Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Adventure - Twoja przygoda!
 Rozpoczęty przez Adventure, 03-10-2012, 14:53

2 odpowiedzi w tym temacie
Adventure   #1 


Posty: 3
Dołączył: 16 Wrz 2012
Cytuj


...i wybiegł z nich wtedy wystraszony człowieczek z drewnianym mieczem, a za nim goniąca go bestia. Miał żądzę przygody, lecz nie spodziewał się, że sprawy zajdą aż tak daleko - czy jesteś w stanie wcielić się w Niego? Ponieść się przygodzie i zatracić się w niej, jak nigdy dotąd? Nic prostszego, poszukiwaczu przygód.

Adventure to projekt, który ma na celu zapewnić użytkownikom miejsce do rozgrywek sesji RPG (jest to gra oparta wyłącznie na wyobraźni graczy oraz słowach, którymi opisują postępowania swoich postaci, fabułę zazwyczaj nakręca Mistrz Gry) o dowolnej tematyce. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rozgrywki te umilić i ulepszyć, dając użytkownikom wiele możliwości, całość wspierając przyjemną otoczką. Forum nie jest jeszcze w takim stanie, w jakim sobie je uroiliśmy, lecz w międzyczasie mamy zamiar je aktualizować o ciekawe nowinki (poprawki graficzne, portal, sesje w czasie rzeczywistym, odtwarzacz muzyczny do zachowania klimatu w sesjach oraz dużo więcej bajerów), więc pewnym jest, że będzie jeszcze lepiej! Liczymy, że uda nam się zrzeszyć grono fanów (i nie tylko, bo to doskonała zabawa dla każdego) tego typu przygód, którzy wspólnie będą w stanie przemierzać odległe krainy i próbować podołać wyzwaniom swojej wyobraźni. Lubisz pisać? Masz bujną wyobraźnie? Pragniesz wraz z przyjaciółmi oderwać się od rzeczywistości i zapaść się w świat fantazji? To miejsce dla Ciebie, wpadaj i niech słowa nie ograniczają Twojej wyobraźni!

Recenzja na Tenchi

Adventure - Twoja przygoda!

Zachęcamy do rejestracji na forum i komentarzy w wątku!


Adventure - Twoja przygoda!
Ostatnio zmieniony przez Adventure 05-02-2013, 00:10, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email WWW
 
 
Adventure   #2 


Posty: 3
Dołączył: 16 Wrz 2012
Cytuj

Wtem szatan przemierzając zaświaty, odnalazł królestwo ludzi. Począł on tam nienarodzonego z krwi człowieczej mrocznego czarnoksiężnika. Lata mijały, chłopiec dorósł przy czym musiał wykonywać polecenia z piekieł.
Pewnego dnia, gdy Lucyfer nie mógł pozbyć się ludzi swoją mroczną armią chochlików, orków a także goblinów, przypomniał sobie o swym wiernym słudze. Czarnoksiężnik pracował dnie i noce nad zleceniem stworzenia potężnej bestii nieposiadającej serca, mózgu i innych narządów, których zażyczył sobie jego mistrz. W końcu, po wielu nieudanych próbach, udało mu się. Stworzył szkielet, wręcz niezniszczalny.
Przemierzał on terytorium królestwa ludzi od mroźnej północy, po pustynne południe. Na swojej drodze napotkał wielu dzielnych rycerzy, lecz żaden nie potrafił go zniszczyć. Wtedy pewien młody mag stawił czoła mrocznemu czarnoksiężnikowi i udało mu się go zgładzić. Co dziwne, szkielet stracił swoją moc, rozpadając się. Człowiek, który zabił sługę ciemności wziął jedną z porozsypywanych kości. Zaniósł ją kowalowi, który stworzył z niej pierwsze kości do gry.Noc Halloween. Cmentarz. Wiatr wieje w takt grobowej nuty, a deszcz goni rytm. Kamienne nagrobki sztywno przysłuchują się przyśpiewkom pogodowym. Młoda dziewczyna, w ciemnej sukni i o równie mrocznych oczach, nawiedziła opuszczone cmentarzysko. Była sama. Odnajdując grób babci, przyklęknęła i podpaliła znicz. Przeżegnała się. Wstała. Zniknęła… Na Twoich oczach! Nie była sama, wcale nie była. Jak tchórz kryłeś się w krzakach, wraz z resztą bandy. Joint w Twojej prawej ręce wciąż się żarzył. Wiedziałeś, że po tak ekstremalnej mieszance mogłeś odbierać rzeczywistość inaczej, ale do diaska, nie byłeś tam sam! Nie tylko Ty to widziałeś… Ona… Ona była i… zniknęła. Uspokój się, weź głęboki oddech. Zastanów się… Chcesz w to brnąć dalej? Zagadka sama się nie rozwiąże…


