Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Nag News: Kyosei
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 26-05-2009, 18:31

47 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #1 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 35
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Chcesz wiedzieć kiedy odbędzie się kolejna bitwa? Czytaj nas co tydzień!Instrukcja:
Nie częściej niż co siedem dni, pojedynczy obywatel Nag ma prawo wcielić się w rolę reportera i zrelacjonować najnowsze, krajowe wydarzenia. Muszą one zgadzać się ze Storylinią oraz mieć ogólnie rozumiany sens. Najważniejszym celem każdego newsa jest dostarczenie pomysłów na przygody innym graczom.
Byli obywatele Nag, którzy wstąpili w szeregi Yami, również mogą brać udział w tym wydarzeniu, z jednym zastrzeżeniem: wpis któregoś z nich może pojawić się nie po siedmiu, a dopiero po czternastu pełnych dniach nieaktywności tematu.

• Wpis powinien mieć charakter sprawozdawczy, jak normalna notka prasowa (wywiady można przedstawiać w formie dialogu).
• Zabrania się publikowania treści wynikających bezpośrednio z Ninmu, Tankyuu i innych, załatwiających prywatne interesy. Nie mają one związku z istotą tematu, którą jest dostarczanie pomysłów na przygody (Ninmu, opowiadania) i motywowanie do pisania.
• Zatwierdzone info zostanie opatrzone znaczkiem jakości "Shinjitsu" i nagrodzone zgodnie ze standardami cennika.
• Odrzucone info zostanie skasowane bez konieczności podania powodu.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Kalamir   #2 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
Styczeń nie rozpoczął się zbyt wesoło dla mieszkańców stolicy Galwind. Grupa uzbrojonych ludzi wdarła się w nocy do nadziemnego metra i wzięła za zakładników ponad trzydzieści osób. Na czele zamachowców stanął Johan Kreize i Robert Wind – członkowie międzynarodowej siatki terrorystycznej „Krwawy Świt” znanej z nienawiści do Babilońskiego rządu ostatniej dekady. Kreize, szalony Silrańczyk domagał się natychmiastowego wyrzucenia z kraju premiera Babilonu oraz jego zastępców, którzy od tygodnia goszczą w pałacu cesarskim. Jak wiadomo, politycy przybyli do Nag w celu omówienia nowych zasad handlu morskiego oraz zniesienia blokady ekonomicznej na granicy mórz z Khazarem. Domagali się także zwolnienia pięciu członków ich organizacji, którzy zostali pochwyceni podczas interwencji zjednoczonych wojsk w północnej Arkadii, oficjalnie przetrzymywanych w Nagijskim wiezieniu. Terroryści zagrozili nie tylko życiem zakładników ale również atakiem gazowym nad głowami mieszkańców Nebul.
Zgodnie z oficjalnymi informacjami, pierwsza i zarazem jedyna próba odbicia zakładników miała miejsce zaraz po północy na stacji załadunkowej – gdy metro musiało zwolnić do minimalnej prędkości. Ładunki wybuchowe umieszczone na pierwszej bramie dźwiękowej skutecznie zatrzymały naddźwiękową maszynę. Kolejne sekundy należały do snajperów, którzy ostrzelali zaskoczonych terrorystów gdy zwalniające wagony wjechały na stację. Grupa uderzeniowa natychmiast wdarła się do środka w celu obezwładnienia pozostałych przy życiu terrorystów. Dzięki szybkiej akcji udało się pochwycić Roberta Winda oraz rozbroić ładunki, które mogły zabić jedną trzecią mieszkańców miasta. Według oficjalnego raportu zginęło tylko czterech zakładników, którzy podobno zostali zabici przez Johana Kreize w celu zastraszenia pozostałych ludzi obecnych w metrze. Losy ostatniego z wymienionych terrorystów pozostają nieznane.
Ostatnio zmieniony przez Lorgan 14-01-2010, 12:52, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW
 
 
»Kalamir   #3 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
Niepokojące wieści napływają z Silrańskiego okręgu morskiego. W ciągu tygodnia doszło tam aż do trzech śmiałych ataków pirackich, o których pisał nasz korespondent ze wschodniego wybrzeża:
Pierwszą ofiarą padł turystyczny statek "Perła Północy", który wracając do portu napotkał dwie ciężko zbrojone łodzie. Na pokładzie Perły szybko ujawnili się bandyci. "Nie było szans zachować nawet obrączek" - relacjonuje jedna z ofiar - "Piraci wpadli na pokład uzbrojeni w maszynową broń i natychmiast zaczęli rabować". Oczywiście straż morska nie zdążyła z odsieczą na czas.
Sytuacja stała się napięta gdy dwa dni później napadnięto inny statek w dokładnie taki sam sposób. Minęły godziny gdy dotarły do nas wieści o trzeciej napaści. Tym razem wzięto zakładników, którzy mieli być kartą przetargową w razie gdyby straż morska zdążyła na czas. Niestety i tym razem piraci zbiegli. Ciał uprowadzonych kobiet nie znaleziono. Admirał Silrańskiej floty nie wyklucza, że zakładnicy wciąż mogą żyć.

