Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


H.P.Lovecraft w nowej, mangowej odsłownie
 Rozpoczęty przez »Twitch, 21-04-2017, 19:15

0 odpowiedzi w tym temacie
»Twitch   #1 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Wszystkim tym, którym spodobał się Ogar i inne opowiadania - H.P.Lovecrafta, zaadaptowane i wydane jako komiks przychodzę z dobrymi wieściami. Zostanie wydana kolejna porcja historii - Kolor z innego wszechświata.

Gdy przybyłem w te strony, by dokonać oględzin terenu pod planowaną zaporę, powiedziano mi, że nad tutejszymi wzgórzami i dolinami ciąży straszliwa klątwa".

Zanim przeklęte pustkowie w Arkham zyskało swoją niechlubną nazwę, stało tam dobrze prosperujące gospodarstwo prowadzone przez rodzinę rolników. Pewnego dnia w ziemię tę uderzył meteoryt. Naukowcy nie mogli nadziwić się niezwykłej strukturze znaleziska, które nie przypominało żadnego znanego minerału, a w nocy jarzyło się dziwnym blaskiem. W końcu meteoryt zaczął się kurczyć i zniknął. Ale następstwa jego obecności zmieniły okolicę w miejsce, o którym po latach ze strachem wspominać będą tylko nieliczni.
*

Możecie wierzyć lub nie, ale nie sięgałem wcześniej po prozę Lovecrafta, bez konkretnego powodu. Niemniej jednak ze względu na pasję związaną z mangą to właśnie dzięki tej formie przekonałem się do jego twórczości. Pierwszy tom, Ogar i inne opowiadania, był w mojej ocenie bardzo elegancko wydany i czytało mi się go bardzo dobrze.
Na pewno sięgnę i po ten tom, a czy Wy mieliście styczność z tą adaptacją historii H.P.Lovecrafta?


*źródło: studiojg.pl


Little hell.
   
Profil PW
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13