No i są, w końcu! Oczekiwane i jakże pomocne – kości do gry. A przynajmniej w tej wirtualnej formie. Ukłony w stronę osobistości Wolodija, który zalewał się potem, harując przy kodzie. A skoro już są, postanowiliśmy je wykorzystać. Tak, specjalna sesja eventowa czeka właśnie na Ciebie! Poza tym, postaraliśmy się, by na forum zapanował specyficzny klimat tak, by event stał się jeszcze ciekawszy! Co tu dalej się rozczulać? Jeżeli ktoś nie wie o co chodzi to niech zajrzy do poradnika! Dużej ilości oczek!Adventure - Twoja przygoda!
Ostatnio zmieniony przez Adventure 05-02-2013, 00:10, w całości zmieniany 2 razy  
   
Profil PW Email WWW
 
 
Adventure   #3 


Posty: 3
Dołączył: 16 Wrz 2012
Cytuj
...za wzgórzami pojawiło się światło. W późniejszym czasie można było dostrzec ciemny dym, który spowijał okolicę. Chłopca przeszył strach, wiedział, że musi uciekać. Nie tracąc czasu, spojrzał za siebie i biegł, pędził przez zielone równiny oraz lasy. Wreszcie, udało mu się. Znalazł idealne miejsce. Krainę mlekiem i miodem płynącą. Choć w głębi serca czuł tęsknotę za starym domem. Nadal mknął przez życie jak szaleniec.

Witajcie!
Wcześniej mowa o zmianach była poruszana na e-mailu, tym razem już troszkę bardziej oficjalnie. Powodem odświeżenia jest zamknięcie poprzedniego hostingu oraz zmodernizowanie Adventure. Przyjrzyjmy się temu wszystkiemu nieco bliżej...

Początkową modyfikacją forum była migracja z silnika MyBB 1.6.8 na 1.6.9 co przyrządziło nam wiele problemów. Szczególnie w kwestii aktualizacji pluginów i innych dodatków, które po prostu się zepsuły. Niemniej jednak, przy dzielnej pomocy naszego kodera, Wolodija, udało nam się. Jeśli już tyle zmian, to czemu by na tym poprzestawać? Migracja przysporzyła kolejnych nowości.

Od ostatnich wieści z naszej strony do czasu przenosin wiele się zmieniło. Zauważalną zmianą było pojawienie się na portalu ilustracji wykonanych przez Paulinę Citko, które swoją tematyką nawiązują do treści znajdujących się w ogłoszeniach. Można oczywiście zauważyć braki w niektórych newsach, ale kwestią czasu jest uzupełnienie ich, możliwe również, że zajmie się tym inna ilustratorka.

Za radami pomocnej użytkowniczki Klaudiadam nieco zmieniliśmy szyk forum tak, aby każdy mógł się z łatwością odnaleźć. Jest on po prostu prostszy. Powstała nowa kategoria, która pełni rolę "co i jak przed sesją" - umożliwia ona reklamowanie własnej przygody, co pozwoli na przyciągnięcie uwagi innych i pozyskanie graczy lub Mistrzów Gry. Przeniesione zostały działy, dyskusji na temat sesji, jak i dział z sesjami specjalnymi do kategorii, która została już wcześniej wymieniona.

Uznaliśmy, że kategoria Dodatki zbytnio wyszczuplała przez nowy schemat forum, więc pojawił się tam nowy dział, Scenariusze. Na jego łamach można publikować scenariusze do dowolnych sesji dla wszystkich użytkowników.

