Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Naruto: kim jest Tobi?
 Rozpoczęty przez »Twitch, 31-08-2010, 16:57
 Przesunięty przez Lorgan, 28-03-2016, 20:27

44 odpowiedzi w tym temacie
»Kalamir   #31 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
Kabuto sam w sobie jako nastolatek prezentował poziom równy Kakashiemu, który już wtedy był zwierzchnikiem ANBU i kandydatem na Hokage. Połączmy go z Orochimaru, który na 3 pokolenia wcześniej był największym geniuszem konohy a następnie dajmy mu czas na własne badania - BOMBA ATOMOWA

a Tobi... kozakiem nie jest. No może jest...ale wielkiej "siły" to on na razie nie pokazał. Hokage 4 pokonał go jednym ciosem po kilkusekundowej walce bezbłędnie rozkminiając jego taktykę. Kakashi potrzebował więcej czasu... on jest tylko problematyczny :/ ale jak na razie w moich oczach do takich kozaków jak Madara czy 4ty to mu brakujeee - i dlatego używa stztuczek



   
Profil PW
 
 
*Lorgan   #32 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Mam takie głupie pytanie... Co teraz z TYM? :DD
Kan napisał/a:
Normalnie zarejestrowałem się czytając wasze głupoty. Zaraz wam przedstawię dwie możliwe wersje. Btw. Obito nie żyje! I coś o rinnenganie wiedzieliście, że było trzech M6Ś? Rikudou, nieznany i ostatni Nagato

Po pierwsze jeżeli Tobi to Madara to wtedy jest technika nieśmiertelności duszy przez posiadacza EMS i po śmierci jego dusza wędruje po świecie szukając odpowiedniego ciała.

Są dwie możliwe teorie:
1)Tobi to Madara Uchiha
2)Tobi to Kagami Uchiha z oczami Madary

Kim jest Kagami Uchiha? Występował w wspomnieniach Danzo w ok. 481-484 chapterze.

Tobi imię jest na cześć TOBIramy czyli 2Hokage. On był w jego sześcio-osobowej drużynie gdzie się poświęcił na misji wybierając nowego Hokage co to wszystko oznacza ,że miał jakieś większe umiejętności. Tobirama potrafił korzystać z czasoprzestrzennych jutsu, a Kagami mógł je skopiować sharinganem.

W czaasie ataku na Wioskę Liścia były tylko 4 osoby na obrazku (nie pamiętam chaptera) bez Danzo i właśnie Kagamiego.

Kagami mógł zostać uczniem Madary ,który przekazał mu wszystkie sekrety itd. i umierając przekazał swoje oczy (lub ciało) Kagamiemu. Kagami kontynuował plan swojego mistrza ("księżycowe oko" ) i postanawia włożyć maskę i podszyć się pod niego. Tobi to nic innego jak skrócone imie TOBIramy. Kagami mógł w ten sposób złożyć hołd swojemu poprzedniemu nauczycielowi/przywódcy,
w zamian za ocalenie jego życia podczas misji, którą wspomina Danzo.

Wiek ma podobny do Danzo, widać kiedy zdejmował Sasuke maskę i w walce z tą dziewczyną Nagato(zapomniałem jak się nazywa), co by się zgadzał z ciałem Kagamiego.

Czy to Madara czy Kagami to musiał on opanować technikę zamiany ciała, ze względu na osobę, która gdzie była.

Postacie w Naruto rzadko zmieniają uczesanie i długość włosów.Włosy Madary różnią się od włosów Tobiego.
-Madara http://de.narutopedia.eu/...00px-Madara.png
-Kagami http://3.bp.blogspot.com/...hiha_Kagami.png
-Tobi http://images1.wikia.noco...dara_Uchiha.PNG

Albo Madara przejął ciało Kagamiego ,gdyż swoje już "zużył".

