Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Nowi użytkownicy - dyskusja
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 02-08-2012, 14:43

9 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #1 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Od zawsze rozmyślam nad zwiększeniem popularności Tenchi. Zmieniłem kilkukrotnie szatę graficzną, na bieżąco klikam w toplisty, roznoszę informacje o naszym koncie facebookowym, tworzę grafiki aktywnych postaci i NPC. Wciąż jednak czegoś mi brakuje. Kiedy pojawiają się nowi użytkownicy, prawie nikt nie wprowadza ich w świat gry, nie rozmawia z nimi, nie werbuje... Może warto byłoby w ten sposób zachęcić graczy? Państwom potrzebni są liderzy - trzeciopoziomowcy, demokratycznie wybrani na generałów, którym nadam uprawnienia moderatorów (będą mogli zamykać walki, tworzyć Ninmu, przyjmować raporty podopiecznych itd.). Zanim jednak tacy wypłyną, muszą jakoś pokazać, że im zależy. To bardzo dobra okazja.

W sieci wisi niemal bez życia mnóstwo malutkich PBF, zakładanych przez ludzi, którzy nie mogą znaleźć miejsca dla siebie. Możemy spróbować uczynić z Tenchi miejsce właśnie dla nich. Od zaplecza mamy praktycznie wszystko: płatny serwer, domenę, zaawansowane oskryptowanie forum. Brakuje tylko ludzi, którzy mogliby z tego wszystkiego z Wami korzystać.

Chcielibyście wciąć w czymś takim udział? Czy może odpowiada Wam to, co teraz mamy? Jestem w kropce, bo nie wiem w którym kierunku pociągnąć dalej grę. Obecnie jesteśmy dość ekskluzywną niszą, do której ciężko się przebić.

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Pit   #2 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Seikigun Bushou
Posty: 567
Wiek: 33
Dołączył: 12 Gru 2008
Cytuj
Ze swojej strony dodam że wczoraj byłem na małym lokalnym konwencie fanów M&A i zachęciłem do tenchi jakieś 2-3 osoby :D Więc może tutaj coś dojdzie.
Co do reszty - przemyślę sprawę i zedytuje post.
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #3 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Może za jakiś czas porozklejam w Warszawie nalepki zachęcające od odwiedzenia Tenchi. Mam kolegę pracującego w poligrafii. Zapytam go, czy coś takiego byłoby możliwe i opłacalne ;)

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Naoko   #4 
Zealota


Poziom: Wakamusha
Stopień: Gunjin
Posty: 594
Wiek: 33
Dołączyła: 08 Cze 2009
Skąd: z piekła rodem
Cytuj
Mam pomysł :DD

Gdybyśmy zrobili coś na wzór http://www.mythai.info/?

Nie chodzi mi o graficzny wzór itp. Ale gdybyśmy stworzyli system, który byłby grywalny nie tylko na forum, ale umożliwiłby graczom prowadzenie sesji RPG bez naszego udziału (czyli bez Wielkiej Rady).
NPC są, mapa jest, lokacje są, prosta mechanika tworzenia postaci. Zarys fabularny też. Brakuje tylko mechaniki walk, ucieczek itp.
Wiem, że to by zajęło sporo czasu, ale mogłoby się udać. Sami ze znajomymi prowadziliśmy sporo sesji właśnie w systemie mythai. Może uda nam się stworzyć też jakiś grywalny system? Ale to będzie wymagało od każdego z nas wielkiego zaangażowania.

I co Wy na to? Oswoimy tenchi w domach potencjalnych użytkowników – zapoznają się z mechaniką, światem, a później może łatwiej wskoczą na wyższy poziom czyli przebrnięcie przez Wielką Radę :DD


Za lekceważenie prawdziwej urody, tej nieopisanej przez zwykłe zwierciadło
Zgromieni przez lepszą, aż łzy z gniewu trwonią
W sedno trafiło stare porzekadło
Mądrość, nie seksapil jest straszliwszą bronią.
   
