Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Major
 Rozpoczęty przez »Kalamir, 12-12-2010, 12:18

1 odpowiedzi w tym temacie
»Kalamir   #1 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
Major 1st (26 odcinków) 2004-2005 ocena na anidb 8.57 (1285) link
Major 2st (26 odcinków) 2005-2006 ocena na anidb 8.52 (1058) link
Major 3st (26 odcinków) 2007-2007 ocena na anidb 8.62 (893) link
Major 4st (26 odcinków) 2008-2008 ocena na anidb 8.49 (540) link
Major 5st (25 odcinków) 2009-2009 ocena na anidb 8.59 (261) link
Gekijouban Major (1 film) 2008 ocena na anidb 8.36 (193)
Major 6st (25 odcinków) 2010-2010 ocena na anidb 8.52 (235) (261)link

Recenzje na tanuki:
1 seria
2 seria
3 seria

Nie lubie baseballu - to pomyśli większość z was gdy zacznie czytać o major. Zapewne później wyłączycie okienko z tematem. Tak ominie was jedna z najlepszych serii ostatnich lat. Nie lubię boksu - tak ominęło was Hajime no Ippo, najlepsza seria ostatnich lat. Chcecie ominąć wiecej? Spoko...wracajcie do bleacha i innych gówien xD.

Ci, którzy zostali ^^ wciąż mają szansę obejrzeć ten interesujący tytulik. Do dzieła. Najpierw moja geneza. Po wakacjach troszkę mi się nudziło. Postanowiłem złapać jakąś nową serie do obejrzenia. Ponieważ miałem dużo czasu w pracy, potrzebowałem tasiemca. Na animesuki (torrenty) bez przerwy od wielu lat widziałem pozycje MAJOR ale nigdy nawet nie sprawdziłem co to jest. W końcu zrobiłem wywiad i troszkę oszołomiły mnie spektakularne oceny. (gwizdnięcie) każda seria ostro ponad 8? To nie może być przypadek. Nie byłem miłośnikiem baseballu, ale przecież nie o to mi chodzi. Jeżeli jakiś film jest dobrze zrobiony to i tak sprawi, że obudzi sie we mnie zamiłowanie do czegoś.
opening 4 serii ^^
Zacząłem pierwszą serię. WTF? Bohaterem jest 9latek? To na pewno to? Nie jakaś pomyłka? Nie... bohaterem 1 serii jest 9 latek. Zniechęciłem was? Ja też byłem zniechęcony. Do 6 epizodu. Później nie mogłem odejść od ekranu. Otóż Goro nie jest byle jakim chłopaczkiem. Jego mama umarła dawno temu a tata (spoiler). Chłopak ma 9 lat a już spłynęło na niego wiele gówna. W jego życiu jest tylko jedna rzecz, jedna stała, jeden fakt - baseball. By było śmieszniej, właśnie baseball jest przyczyną większości tragedii w jego życiu. Jednak Goro się na to godzi. Pierwsza seria opowiada o jego zmaganiach w lidze juniorów... myślicie, że to nie może porwać widza? no to się mylicie...bardzo.
Smutne zakończenie serii wgniotło mnie troszkę w fotel. Wiedziałem, że prawdziwa zabawa zacznie się przy serii 2. Dlaczego? Ponieważ akcja przenosiła się do liceum ^^ do czasów, w których baseball został odebrany Goro. Oczywiście wiemy, że to go nie powstrzyma przed wejście na boisko? nie? Ten chłopak chce grać grać grać by zostać profesjonalistą! Właśnie o tym opowiada anime.
Seria ma pełno smutnych momentów (czasami też i bardzo wesołych), które przypomną wam o tym, jak życie potrafi dokopać. Smutki bohaterów, szczególnie motyw główny (droga do odkupienia grzechów Joe Gibsona) są bardzo życiowe i pozwalają widzom lepiej zagłębić się w emocje bohaterów.

Ogólnie rzecz biorąc kolejne serie dzieją się w liceum a później po szkole i w lidze zawodowej a nawet w lidze MAJOR (najbardziej prestiżowa super liga amerykańska).Oczywiście występuje pewna 'stała fabularna', która utrzymuje całość w kupie. Są antagoniści i protagoniści, którzy przewijają się przez wszystkie serie przez co całość staje się bardziej spójna i integralna.

Muzyka i kreska są świetne. Szczególnie w seriach 3-5 Ale o tym przekonacie się tylko, jeśli zaryzykujecie. Według mnie ta seria jest wspaniała. Zrobiłem świetną rzecz, poświęcając jej czas. Może ktoś z was stwierdzi kiedyś to samo.

Ode mnie 10/10



   
Profil PW
 
 
Bunio   #2 


Posty: 20
Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2009
Cytuj
Kalamir napisał/a:
Nie lubie baseballu - to pomyśli większość z was gdy zacznie czytać o major. Zapewne później wyłączycie okienko z tematem. Tak ominie was jedna z najlepszych serii ostatnich lat. Nie lubię boksu - tak ominęło was Hajime no Ippo, najlepsza seria ostatnich lat. Chcecie ominąć wiecej? Spoko...wracajcie do bleacha i innych gówien xD.


Przekonałeś mnie xDDD

Na szczęście mam na płytkach 4 serie tego anime, więc nie będę tracił czasu i zaraz zabieram się za oglądanie. Już od dawna nie obejrzałem żadnej dobrej serii, same gnioty wychodzą.

pzdr.
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13