Z pewnością pamiętacie trumny które przywołał Kabuto. Jeśli Kagami (Tobi) niezgodzi się musi walczyć z osobą z ostatniej trumny ;w tym wypadku może z Madarą czego z pewnością by nie chciał.
Jeśli Tobi to Madara sprawa się kompikuje bo kogo może się bać "wielki" Madara?!

Jeżeli to Kagami to kolejność jest taka:
1.Spotkanie z Kisame : ciało Madary ( lub sam Madara)
2.Atak lisa na Konohe : ciało Kagamiego (lub sam Kagami)
3.Spotkanie z Itachim : ciało Madary ( w tym wypadku zmiana ciała przez Kagamiego)
4.Teraźniejszość: ciało Kagamiego (znów zmienił)


Zakładając ,że Tobi to Madara to kolejność by była taka.
1.Atak lisa na Konohe : ciało Kagamiego (lub sam Kagami)
3.Spotkanie z Itachim : ciało Madary(w tym wypadku zmiana ciała przez Kagamiego)
2.Spotkanie z Kisame : ciało Madary(jeszcze nie zmieniał ciała ponieważ "nadawało się jeszcze do użytku")
4.Teraźniejszość : ciało Kagamiego (znów zmienił)

Ewentualnie Tobiaszów jest dwóch co jest zupełnie nową teorią...

Kalamir napisał/a:
Proszę, przestańcie wciskać teorie z Obito. Te uniwersum ma kalendarz a logika chyba jasno podpowiada, że nie można działać na świecie przed swoimi urodzinami.

Przede wszystkim, warto się skupić na części "co z chronologią?" :DD

Pzdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Kalamir   #33 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
UUUUUUUUUUU Słabiuuutkoooooo

Mam wielką nadzieję, że to tylko sztuczka. Takie rozwiązanie kompletnie mnie nie zadowala. Dlaczego?

1. Czwarty Hokage walczył z Tobim i pokonał go raz dwa. Nie dopuszczam rozwiązania, w którym 4ty nie rozpoznaje swojego ucznia przez durną maskę. Po prostu głupota. Nie wspominajac o tym, że Obito w chwili walki miałby 15 lat...
2. Nagato w chwili śmierci ma 40 lat. Oznacza to, że podczas treningu Dziraji ile mógł mieć? 10-12? Jego rinengan i jego pochodzenie staje się bujdą na resorach bo Obito jest od niego młodszy o 10 lat.
3. Znowu wiek Obito i zależność pomiędzy wioska mgły, to mógł być prawdziwy Madara, teraz pytanie co się stało z prawdziwym Madarą?


To się po prostu nie klei.



   
Profil PW
 
 
*Lorgan   #34 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Kalamir napisał/a:
UUUUUUUUUUU Słabiuuutkoooooo

Nie Kal, po prostu nie miałeś racji (jak zwykle w tej sprawie :) ). Na ocenę całego wątku trzeba będzie poczekać do jego wyklarowania. W chwili obecnej możemy przypuszczać, że w ciele Obito jest ktoś inny, albo jak pisał w SB Pit, "Tobi nie jedną ma tożsamość".
Jedno jest pewne - "Tobito" wygląda przepaskudnie :DD

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Kalamir   #35 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
Lorgan napisał/a:
Nie Kal, po prostu nie miałeś racji
NIE - słabiutko. Z kim nie rozmawiam, to każdy jest rozczarowany. Jak napisałem wcześniej - mam wielką nadzieję, że to jakiś podstęp. Bo jeśli później okaże się, że to od samego początku był FAKTYCZNIE Obito ...po prostu przedefiniuje moje zdanie o serii. Autor świetnie do tej pory prowadził temat tożsamości Tobiego a obecne rozwiązanie okazało się... zwyczajnie głupie. Powijając wątki fabularne takie jak charakter postaci, okoliczności, realna szansa konkretnych wydarzeń, pozostaje jeszcze zwykły... banał i tandeta.

