Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Beelzebub
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 19-04-2009, 18:19

20 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #1 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj

Wreszcie pojawiła się kolejna manga, którą będę czytał z przyjemnością :DD
Tym razem opisuje losy Ogi, nieszablonowego ucznia liceum. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest czystej krwi delikwentem. Nie bije się po to, żeby kogoś chronić, ani żeby osiągnąć jakiś szczytny cel. Używa przemocy jedynie wedle zachcianek swojej egoistycznej natury. Pewnego dnia napotyka na swojej drodze... syna władcy piekieł, Beelzebuba. Niemowlak został wysłany przez ojca, żeby zniszczył ludzkość. Żeby to zrobić... musi najpierw trochę dorosnąć. W tym celu potrzebuje szczególnie niegodziwej, ziemskiej "niańki", która nauczy go bycia złym w zastępstwie piekielnych wychowawców. "Zaszczyt" ten spada właśnie na naszego bohatera. Jak potoczą się jego losy oraz, czy w ogóle zaakceptuje swoją nową rolę, dowiecie się jedynie z lektury ;)

W chwili obecnej, manga liczy sobie 9 bleachopodobnych (ok. 20 stronicowych) chapterów. Nie ma więc wiele do nadrabiania.

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
*Lorgan   #2 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Chapter 10

Nie ładnie, nie ładnie. Walka z Himekawą została brutalnie ucięta i wyjaśniona w postaci flashback'u. Mamy teraz zupełnie nowy wątek: Oga poprosił napotkaną w parku dziewczynę, żeby z nim chodziła. Motyw dość nieoczekiwany, ale jestem niemal pewien, że chodzi po prostu o "chodzenie" razem do parku, żeby uzyskać akceptację tubylców :DD Zobaczymy, co z tego wyniknie... podejrzewam jednak, że w grę wchodzi kolejny, pierwszoplanowy bohater ;)

Pzdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Coyote   #3 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 669
Wiek: 34
Dołączył: 30 Mar 2009
Skąd: Kraków
Cytuj
Drugi raz posłuchałem tego, co poleca Lorgan i drugi raz się nie zawiodłem :P

Beelzebub to nietypowa manga. Nie zdarza się zbyt często żeby główny bohater był totalnym padalcem, brutalem i tak po całości typem spod ciemnej gwiazdy :D

Na razie jest jeszcze mało rozdziałów, ale historia już zdążyła się zrobić interesująca. Najbardziej brakuje mi tylko jakiegoś głównego złego bossa. Przypuszczam, że ktoś taki się w końcu pojawi, bo choćby jak BL przybywał na Ziemię, demon, który go transportował miał w klatę wbitą strzałę lub bełt.


"No somos tan malos como se dice..."
"Nie jesteśmy tacy źli jak się o nas mówi..."
Ostatnio zmieniony przez Coyote 28-04-2009, 22:20, w całości zmieniany 2 razy  
   
Profil PW Email WWW
 
 
*Lorgan   #4 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Chapter 13

"Królowa" wszystkich żeńskich delikwentów vs Oga - zapowiada się ciekawie. Zwłaszcza ze względu na to, że nie wiadomo do końca, czy dojdzie do jakiejkolwiek walki ;)
Byłem przekonany, że rolę przyszłej-niedoszłej partnerki głównego bohatera pełnić będzie Hilda. Teraz wszystko może wywrócić się do góry nogami. Tzn. nie sądzę, że sadystyczna laska z piekła rodem straci swoją pozycję. Po prostu może się okazać, że będzie musiała się nią podzielić z kimś jeszcze. Kunieda ma kilka humorystycznych zachowań i specyficznych cech (np. obycie z dziećmi), dzięki którym idealnie wpasowałaby się w ważniejszą dla fabuły mangi rolę.

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Coyote   #5 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 669
Wiek: 34
Dołączył: 30 Mar 2009
Skąd: Kraków
Cytuj
Rozdzialik bardzo ciekawy. Oga znowu musi udowodnić , że zadzieranie z nim nie popłaca :P
Przecież on w ogóle nie chce być najsilniejszy w szkole. Przez Beelzebuba postanowił nawet wystrzegać się złych uczynków. Ludzie to wszystko potrafią spieprzyć XD

Tak już bardziej serio, Kunieda zapowiada się na silniejszego przeciwnika. Walczy czystko (zgromadziła swój gang nie przy pomocy kasy i koneksji, a własnej siły - szacun), a poza tym dokopała już kilku bardzo silnym facetom.


"No somos tan malos como se dice..."
"Nie jesteśmy tacy źli jak się o nas mówi..."
   
Profil PW Email WWW
 
 
»Altor   #6 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 73
Wiek: 34
Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Gdańsk
Cytuj
Bardzo dobrze zapowiadająca się manga. Wciągnąłem się w czytanie i przeczytałem wszystko w około półtorej godziny. Szkoda że skończyło się w tak ciekawym momencie :) nie lubię czekać, zwłaszcza gdy dzieje się coś tak ciekawego ^^. "Please ... become this kid's mother" XD zabójcze.


Bellum lumpus cave humanum.
   
Profil PW Email
 
 
^Coyote   #7 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 669
Wiek: 34
Dołączył: 30 Mar 2009
Skąd: Kraków
Cytuj
Altor napisał/a:
Please ... become this kid's mother

Mnie to wcale nie zaskoczyło :P Oga zawsze szuka sposobu na pozbycie się Beelzebuba. Pyta każdego "złego" i "silnego", jakiego napotyka. Dam głowę, że nie kojarzy , że Kunieda to dziewczyna, którą spotkał w parku.


"No somos tan malos como se dice..."
"Nie jesteśmy tacy źli jak się o nas mówi..."
   
Profil PW Email WWW
 
 
*Lorgan   #8 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Chapter 15

Kunieda zachowuje się "zgodnie z planem" prowadzącym do uczynienia z niej supportującego bohatera. Ponadto, mamy jakiegoś kolejnego drania, być może silnego, jednak Beel mógł zareagować po prostu na jego śmieszny wygląd lub inną ułomność. Wszystko wyjaśni się, jak autor pokaże jego twarz i zachowanie.
Mam wrażenie, że każdy chapter mangi ukazuje zaskakująco mały fragment fabuły. Chyba 20 stron to w tym wypadku za mało.

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Coyote   #9 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 669
Wiek: 34
Dołączył: 30 Mar 2009
Skąd: Kraków
Cytuj
Kunieda i MK5 zostali pokonani. W całej szkole nie ma już nikogo, kto mógłby jeszcze podskoczyć Odze :DD
Jak pisał Lorgan, Kunieda zmieniła się na "dobre" i raczej dołączy do grona bohaterów. Zastanawiam się tylko jakie teraz przygody czekają Beelzebuba i resztę, skoro Ishiyama została okiełznana.


"No somos tan malos como se dice..."
"Nie jesteśmy tacy źli jak się o nas mówi..."
   
Profil PW Email WWW
 
 
*Lorgan   #10 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Chapter 25

Oga trafił na prawdziwego przeciwnika. Zrobiło się bardziej dramatycznie niż sądziłem, że w Beelzebubie kiedykolwiek będzie ;) Dwóch gości, którzy potrafią się bić lepiej niż główny bohater to naprawdę coś, zważywszy, że do tej pory nie miał on najmniejszej konkurencji. Mamy też chorego księcia piekieł na "niewłaściwym ramieniu". Wyszło dopiero kilka chapterów mangi, a już rodzą się takie emocje ;)

Pzdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 12