Niestety nikt na wyższym stanowisku nie chce komentować tych niepokojących i nasilających się zjawisk. Jedyny co słyszymy, to oficjalne zapewnienia, że władza robi wszystko co może. Tymczasem ludzie pytają: Kiedy do akcji wkroczy armia?
Ostatnio zmieniony przez Lorgan 19-10-2010, 16:13, w całości zmieniany 2 razy  
   
Profil PW
 
 
»Kalamir   #4 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
Tragedia w Zoril (stolicy regionu Nash) wstrząsnęła całym Nag. Sześćdziesięciodwuletni mężczyzna wbiegł do ratuszu miasta z karabinkiem ukrytym pod płaszczem. Otworzył ogień do przypadkowych ludzi, gdy ochrona spróbowała go zatrzymać. Starszy frustrat chciał wyrazić swój sprzeciw wobec nadchodzącej uchwale, która miała zmniejszyć emerytury osobom wciąż pracującym. Po kwadransie piekła, policji udało się wreszcie zatrzymać szalejącego wariata.
Wedle wstępnych doniesień, zginęło siedem osób, a piątka walczy o życie. Pierwsze spekulacje mówią o tym, że celem miał być szlachcic Yaroslav Die Ente, który przez ostatnie miesiące niezwykle naraził się ludziom swoją haniebną walką o przejęcie władzy nad zarządem Nash.
Całe Nag oczekuje oficjalnego orędzia w tej sprawie.
Ostatnio zmieniony przez Lorgan 19-10-2010, 21:23, w całości zmieniany 2 razy  
   
Profil PW
 
 
»Kalamir   #5 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
Fatalnie zakończyła się nieudana próba porwania córki wiceministra do spraw handlu zagranicznego. Dwudziestoletnia Anizja Alderson i jej ochroniarz zostali ostrzelani w kawiarni znajdującej się w centrum silrańskiej stolicy. Ostrzał został przeprowadzony przez grupę niezidentyfikowanych mężczyzna, którzy wedle świadków pojawili się znikąd z bronią w ręku zasypując całą okolice pociskami. Śmierć niemal natychmiast poniosło pięć osób korzystających z usług kawiarenki oraz dwóch innych cywili, którzy przechadzali się po drugiej stronie ulicy a mimo to mieli nieszczęście dostać się w krzyżowy ogień wywołany przez napastnika w złotym garniturze.
Zginęli również dwaj niedoszli porywacze, rzekomo pierwsi jacy znaleźli się przy bezbronnej Anizji. Dzięki brawurowej akcji swego ochroniarza, dziewczyna zdołała uciec w bezpieczne miejsce, gdzie znalazła ochronę wśród policyjnych jednostek specjalnych. Niestety sam mężczyzna zginął w trakcie zapewniania jej bezpiecznej drogi ucieczki. Identyfikacja potwierdziła jego tożsamość jako Sarana Kella, byłego komandosa przynależącego onegdaj do grup szybkiego reagowania, dopiero od miesiąca pracującego jako ochrona państwa Alderson.
Więcej informacji w wydaniu specjalnym naszego dziennika.
Ostatnio zmieniony przez Lorgan 14-04-2011, 13:50, w całości zmieniany 2 razy  
   
Profil PW
 
 
»Kalamir   #6 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
Już 9-tego marca wyspa Arnäs stanie się czterodniowym centrum kulturalnym całego Cesarstwa. Właśnie tam rozpoczną się tegoroczne „Szranki”, w których zmierzą się sportowcy z całego świata. Mimo, że Nagijskie Szranki są jednym z wielu sportowych memoriałów upamiętniających zakończenie światowej wojny, Arnäs spodziewa się aż dwóch milionów gości. Organizatorzy eventu od miesięcy inwestowali olbrzymie pieniądze w zorganizowanie turnieju i pozyskanie na nim największych sław ze świata sportu. Na wyspie przebudowano wiele hoteli a także przygotowano całe miasteczko, w którym goście będą mogli się bezpiecznie zatrzymać. Swoja obecność zapowiedział też premier Babilonu, oraz wielu wysokich urzędników z Sanbetsu.
Z atrakcji przewidziano miedzy innymi galę boksu z walką o pas wagi ciężkiej, przełożony wcześniej finał kontynentalnych mistrzostw hokejowych, dwa mecze baseballu oraz zamykający turniej szermierki lekkiej z turniejem rycerskim.
Ostatnio zmieniony przez Lorgan 28-02-2011, 11:16, w całości zmieniany 2 razy  
   
