Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Code: Breaker
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 15-12-2008, 23:01

14 odpowiedzi w tym temacie
fthv   #11 


Posty: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Lis 2009
Cytuj
Znalazłam grupę skanlacyjną (dużo wcześniej :P ), która właśnie tłumaczy code breaker :) jak na razie jest tylko 14 rozdziałów ale i tak nie jest źle :D oto link jakby ktoś chciał czytać w naszym języku http://atom-scans.pun.pl/viewtopic.php?id=215

Pozdrawiam :]
   
Profil PW Email
 
 
^Coyote   #12 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 669
Wiek: 34
Dołączył: 30 Mar 2009
Skąd: Kraków
Cytuj
Dzięki za skany. Chętnie poczytam :P


"No somos tan malos como se dice..."
"Nie jesteśmy tacy źli jak się o nas mówi..."
   
Profil PW Email WWW
 
 
*Lorgan   #13 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Toki przegrał walkę z Re-Code, jednak został oszczędzony. Z monologu wynikło, że "ten, którego poszukują" potrzebuje ludzi o niesamowitej woli walki. Czyżby miał sposób na przekabacenie potężnego Code-Breakera na swoją stronę?
Ostatnio manga bardzo się rozkręciła. Po miesiącach treningów, nic niewnoszących dialogów i przygód zaczęła się prawdziwa rzeź. Dwóch bohaterów już jest na zwolnieniu lekarskim i zanosi się na to, że dołączy do nich wkrótce Heike. Nawet jeśli wygra, raczej nie będzie zdolny do dalszego działania. Tak przynajmniej sądzę ;)
Następną ciekawostką jest zapowiadająca się kolejna odsłona strzępów przeszłości Ogamiego i Sakurakouji. Nie interesuje mnie to specjalnie w tym momencie, ale kto wie: może z tego wyniknąć jakiś ciekawy wątek.

Pzdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
*Lorgan   #14 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Po przebudzeniu zacząłem się zastanawiać nad "zaskakującymi" motywami w Code: Breakerze. Jak zapewne wiedzą wszyscy, którzy czytają tę mangę, jest w niej obrzydliwie dużo zwrotów akcji. Każdy ma tajemniczą przeszłość, która w odpowiednim momencie staje się znana, motywy i tożsamości zmieniają się jak w kalejdoskopie. I tak, Re-Code nie okazali się wcale tymi złymi, Eden należy zniszczyć, a Code: Breakerzy to tak naprawdę banda cieniasów w porównaniu do elitarnej jednostki Code: Names, której członkowie mają aż po dwie moce. Mimo zatrzęsienia najróżniejszych danych udało mi się wyodrębnić garść pytań, które z pewnością znajdą jeszcze odpowiedzi. Na chwilę obecną, czyli rozdział 160ty, są to:
- Kim jest Code: Breaker 01? O ile w ogóle jest.
- Jaka jest prawdziwa tożsamość Shibuyi? To znaczy, wiadomo że jest ojcem Sakury i Rare Kindem, ale jego wygląd i prawdziwa rola to wciąż tajemnica.
- Jak wygląda dorosły Code: Emperor?
- Jak wygląda Eden? Odpowiedź zapewne już w rozdziale 161.
- Dlaczego Heike tak naprawdę pomaga renegatom, mimo że jest jednym z twórców Edenu?
- Kim jest czwarty twórca Edenu, prawdopodobnie wciąż nim kierujący?
- Dlaczego Sakurako nie pomaga w aktywniejszy sposób swojej córce, Sakurze?
- Czy Heike, podobnie jak najpotężniejsi z Edenu, dysponuje drugim typem mocy?
- Na czym polegają pozostałe trzy płomienie, których nie opanował jeszcze Rei?
- Jaka jest prawdziwa historia rodziny Reia?

Jeżeli macie jakieś pomysły w tych sprawach, chętnie wezmę udział w dyskusji na ich temat ;)

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Coyote   #15 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 669
Wiek: 34
Dołączył: 30 Mar 2009
Skąd: Kraków
Cytuj
Na większość z tych pytań mam odpowiedzi albo poważne domysły ,ale nie będę się nimi dzielił żeby nie psuć reszcie zabawy w odgadywanie :P
A tak na poważnie to najbardziej interesuje mnie walka z Code: Names, bo już się trochę nudno robi. W Code: Breakerze epickie walki są najbardziej warte czytania. Reszta wypada raczej słabo :roll:
Żeby tylko te armie przyboczne nie żyły za długo, bo tylko odwlekają to na co czekam ..


"No somos tan malos como se dice..."
"Nie jesteśmy tacy źli jak się o nas mówi..."
   
Profil PW Email WWW
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 13