Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Bleach
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 12-12-2008, 13:07
 Przesunięty przez Lorgan, 28-03-2016, 20:09

402 odpowiedzi w tym temacie
»Drax   #381 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 242
Wiek: 32
Dołączył: 06 Sie 2010
Skąd: Gliwice
Cytuj
Z tego, co zrozumiałem, to jego bankai może zaszkodzić również jego sojusznikom, jeśli znajdą się za blisko niego.

Kiedyś wyczekiwałem z wielką niecierpliwością, aż w końcu autor zaprezentuje nam ostateczną formę zanpakutou Kyoraku ( myślałem, że to będzie jeszcze za czasów Aizena), ale teraz... Teraz to boję się, że Tite zrobi z tego jakieś jedno wielkie gówno, podobnie jak z, niegdyś wyczekiwaną przez wszystkich, dywizją 0.


Per aspera ad astra.
   
Profil PW Email
 
 
»Twitch   #382 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 35
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Ale masakra, ani nie wiem o co chodzi w tym całym Bankai Kyouraku to jeszcze jego przeciwnik, który nawet nie jest jakimś zastępcą Juchwy jest nieśmiertelny i posiada moc, no właśni czego? Przez całą mangę, przez tyle sag, autor utrzymywał głównych bohaterów przy życiu, a teraz ich będzie po kolei zabijał?


Little hell.
   
Profil PW
 
 
»Sorata   #383 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Nie dość, ze przestałem już cokolwiek rozumieć z bankai Kyouraku, to najwidoczniej nie ma ono wpływu na Uber Quincy'ego. To już nawet nie podchodzi pod definicję przedłużania na siłę - mam wrażenie jakby autor utracił ciąg przyczynowo skutkowy i wymyślał nowe zasady świata. Nie miał bym z tym problemu, gdyby przynajmniej je objaśnił. W tym momencie zrobił się z walki o SS zbyt wielki misz masz.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
»Twitch   #384 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 35
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Czy ostatni chapter nie łamie jakoś wcześniejszych ustaleń dotyczących zanpakutou? Czy to, że Kyouraku zabrał i ukrył miecz Nanao nie jest niedorzeczne?


Little hell.
   
Profil PW
 
 
»Sorata   #385 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
Czy ostatni chapter nie łamie jakoś wcześniejszych ustaleń dotyczących zanpakutou? Czy to, że Kyouraku zabrał i ukrył miecz Nanao nie jest niedorzeczne?


Dla mnie jest. Jak większość wydarzeń w ostatniej sadze niestety. Starając się chałupniczo wytłumaczyć co się stało, doszedłem do wniosku, że zarówno opiekun Zana, jak użytkownik musieli by się zgodzić na przekazanie. Luźna natura związku Ichigo i Zangetsu potwierdzała by taki scenariusz - u nich to była rywalizacja, a czasem nawet dążenie do śmierci drugiej połówki.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
»Twitch   #386 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 35
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Sorata napisał/a:
Cytat:
Czy ostatni chapter nie łamie jakoś wcześniejszych ustaleń dotyczących zanpakutou? Czy to, że Kyouraku zabrał i ukrył miecz Nanao nie jest niedorzeczne?


Dla mnie jest. Jak większość wydarzeń w ostatniej sadze niestety. Starając się chałupniczo wytłumaczyć co się stało, doszedłem do wniosku, że zarówno opiekun Zana, jak użytkownik musieli by się zgodzić na przekazanie. Luźna natura związku Ichigo i Zangetsu potwierdzała by taki scenariusz - u nich to była rywalizacja, a czasem nawet dążenie do śmierci drugiej połówki.


Mi cały czas się wydawało, że zanpakutou jest bardziej przywiązany do użytkownika i jego duszy. Bo w innym wypadku czemu nikt inny wcześniej tego nie próbował? Z dowolnego powodu.


Little hell.
   
Profil PW
 
 
»Sorata   #387 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
Mi cały czas się wydawało, że zanpakutou jest bardziej przywiązany do użytkownika i jego duszy. Bo w innym wypadku czemu nikt inny wcześniej tego nie próbował? Z dowolnego powodu


To nie tak, że jest jakieś zatrzęsienie postaci, które poznały imię swojego zana. Ile takich znamy? Z kapitanami może ze trzydzieści. Przypadek 1 na 30 to nie tak źle.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
»Twitch   #388 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 35
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Zgadzam się, jednak nie wiem czy przyszło mi to z wiekiem czy tak tutaj mnie to drażni, ale strasznie mi przeszkadza jak autor nie wyjaśnia danej umiejętności lub mocy, ani jej pochodzenia ani zasad działania, a nie wspominając już o ograniczeniach. Bardzo mi się podobało w Bleachu jak na początku było powiedziane co robi czyj zanpakutou. Wtedy znaczenie miała ich siła i obrana taktyka wspierana przez reiatsu i kidou, a i przeciwnicy byli równie ciekawi. Co najlepsze nawet mimo tego, że było to jasne to walki były wyśmienite.

[ Dodano: 2015-11-27, 10:30 ]
Tak bardzo bez sensu ten ostatni chapter. Przeczytałem go i odniosłem wrażenie, że miał może z 5 stron, a te gówniane ptaszysko to najgorszy i najsłabiej zaprojektowany przeciwnik w całej mandze.


Little hell.
   
Profil PW
 
 
»Sorata   #389 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Na SB spotkałem się ze zdaniami, że nowe chaptery są lepsze. Niestety ja tego nie widzę. Ani Yoruichi, ani jej braciszek, nie są dla mnie niczym więcej, jak tylko zapychaczami, które odkrywają swoje najpotężniejsze zdolności tylko po to, żeby zaraz zniknąć. Jak x do entej kapitanów przed nimi.

[ Dodano: 2016-02-23, 14:23 ]
Nie lubię mieć racji w takich przypadkach. Yoruichi już się skończyła (nie wspominając o jej młodszym bracie),a Sternritter dopiero co się przeobraził. Usiłuję sobie przypomnieć inną mangę, której finałowa saga była by słabym fillerem. Póki co, nie mam nic.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
»Twitch   #390 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 35
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
No przesada z tą Yourichi. Jej brat też tak na siłę dorzucony... Najgorsze jednak są transformacje quincych... Tragedia z wyglądem i te kiepskie moce, nie ma nic pozytywnego ostatnio. Nawet Naruto z pierdyliardem przesadzonych technik i nieśmiertelnymi przeciwnikami potrafiło wykrzesać jakiś mega moment ataku Guya, a tu nic... Jestem strasznie zawiedziony. Czytam polską wersję wydawaną przez JPF i mimio kiepskich walk z Espada to coś o niebo lepszego. Bleach po pokonaniu Aizena się skończył :\


Little hell.
   
Profil PW
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 13