Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Toriko
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 16-05-2013, 15:21

30 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #1 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj

Nie rozumiem jak to się stało, że przez tyle czasu nikt nie założył tematu o jednej z moich od dawna ulubionych mang, która w dodatku doczekała się przyzwoitej ekranizacji.

Najwyższa pora napisać o Toriko, czyli chyba najmniej szablonowym shounenie, który się obecnie ukazuje. Można porównywać go do One Piece, ze względu na osobliwych bohaterów i ich zdumiewające umiejętności, można też do Naruto ze względu na wbijanie w głowy młodzieży pewnych fundamentalnych wartości. W rzeczywistości jednak, to zupełnie nowa jakość wewnątrz gatunku.
Rewolucja składa się z kilku elementów:
1. Główny bohater i wszyscy jego towarzysze są dorośli.
2. Cała fabuła koncentruje się wokół jedzenia.
3. Akcja przeskakuje od sielanki dla najmłodszych aż po naprawdę mocne sceny wyrywania kończyn i śmierci.
4. Główny bohater nie ma wyraźnie nakreślonej aspiracji stania się najsilniejszym/najlepszym.
Przede wszystkim jednak, Toriko to ciekawy świat, godni zapamiętania bohaterowie i zapierające dech w piersiach przygody. Bez trudu stawiam tę mangę obok innych gigantów, jak Bleach, czy wspomniane już Naruto i One Piece.

Pozdrawiam i polecam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Twitch   #2 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 35
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Lorgan napisał/a:

2. Cała fabuła koncentruje się wokół jedzenia.

Namówiłeś mnie :DD


Little hell.
   
Profil PW
 
 
»Sorata   #3 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
To jedyny shonen, który mnie jeszcze nie zawiódł. "Wielką trójcę" chcę już po prostu ukończyć ale Toriko coraz częściej zaskakuje. Wszystkie wymienione przez Lorgana punkty, to dla mnie naprawdę mocne powody dlaczego warto po tą serię sięgnąć.

Z aktualnych wydarzeń: Myślicie, że Staarjun naprawdę jest aż tak potężny czy Toriko faktycznie brakowało motywacji? Mam nadzieję na retrospekcję.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #4 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Co sądzicie o nowej "rutynie" Toriko? Początkowa sekwencja ruchów bardzo przypomina pre-shot routine Takimaru. Oby tylko nie była to ta sama technika ;)

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #5 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Lorgan napisał/a:
Co sądzicie o nowej "rutynie" Toriko? Początkowa sekwencja ruchów bardzo przypomina pre-shot routine Takimaru. Oby tylko nie była to ta sama technika


Wszystko wskazuje na to, że to podobna technika. Takimaru dzięki niej zwiększał koncentrację i precyzję ciosów mimo bólu. Wystarczy na Staarjuna? Trochę szkoda by było ale zobaczymy.

Za to podobało mi się, że drobna różnica w postrzeganiu (wiara w limit) jest w stanie przechylić szale.
Edit: Ale czemu tak drastycznie?


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
Ostatnio zmieniony przez Sorata 23-05-2013, 09:18, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #6 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Damn! Kolejna, ostro nadnaturalna technika Toriko. Szkoda, że Komatsu nadal ma opory przed zakończeniem walki, ale dzięki temu możemy liczyć na kolejne starcie arcywrogów. Podoba mi się ostać Staarjuna chociaż przydałoby mu się więcej głębi. To już nawet Vegeta miał bardziej skomplikowany background w roli rywala Goku.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #7 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Nie powiem - potęga Jirou topuje chyba wszystko co do tej pory zaprezentowano.Ciekawe jak zaprezentuje się pijany mistrz w starciu z tak legendarnym przeciwnikiem. Wychodzi jednak na to, że gdzie Setsuno nie może tam Jirou pośle, a nie na odwrót :)


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #8 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Sorata, ja się niestety obawiam, że Jirou przegra tę walkę i być może przypłaci ją życiem. To wydarzenie może definitywnie zakończyć walki na Cooking Feście.

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #9 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Swoją drogą wspaniale i złowrogo byłoby gdyby zginęła i Setsuno i Jirou. Tylko jak wtedy wytłumaczyć wycofanie się wroga po takiej klęsce?


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #10 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Nie musiałby się wycofywać - zwycięzcami nie byliby goście z Bishokukai, tylko z Neo (którzy nie chcą porywać kucharzy). Dwie znane do tej pory strony byłyby w odwrocie.

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13