Oprócz nowych działów dla lepszej komunikacji na Adventure, zostały dodane również dwa nowe działy tematyczne do gry, Western i Piractwo. Może to najwyższy czas, by chwycić za ster i wypłynąć na szerokie wody lub po prostu by zajrzeć do pobliskiego saloonu?

Zmodernizowaliśmy stronę O nas. Teraz dzięki korekcie, można nieco dowiedzieć się o wszystkich, którzy dzielnie i bezinteresownie pomagają, aby rozwój forum nie stał w martwym punkcie.

W życie weszły również poprawki graficzne. Profile użytkowników ozdobione zostały rangami graficznymi, poprawione zostały drobne grafiki, a w tym całkiem odmienione ikonki. Poprzednie chorowały na syndrom białych pikseli, dlatego też zostały zastąpione.

Z poprawkami graficznymi, wiążą się także poprawki tekstowe. Z aktualizowaliśmy regulaminy i FAQ. Z nową treścią regulaminów zalecamy się zaznajomić, dla własnego dobra, z nowymi podpunktami FAQ również, ponieważ aktualizacja silnika spowodowała pewne zmiany w funkcjonowaniu Adventure.

Z dumą pragniemy poinformować, że dobiliśmy do tysiąca postów, a nawet przekroczyliśmy tę liczbę! Może nie są to jakieś wygórowane wyniki, ale bardzo cieszą oraz motywują. Dlatego zachęcamy do dalszej aktywności i... oby do kolejnego tysiąca!

Dodaliśmy do regulaminu w formularzu rejestracji odnośnik do regulaminów pośrednich. Przy polu do wpisywania loginu zamieściliśmy informacje o prawidłowej formie nazwy użytkownika, mamy nadzieję, że pomoże to w przestrzeganiu regulaminu, który właśnie przez ten jeden podpunkt jest nagminne łamany.

Skoro zaczynamy na nowo, postanowiliśmy, że i użytkownicy powinni dostać drugą szansę. Znieśliśmy wszelkie ostrzeżenia. Główne zasady, które zostały złamane to nieprawidłowa nazwa użytkownika oraz niekompletnie uzupełniona sygnaturka. Nowość ta nie dotyczy uprzednio nałożonych blokad konta.

Z ruchem na Adventure bywa różnie, są lepsze i gorsze dni, jednak wiemy, że tak czy inaczej, może być lepiej, dlatego też poszukujemy headhunterów, czyli osób, które aktywnie zajęłyby się reklamą forum. Jeżeli pragniesz pomóc w promocji forum, pisz czym prędzej, korzystając z formularza kontaktowego.

Pamiętacie jeszcze pomysł Supportu PBF? Nie umarł! Dlatego zachęcamy do bliższego zapoznania się z tematem i chętniejszych zgłoszeń na pomocników, a już wkrótce projekt wystartuje na poważnie.

I na koniec, nieco zapewnień. Jak można było wyczytać, dokonaliśmy prawdopodobnie wszystkich potrzebnych poprawek, głównie tych drobniejszych. Co się z tym wiąże? Otóż mamy teraz więcej czasu na większe przedsięwzięcia i zaskakujące nowości. O niektórych planach już wiecie, o niektórych nieco mniej, ale w swoim czasie wszystko wyjdzie na jaw.

Liczymy na dalszą aktywność z Waszej strony i życzymy kolejnych wielu miłych przeżyć na łamach Adventure!

Podsumowanie:
- zmiana hostingu,
- aktualizacja silnika MyBB do wersji 1.6.9,
- dodanie ilustracji do ogłoszeń na portalu,
- zmieniony szyk forum,
- nowy dział Scenariusze,
- nowe działy Western i Piractwo,
- modernizacja podstrony O nas (dodanie opisu ekipy forum),
- poprawki graficzne (dodanie ozdobnych rang, aktualizacja ikonek),
- aktualizacja regulaminów i FAQ,
- wynik ponad tysiąca postów,
- poprawki w formularzu rejestracji,
- usunięcie ostrzeżeń,
- poszukiwania headhunterów,
- wznowienie prac nad Supportem PBF.


Adventure - Twoja przygoda!
   
Profil PW Email WWW
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionychStrona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15