Profil PW WWW
 
 
*Lorgan   #5 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Można spróbować ;) Ja w chwili obecnej mogę jedynie podrzucać rady/pomysły, bo jestem bardzo mocno uwikłany w Ultimate Warhammera (ku mojej radości, ponad tuzin osób czeka już na aktualizację :DD )

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Naoko   #6 
Zealota


Poziom: Wakamusha
Stopień: Gunjin
Posty: 594
Wiek: 33
Dołączyła: 08 Cze 2009
Skąd: z piekła rodem
Cytuj
Ok, więc kiedy będę miała wolny czas, będę sobie rozpisywać, co jak i gdzie :DD może uda się nam coś z tego zrobić ^^


Za lekceważenie prawdziwej urody, tej nieopisanej przez zwykłe zwierciadło
Zgromieni przez lepszą, aż łzy z gniewu trwonią
W sedno trafiło stare porzekadło
Mądrość, nie seksapil jest straszliwszą bronią.
   
Profil PW WWW
 
 
*Lorgan   #7 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Proponuję założyć osobny wątek tu: https://tenchi.pl/viewforum.php?f=31

W ten sposób każdy będzie mógł coś dorzucić od siebie.

Pzdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Twitch   #8 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Pomysł z dowódcami poszczególnych grup, którzy będą aktywnie działali wydaje mi się dobry. Pamiętam jak na kage, jak tylko się pojawiłem jak Drax zapraszał mnie do swojej dywizji, albo Trawus. Nie dość, że tłumaczyli mechanikę rozgrywki to jeszcze przedstawiali korzyści z przynależności. Między innymi temu zdecydowałem się na grę. Większe poczucie przynależności daje wizerunek zgranej grupy z kimś kto stoi na jej czele.
   
Profil PW
 
 
Starke   #9 


Posty: 102
Wiek: 36
Dołączył: 07 Lut 2012
Skąd: Z przypadku
Cytuj
Pozwolę sobie wyrazić wątpliwość, si licet.
Miałem kiedyś podobny problem, w bardzo podobnych okolicznościach. Zastosowowałem wszystkie środki, o których wspomniałeś w pierwszym poście, do tego kilka innych. I widziałem mniej więcej ten sam brak. Mniejsza o dalszy plan (chociaż był, nie dało się go wtedy wykonać).
Doszedłem do wniosku, że to, o czym mówisz, jest praktycznie nie do zrealizowania w ramach czegoś, co jest ,,tylko" pebeefem (nie wiem, czym ma być reszta forum na tenchi; widzę natomiast, że de facto funkcjonuje jako sporadycznie ożywiany dodatek).

Problemem Tenchi jest, moim zdaniem, brak społeczności; oczywiście, na forum, nie wnikam w Wasze (i moje, czasem) relacje poza nim. ,,Oddział rekrutacyjno-introdukcyjny" (tak go sobie roboczo nazwę, a co) ograniczy się do tego, że będzie się rzucał na każdego nowego członka, mniej lub bardziej nachalnie tłumacząc mu prawidła systemu. Ewentualna korzyść to co najwyżej znajomość w/w, nic ponadto.

Nowy:
- nie będzie bardziej zadomowiony - bo tu niespecjalnie jest się jak zadomowić, ze względu na brak społeczności;
- nie zostanie przekonany do systemu, o ile ten go sam nie przekona (przypominam starą zasadę handlową: ,,nie ma produktów, których nie można sprzedać - są tylko takie o których jeszcze nie wiesz, że chcesz je kupić" - dość prymitywna, ale prawdziwa);

O ile mam pełne informacje, zaczynałeś swój eksperyment z pbfami od forum, które miało społeczność, wonczas bardzo dynamiczną. Ów PBF odniósł sukces, myślę, że większy niż Tenchi, choć był na o wiele niższym poziomie. Następnie odwróciłeś proporcje i założyłeś serwis oparty o PBF - być może w nadziei, że wykształci się wokół niego społeczność. Nie jest to na pewno klęska; patrząc na to, jak dzisiaj przedą różne fora, można nawet mówić o umiarkowanym sukcesie.

