Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Ulubiony gatunek
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 20-07-2009, 14:20

5 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #1 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Właśnie zacząłem oglądać serię Gundam Seed - anime z gatunku mecha, którego szczerze nie znoszę i naszła mnie pewna refleksja: czy preferencje gatunkowe są wśród fanów anime tak silne jak wśród koneserów klasycznego kina?
Zauważyłem bowiem, że widzowie dzielą się na takich, którzy łykają wszystko, co się im zaserwuje - niezależnie od tego, do jakiego gatunku dana pozycja przynależy (np. Kalamir) oraz oglądających jedynie rzeczy zgodne z ich zainteresowaniami (np. Ja). Tyczy się to prawdopodobnie zarówno klasycznego, jak i animowanego kina. Podejrzewam jednak, że każdy z nich, niezależnie od tego, czy ma bardzo konkretne preferencje, czy też nie, znajdzie jakiś rodzaj anime w swojej głowie, który budzi w nim bardziej pozytywne uczucia niż reszta.
U mnie jest to Shounen. Mimo swojego wieku wciąż lubię popatrzeć na efektowne pojedynki i spektakularne moce. Wiąże się to jak mniemam z zamiłowaniem do fantastyki. Bez Bleacha itp. świat anime nie budziłby już we mnie tylu emocji ;)


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Kimen   #2 
Zealota


Poziom: Keihai
Posty: 50
Wiek: 35
Dołączył: 07 Cze 2009
Skąd: Warszawa
Cytuj
Ja też najbardziej lubię shouneny. Anime sportowe i romanse nie są w moim guście. Inne gatunki natomiast znam słabo więc się o nich nie wypowiadam. O wiele bardziej wolę sobie obejrzeć odcinek Naruto niż jakiegoś Mai Hime, Tsubasa i innych. Lubię interesujące walki z użyciem supermocy tak jak mój poprzednik.
   
Profil PW Email
 
 
^Coyote   #3 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 669
Wiek: 34
Dołączył: 30 Mar 2009
Skąd: Kraków
Cytuj
Moim ulubionym gatunkiem jest Mistery. Uwielbiam śledztwa, wywrotowe przygody i postacie, które skrywają jakieś sekrety. Walki itp. też są ważne, ale lubię, gdy chodzi w nich o wyjaśnienie czegoś, a nie tylko pokazanie , kto jest silniejszy.
Nie wszystkie rodzaje tajemnic równo mnie pociągają. Takie coś, jak nieznana historia Aizena w Bleachu jest spoko , ale już na przykład dochodzenie w sprawie morderstwa to strata czasu . Sekrety muszą być głębokie lub przynajmniej nieoczywiste. Musi być w nich coś takiego, że odpowiedź będzie ciekawsza niż jej szukanie .. Nie wiem jak to inaczej napisać, więc podam przykłady:
:arrow: Sprawa z egzekucją Rukii w Bleachu i zdrada Aizena
:arrow: Tożsamość Tobiego w Naruto
:arrow: Histolria Gerarda w Fairy Tail

Jak łatwo zauważyć, nie wymieniłem żadnego anime , które normalnie określa się gatunkiem Mistery. To dlatego, że są one zwykle bardzo powolne i nudne. Ja wolę, jak tajemniczość nie wiąże się z dramatem :twisted:
Może jeszcze za mało obejrzałem? Postaram się to zmienić .. :P


"No somos tan malos como se dice..."
"Nie jesteśmy tacy źli jak się o nas mówi..."
Ostatnio zmieniony przez Coyote 02-12-2009, 00:20, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email WWW
 
 
»Irinn   #4 
Agent


Poziom: Keihai
Posty: 63
Wiek: 35
Dołączyła: 17 Gru 2008
Skąd: Lublin/Wolverhampton
Cytuj
W moim przypadku nie można chyba mówić o gatunku, który najbardziej by mi odpowiadał. Tak na dobrą sprawę, to można by powiedzieć, że zaliczam się do grupy, która łyknie wszystko, jeśli... to 'wszystko' będzie miało akurat kreskę, która mi się spodoba i fabułę, która nie znudzi mnie po trzech odcinkach ;) Chociaż jeśli koniecznie miałabym wybrać, powiedziałabym, że seinen, mimo że tylko część anime podchodzących pod tą kategorię jestem w stanie obejrzeć ;) Plus, jak chyba każda kobieta, czasami nachodzi mnie ochota na jakieś romansidło, tylko, że takie, w którym jednak dzieje się coś więcej, a najlepiej żeby pojawiła się broń, walka i krew xD Muszę jednak przyznać, że największe zainteresowanie budzą we mnie tytuły, które można by podpiąć pod tzw. 'anime progresywne', takie jak przykładowo 'Blame!', czyli wszystko, co każdy normalny człowiek uznałby za niezrozumiałe i bezsensowne ;) Tak już po prostu mam :P
   
Profil PW WWW
 
 
»Kalamir   #5 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
:arrow: Mecha to coś co zawsze mnie kręciło. Wielkie maszyny walczące ze soba i robiące rzeczy o jakich tylko mogliśmy śnić. Dodatkowo zawsze rajcowało mnie ukazywanie mrocznego oblicza wojny a japusy bardzo czesto na tym koncentruja fabułe tego gatunku. Dwa w jednym.
:arrow: Cyberpunk czyli narastający korporacjonizm, zdesperowane społeczeństwo, technologia wdzierająca się w moralną dysputę o duszy oraz horror który 30 lat temu był fantastyką a dzisiaj jest realnym problemem. Mrok jaki się tu kryje jest tak straszny ponieważ jest realnym zagrożeniem.
:arrow: Post-apokalipsa jak wyżej. To jak czytać Juliusza Verne w jego czasach.
:arrow: Shounen uwielbiamkomiksyo superbohaterach z majtkami na spodniach. Shounen to nic innego jak japoński odpowiednik zachodniego nurtu.



   
Profil PW
 
 
ishard   #6 


Posty: 1
Dołączył: 16 Wrz 2015
Cytuj
Ja również lubię shouneny. Jakoś inne mi nie podeszły zabardzo.


Oferujemy różańce z bursztynu
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 12