Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


[Poziom 1] Shadow vs oX - walka 1
 Rozpoczęty przez RESET_Shadow, 11-08-2015, 00:08
 Zamknięty przez Lorgan, 16-08-2015, 18:41

12 odpowiedzi w tym temacie
»Dann   #11 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Fukutaichou
Posty: 498
Wiek: 26
Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: Warszawa

Shadow - bracie, och bracie! Podobał mi się początek, podejście do tekstu jak do opowieści. Na Tenchi nie ma tego dużo, więc cieszę się, że próbujesz wprowadzić coś świeżego. Cóż, wyszło jak wyszło, ale jak już pisali inni Radni, masz potencjał. Przejdźmy do szczegółów.
Miałeś bardzo fajne podstawy fabularne dzięki zagraniu Gena w azylu, nijak z nich skorzystałeś - błąd, bo za dobrą fabułę miałbyś sporo więcej punktów. Niezbyt wyszło ci też przedstawienie oXia, robisz z niego tępego trepa, w dodatku prawie wcale nie widać różnicy siły między wami.
Czas na warstwę techniczną tekstu. Nie będę się rozpisywał, bo przedmówcy już ten temat przeanalizowali. W bardzo przypadkowy sposób korzystasz z BBCode'u, mogłeś go w pewnych miejscach po prostu wywalić lub zastąpić dosłownie jednym lub dwoma słowami. Tworzysz dziwne wyrażenia i zdania, popełniasz trochę błędów i szalejesz z czasami - wystarczyłoby poprosić kogoś o korektę, a ocena byłaby wyższa.
Ode mnie dostajesz 4, szlifuj styl i nie bój się prosić innych o pomoc, to możesz stać się niezłym przeciwnikiem ^^

oXiu, właściwe nie mam się do czego przyczepić, więc będzie krótko. Stworzyłeś naprawdę solidny wpis z ciekawą fabułą. Nie licząc wpadki z Mią, każdy twój wpis jest lepszy od poprzedniego - tak trzymaj. Tak jak Shadow nie pokazałeś przepaści między postaciami, jednak w tym wypadku uważam to za plus bo nie zaserwowałeś nam jednostronnej masakry (a mogłeś to zrobić bez większego problemu). Jedyne ale to za łatwe dostanie się do
oX napisał/a:
jednego z najbardziej strzeżonych pomieszczeń w budynku

Reszta jak dla mnie super, masz 8 i się ciesz :hentai:
   
Profil PW Email
 
 
^Curse   #12 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 551
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Gru 2008
Skąd: Lublin/Warszawa?

Shadow:
Po pierwsze, koniecznie zainwestuj w umiejętność prowadzenia motocykla, bo bez niej właściwie nie powinieneś nawet na nim jeździć ;) Sama miałam przez pewien czas ten problem ;)
Według mnie próbujesz osiągnąć zbyt wiele rzeczy jednocześnie, co wprowadza chaos to tekstu. Sam pomysł mi się podobał, ale to co zrobiłeś wygląda trochę jakbyś dostosował do niego przeciwnika, a nie odwrotnie - tak jak powinno to się odbyć. W tej wersji obrót spraw jest po prostu mało wiarygodny.
Narracja nie jest najgorsza, ale koniecznie musisz ją doszlifować. Spróbuj innych, ale nie zrażaj się kompletnie, bo może się okazać, że ta konkretna stanie się twoim znakiem rozpoznawczym. Przede wszystkim zdecyduj się na 'tożsamość' narratora. Sam wspominałeś na SB, że nadałeś mu jakiś charakter - i super tylko, że tego charakteru niestety nie widać w tekście. Jak już zdecydujesz się na coś konkretnego, wyeliminuj przeciwności. Tak jak wspominał Genkaku, albo 'zaprawdę powiadam wam' (nieważne czy ironizujące czy nie), albo 'na pełnej kur.wie'. Jednolitość musi być zachowana, żeby wszystko miało ręce i nogi.
No i faktycznie, budujesz trochę za długie zdania, a w tekście widać brak korekty po nabraniu dystansu do niego. Wiesz.. po skończeniu idziesz spać, a korektę robisz dnia następnego ;)
Trzymam kciuki, żeby następna walka przyniosła pozytywne zaskoczenie;)

Ocena: 4,5

oX:
No namieszałeś, stary :DD Ale dobrze, nie może być tak, że tylko Gen miesza i kombinuje :roll:
Bardzo mi się podobało i gratuluję przekroczenia granicy siedmiu punktów. Fabuła, dynamika i do tego badassowy klimat pozwoliły ci pokazać, że lepiej z tobą nie zadzierać. Nice move :ok: Fakt, że mogłeś się wyżyć, bo miałeś do czynienia ze słabszym przeciwnikiem, dlatego jestem ciekawa co zaprezentujesz następnym razem.
Klarowność i poprawność na piątkę, nie mam nic do zarzucenia. Napisałabym, że może mógłbyś dodać ciut więcej opisów tła, ale obawiam się, że wtedy siadłaby dynamika. Fajnie jednak by było, gdybyś wypracował jakiś sensowny złoty środek pomiędzy pamiętnym paleniem papierosa przy ognisku, a czystą akcją ;)

Ocena: 7,5
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #13 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa

..::Typowanie Zamknięte::..


Shadow - 43 pkt.

oX - 74 (84) pkt.

Zwycięzcą został oX!!!

Punktacja:

oX +55 (medal: Gwiazda Zwycięstwa)
Genkaku +10
Matheo +10
Naoko +10
Coltis +10
Coyote +10
Twitch +10
Lorgan +10
Pit +10
Dann +10
Curse +10


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 

Temat zablokowany  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13