Profil PW
 
 
»Matheo   #7 
Rycerz


Poziom: Wakamusha
Stopień: Gunjin
Posty: 169
Wiek: 32
Dołączył: 11 Paź 2010
Skąd: Szczecin
Cytuj
Padający od kilkunastu dni deszcz w regionie Silran zbiera swe mokre żniwa. Lokalne powodzie porwały już około pięćdziesiąt osób, a blisko pięć tysięcy pozostaje bez dachu nad głową. Synoptycy przewidują, że taka pogoda może się utrzymać jeszcze przez kilkanaście dni. Eksperci obawiają się, że nadzwyczajna sytuacja może doprowadzić do wymycia bogatych złóż mineralnych jakie odkryto przed kilkoma miesiącami. Całe znalezisko zostało utajnione przez władze państwowe. Obawiano się, że wartość gruntów znacznie wzrośnie, a ziemie z bogatymi złożami trafia w ręce lichwiarzy i ludzi działających na niekorzyść państwa. Jednak w dobie kataklizmu pogodowego i coraz większej ilości powodzi jeden z anonimowych członków grupy badawczej wyjawił sekret mediom. Przeciwko mężczyźnie prowadzone jest już postępowanie. Natomiast sytuację pogodową starają się załagodzić najwyżsi przedstawiciele władz. Obiecują naprawę szkód i większe inwestycje na rzecz infrastruktury przeciwpowodziowej w tym regionie.
Ostatnio zmieniony przez Lorgan 14-04-2011, 13:52, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 
»Matheo   #8 
Rycerz


Poziom: Wakamusha
Stopień: Gunjin
Posty: 169
Wiek: 32
Dołączył: 11 Paź 2010
Skąd: Szczecin
Cytuj
Na mieszkańców stolicy padł blady strach. Już dziesiąty dzień z rzędu tajemniczy morderca uderzył. Modus operandi pozostaje wciąż takie samo. Zamaskowany napastnik zaczepia kobietę na ulicy, następnie usypia ją za pomocą medykamentów, a ostatecznie tnie ją na kawałeczki i porzuca na głównych ulicach. Wiemy to wszystko dzięki koronerowi Oktawie. Kryminolodzy grzmią nad nieudolnością lokalnych stróżów prawa. Mimo potężnych nakładów finansowych jakie w tym roku zostały przeznaczone na bezpieczeństwo wewnętrzne, przedstawiciele tej gałęzi wciąż sobie nie radzą. W związku z napiętą sytuacją jaką stworzył seryjny morderca w dniu jutrzejszym w godzinach porannych z Ishimy przybędzie Marias Ken-Hunt. Ten sławny kryminolog i psycholog w jednym ma nadzieję rozwikłać sprawę mordercy, który nie zostawia po sobie żadnych śladów. Według anonimowego przedstawiciela władz, jeżeli ta sztuka mu się uda otrzyma pochwałę z ust samego cesarza.
Ostatnio zmieniony przez Lorgan 25-07-2011, 03:46, w całości zmieniany 2 razy  
   
Profil PW Email
 
 
»Matheo   #9 
Rycerz


Poziom: Wakamusha
Stopień: Gunjin
Posty: 169
Wiek: 32
Dołączył: 11 Paź 2010
Skąd: Szczecin
Cytuj
Ken-Hunt na tropie, tak brzmią tytuły najważniejszych gazet Cesarstwa. Stołeczny "strażnik" zapewnia, że sławny kryminolog pojmie seryjnego mordercę w przeciągu najbliższych 72 godzin. Jak dowiedział się nasz korespondent tą pewność dają ślady jakie pozostały na wczorajszym miejscu zbrodni. Liczba ofiar rzeźnika wzrosła już do czternastu. Mimo wzmożonej czujności wśród przedstawicieli prawa poszukiwany wciąż jest nieuchwytny. Wiele kobiet ucieka z miasta by zminimalizować niebezpieczeństwo. W specjalnym ogłoszeniu do narodu zapowiedziano odszkodowania dla rodzin pokrzywdzonych i wydano oświadczenie, że każda komórka państwowa ma na celu schwytanie rzeźnika.
Ostatnio zmieniony przez Lorgan 26-04-2011, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 
»Matheo   #10 
Rycerz


Poziom: Wakamusha
Stopień: Gunjin
Posty: 169
Wiek: 32
Dołączył: 11 Paź 2010
Skąd: Szczecin
Cytuj
Po wielu tygodniach poszukiwania, dzięki błyskawicznej akcji służb specjalnych zatrzymano seryjnego morderce. Oficjalna liczba zabitych kobiet zamyka się w ilości 43. Mężczyzna nie poddał się bez walki. Zabił jednego funkcjonariusza, a drugiego ciężko ranił. Rzeźnik został postrzelony pięciokrotnie i zmarł na miejscu. Jak ustalił nasz specjalny korespondent zbrodniarz, był dawnym żołnierzem. Został usunięty ze służby trzy miesiące temu. Powodem usunięcia było molestowanie seksualne partnerek z pracy. Marias Ken-Hunt dowodzi, że mógł to być bezpośredni bodziec do takiego krzywdzenia kobiet. Jednak zwraca także uwagę, że zwolnienie z pracy mogło być jedynie punktem zapalnym i mężczyzna już wcześniej mógł dokonywając przestępstw, jednak nigdy nie robił tego na taka skalę. Kryminolog podejrzewa, że utrata zatrudnienia spowodowała całkowite zatracenie ostatnich hamulców moralnych. Ken-Hunt ma zamiar prześledzić wszystkie dostępne informacje na temat rzeźnika by odnaleźć potencjalne dawne ofiary.
Ostatnio zmieniony przez Lorgan 17-05-2011, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionychStrona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 21