takich pieniędzy, przynajmniej teraz. Wszędzie pełno galaxy tab, ale nie mam pojęcia jak się sprawdza. Na telefonie korzystam z androida, na kompie z win7/10 (gdyby miało to jakiekolwiek znaczenie).

Pomożecie? :choose:
   
Profil PW Email
 
 
^Genkaku   #2 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa
Cytuj
No cóż, ja jakieś dwa lata temu zakupiłem tablet hybrydowy z windowsem na pokładzie - Asus T100 10,1 cala i na jego temat mogę się ewentualnie wypowiedzieć. Jak to działa ? Proste. Normalny tablet z podczepianą pod spód klawiaturą i touch padem (która ma dodatkowy dysk o pojemności 1T). Jak potrzebuję popracować, coś napisać dłuższego, porobić coś w excelu to podczepiam klawiaturę i mam małego laptopa. Jak chcę w coś pograć, poprzeglądać internet, czy obejrzeć film to odczepiam klawiaturę.
Plusy masz takie:
- mały laptop i tablet w jednym
- masz windowsa, więc możesz instalować wszystkie desktopowe programy (i gry) + dedykowane aplikacje ze sklepu Microsoftu

Minusy:
- Windows nie jest tak płynny jak android i nie masz dostępu do androidowych aplikacji.
- w tym konkretnym modelu, który ja mam nie ma opcji, żeby wsadzić kartę sim i łączyć się z LTE, 4G etc. Tylko Wifi (co mi akurat nie przeszkadza).
- Touchpad jest irytująco kiepski.

Te Asusy dostępne są w różnych wariantach i ceny wahają się chyba od 1200 do +2000 zł.
http://www.komputronik.pl...y=asus%2520t100
   
Profil PW Email Skype
 
 
»Drax   #3 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 242
Wiek: 32
Dołączył: 06 Sie 2010
Skąd: Gliwice
Cytuj
Dla przeciwwagi, mogę od siebie polecić taki mały zestawik:
Tablet LENOVO Tab 2 A8-50L LTE Niebieski + Etui ART 8 AB-108 + Klawiatura Bluetooth

Tablet znajdziesz za 600-700 zł, etui ( z dołączoną klawiaturką ) jest w okolicach 70 zł.

Masz 8-calowego tableta na androidzie 5.0 z modemem LTE, dzięki czemu będziesz mógł używać neta praktycznie wszędzie, gdzie złapiesz zasięg. Kartę sim z pakietem internetowym znaleźć musisz sobie już jednak sam.
Jeśli chodzi o sam sprzęt to jest dobry, w miarę tani i ze sprawdzonej firmy ( jeśli chodzi o tablety, to obecnie królują Samsung i właśnie Lenovo). 16 GB pojemności powinno Ci wystarczyć na dłuższy okres ( chyba, że planujesz tam nawgrywać sobie pełno filmów i muzy), a w razie czego zawsze można dokupić kartę microSD ;) .
Jako akcesorium dodałem ci to etui ze względu na klawiaturkę bluetooth, które trzyma się w nim na magnesie i ułatwia życie przy pisaniu na tablecie, a w razie czego możesz ją szybko wyjąć/zakryć, by nie zawadzała. Minusem jest brak touchpada.

Ps. W komputroniku jest drogo :P


Per aspera ad astra.
Ostatnio zmieniony przez Drax 12-08-2016, 08:32, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 
»Kalamir   #4 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
Szybko i bez biadolenia

Windows - transformery po 1100 lub lepsze modele po 1300

Android - Nexusy Asusa po 900 zł

IOS - absolutnie odpada...



   
Profil PW
 
 
»oX   #5 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Samurai
Posty: 740
Wiek: 33
Dołączył: 21 Paź 2010
Skąd: Wejherowo
Cytuj
Padło na lenovo tab2 A10-30. Nie narzekam poki co, dobry do pracy, komiksy czyta się mistrzowsko i tak dalej. Dzięki za pomoc ;)
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 13