Nie mniej jednak, bez społeczności nie uciągniesz - ale to nie mój cyrk i nie moje małpy by proponować, wokół czego tę społeczność zaczepić (choć oczywiście opinie wyrazić mogę, jeśli sobie życzysz). Mówię, co podpowiada mi doświadczenie i obserwacja polskiego rynku internetowego.

Kończąc: gdy miałem do czynienia z podobnym problemem, dość szybko pojawiła się kwestia tego, że ,,produkt" wymaga ,,opakowania". Nie miałem czasu na realizację tego, ale być może Ty go znajdziesz, bo możliwości Ci raczej nie brak. Karty postaci można ładnie wypieścić i podać w formie profilowej (niekoniecznie jak facebook, raczej jak adnotacja na stronie php), tak samo mapy, historię świata etc. Nie tylko multizjeby cenią sobie atrakcyjnie podaną potrawę.

Pzdr.


World on fire with a smoking sun,
Stops everything and everyone,
Brace yourself for all will pay,
Help is on the way!
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #10 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Czarek napisał/a:
Doszedłem do wniosku, że to, o czym mówisz, jest praktycznie nie do zrealizowania w ramach czegoś, co jest ,,tylko" pebeefem (nie wiem, czym ma być reszta forum na tenchi; widzę natomiast, że de facto funkcjonuje jako sporadycznie ożywiany dodatek).

Ja również doszedłem do podobnego wniosku. Zacząłem więc tłumaczyć spoilery do mang, a później całe mangi. Niestety, również to nic nie dało. Teraz prowadzę projekt Ultimate Warhammer. Mimo że nie jest i nigdy nie miał być przeznaczony do rozwoju Tenchi, w jakiś tam sposób pomaga. Odrobinę. Co więcej? Cóż, oczywistym wyborem powinno być zamieszczanie plików. W ten sposób rozrosło się Kage, Anime-Shinden i kilka innych stron. Nie zrobię tego jednak, bo nie o taką społeczność mi chodzi. Istnieją fora, którym się udało bez tak drastycznych kroków. Istnieją nawet takie PBF'y.
Czarek napisał/a:
Problemem Tenchi jest, moim zdaniem, brak społeczności; oczywiście, na forum, nie wnikam w Wasze (i moje, czasem) relacje poza nim. ,,Oddział rekrutacyjno-introdukcyjny" (tak go sobie roboczo nazwę, a co) ograniczy się do tego, że będzie się rzucał na każdego nowego członka, mniej lub bardziej nachalnie tłumacząc mu prawidła systemu. Ewentualna korzyść to co najwyżej znajomość w/w, nic ponadto.

Z tym się akurat zgodzić nie mogę. Mamy niezłą społeczność, składającą się w sporej części z ludzi, którzy chcą coś zrobić. Może nie jest liczna, ale jeśli powołałaby "oddział rekrutacyjno-introdukcyjny", zapewne byłby czymś więcej, niż tylko lakonicznym spamem na skrzynki nowych userów.
Czarek napisał/a:
Kończąc: gdy miałem do czynienia z podobnym problemem, dość szybko pojawiła się kwestia tego, że ,,produkt" wymaga ,,opakowania". Nie miałem czasu na realizację tego, ale być może Ty go znajdziesz, bo możliwości Ci raczej nie brak. Karty postaci można ładnie wypieścić i podać w formie profilowej (niekoniecznie jak facebook, raczej jak adnotacja na stronie php), tak samo mapy, historię świata etc. Nie tylko multizjeby cenią sobie atrakcyjnie podaną potrawę.

Nad tym cały czas pracuję. Punktacja, rekrytacja, spis treści i mapa świata już są w udoskonalonej formie (rozwiń menu "portal").

Czy chcę poznać Twoje pomysły? Oczywiście. Chcę poznać wszystkie pomysły, jakie tylko pojawiają się w związku z Tenchi. Mamy czas, żeby je dokładnie przedyskutować, bo gra (choć może nie jest molochem dla setek userów) działa bardzo stabilnie, nie mamy kłopotów finansowych itd, itp.

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12