Najsensowniej byłoby wybrnąć jakimś Genjutsu - ale nie oszukujmy, się, blizny na prawej stronie twarzy były widoczne od dawna. Nadzieja, na to, że z 4tym walczył kto inny też nikła...

po prostu porażka po całej linii.

No i oczywiście... Rinengan i Akatsuki... wszystko okazuje się być bujdą na resorach, albo Kishimoto jebnął się mocno w obliczeniach.



   
Profil PW
 
 
»Kalamir   #36 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
Hmmm, skaczę po forach anglojęzycznych i z tego co widzę, większość osób obstawia przekręt. Czy naprawdę nikt nie chce uwierzyć w Obito?



   
Profil PW
 
 
^Coyote   #37 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 669
Wiek: 34
Dołączył: 30 Mar 2009
Skąd: Kraków
Cytuj
Trochę głupio że tak nikt w to nie wierzy jak jeszcze do końca nie wiadomo o co chodzi ;) Może ktoś przekonał Obito do swojego planu i ten zdradził wioskę. Może nawet wypadek przy moście był upozorowany :P


"No somos tan malos como se dice..."
"Nie jesteśmy tacy źli jak się o nas mówi..."
   
Profil PW Email WWW
 
 
»Kalamir   #38 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
Coyote napisał/a:
przy moście był upozorowany
nie przekombinujmy tego w badziewny master plan.

Madara gdy zobaczył Obito wiedział kim on jest.

Stąd mam nadzieje że:

Oryginalny człowiek w masce to Madara, który znajduje Obito i zaczyna go szkolić. Może to on walczył z czwartym a może wyszkolony Obito...cokolwiek, mam to w dupie. W jakiś sposób Madara ginie - umiera/ktoś go zabija -->obito przejmuje jego rolę. Tylko po co? Co nim kieruje? Pfff....

Dwie rzeczy są pewne. Gdyby tak było

- wtedy Madara faktycznie może być związany z Rinnenganem Nagato.
- wiemy, że Madara na pewno nie zginął podczas walki z 1wszym bo przywołany rozpoznawał Ninja na dwa pokolenia do przodu.



   
Profil PW
 
 
*Lorgan   #39 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Ta teoria brzmi bardzo sensownie. Nie możemy zapomnieć o tym, że wciąż nie znamy okoliczności zejścia Madary. Poza tym, kolejny (i tak ważny) Uchiha mógłby teoretycznie go przekonać do zmiany stron. Niemniej jednak, wydaje mi się, że to Obito walczył z Minato, pokazując tym samym, czego nauczył się od chwili zniknięcia (tłumaczyłoby to też dlaczego nie został rozpoznany i dlaczego tak ławo dał się pokonać).

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Kalamir   #40 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
Dla mnie walka z 4tym to jeden wielki błąd i mam nadzieje, że nie "naciąganie ze strony autora"

-25 (około - spekulacja) Nagato "Uzumaki" budzi Rinengana i ćwiczy z Dzirają i chwilkę później zakłada Akatsuki, kończy się 2ga wojna.

-15 lat rodzi się Obito

- 2 lata Kończy się 3 wojna ginie Obito

Naruto (wiek 0 lat) rodzi się Naruto a 4ty walczy z Obito

Naruto (wiek 12 lat) trwa pierwsza seria, Kakashi ma 27 lat

Naruto (wiek 15 lat) trwa druga seria, Kakashi ma 30 lat a Nagato 40


Niepojęte dla mnie jest w jaki magiczny sposób Obito w kilka miesięcy z Chunina miałby zamienić się w wojownika, który morduje/manipuluje 4ego Mizukage, Staje do walki z 4tym hokage, Zdobywa kontrolę nad Lisem i pomaga wymordować swój własny klaaan.... jeeezuuu to jest durne. Jaką magiczną motywację miał ten mały gnojek? XD



   
Profil PW
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14