Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Bleach
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 12-12-2008, 13:07
 Przesunięty przez Lorgan, 28-03-2016, 19:09

402 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #391 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
No, no, no... Bleach się ostatnio rehabilituje. W prawdzie przeciwnik Zarakiego jest beznadziejny, ale bardzo spodobał mi się motyw z powrotem Yachiru. Wreszcie wszystko nabrało sensu i cieszę się, że ta jedna postać niezmiennie utrzymuje klimat. No, może nie jedna - walka Urahary też nie była zła, w przeciwieństwie do wihajstra, który pokazał Shunsui podczas konfrontacji z wielkim kurczakiem.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Coyote   #392 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 669
Wiek: 34
Dołączył: 30 Mar 2009
Skąd: Kraków
Cytuj
Lorgan napisał/a:
przeciwieństwie do wihajstra, który pokazał Shunsui podczas konfrontacji z wielkim kurczakiem
:D

Dla mnie Bleach się już skończył ale jak na dłużej będzie lepiej to dajcie znać może coś nadrobię z nowszych rozdziałów ;)


"No somos tan malos como se dice..."
"Nie jesteśmy tacy źli jak się o nas mówi..."
Ostatnio zmieniony przez Coyote 02-04-2016, 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email WWW
 
 
»Dann   #393 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Fukutaichou
Posty: 498
Wiek: 26
Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: Warszawa
Cytuj
Poprzednie rozdziały rzeczywiście wydawały się nawracać Bleacha na dobrą drogę. Większość tego również... Ale skąd do diabła wziął się nagle dorosły Hitsugaya? Nie no, zrozumiałbym nawet kolejny power up dla Hyorinmaru, ale to... No sorry, ale to już trochę przesada. Mam nadzieję, że Kubo jakoś sensownie to wytłumaczy, bo wierzyłem w epicki comeback do świetności serii, która właściwie rozpoczęła na dobre moją przygodę z mangą i anime. Czekam w niecierpliwości na następny rozdział - może niesmak jednej głupoty nie przyćmi całkowicie ostatniej niezłej formy serii...


What's dann cannot be undann ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #394 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
To jest moim zdaniem dość oczywiste: Bankai w jakiś sposób "dojrzewa" użytkownika. Jedyny problem polega na tym, że Hitsugaya miał znacznie lepsze okazje, żeby go użyć, a tego nie zrobił. Trochę jak Urahara. No cóż, pewnie wywiera jakiś zgubny wpływ na ciało, albo jakiś inny frazes w tym stylu. Poczytamy, zobaczymy.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Dann   #395 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Fukutaichou
Posty: 498
Wiek: 26
Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: Warszawa
Cytuj
No i tutaj kolejne zastrzeżenie. Od kiedy uwolnienie Zanów wpływa na ciało Shinigami? Myślałem, że tym różnią się od Arrancarów (między innymi oczywiście xD), że ich dusze przyjmują formę broni, a nie zmieniają ich samych. A tu nagle transformacja u Zarakiego i Toushiro... Oświećcie mnie, jeśli się mylę.


What's dann cannot be undann ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #396 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Pośrednio coś tam niby wpływają, a postarzenie może wynikać po prostu z przyrostu Reiatsu. W sumie chyba mniej mnie to dziwi niż demoniczna przemiana Zarakiego (to jest dopiero ingerencja w ciało). Kubo pogwałcił już tyle swojego własnego lore, że lepiej na to nie zwracać uwagi. Patrząc na wszystko patrzeć przez palce, da się przynajmniej czerpać przyjemność z akcji i niektórych ładnie narysowanych paneli ;)

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #397 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Wyjaśni mi ktoś na czym polega moc Ychwaha? Potrafi przewidywać przyszłość, a teraz walczy mackami ciemności. Czy to jego energia?


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #398 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Sorata napisał/a:
Czy to jego energia?

Nie zostało jeszcze wyjaśnione, jak zmieniły się jego moce po "wchłonięciu" boga.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #399 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Z końcem ostatniej sagi mogę spokojnie odłożyć Bleacha do folderu " Niegdyś wielkich zapomnianych". O ile to możliwe, finałowe starcia były jeszcze gorsze niż w Naruto, a chapter kilka lat po jest tylko standardowym zapychaczem. Ychwach i jego Quincy, mimo że mocą plothole'i zatrzęśli posadami świata, ostatecznie wypadli bladziej niż filerowi Baundo. Jeśli Kubo Tite zechce kiedyś wrócić innym tytułem, z chęcią poczytam, ale boże broń mnie przed kontynuacją Wybielacza.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #400 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Mnie natomiast ciekawi, dlaczego ostatnia saga została tak drastycznie skrócona (kompletnie pominięto wiele pobocznych wątków i postaci, mnóstwo wydarzeń miało miejsce poza panelami mangi). Kilka przykładów:
- Świat nie mógł podobno istnieć bez króla, ale jakoś sobie radzi.
- Kto/jak schwytał ponownie Aizena?
- Co z Isshinem i Ryuukenem?
- Skąd się wziął Yhwach i dlaczego był przeciwko Soul Society?
- Dlaczego Pernida pracował dla Yhwach?
- Czy Urahara zginął w ostatniej walce?

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 14