Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Pytania o świat
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 06-05-2010, 14:11

164 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #1 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Wszelkie pytania na temat świata zadajemy w tym temacie. Najistotniejsze/najczęściej zadawane trafią wraz z odpowiedziami do FAQ.

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Rooster   #2 
Agent


Poziom: Wakamusha
Stopień: Gunjin
Posty: 52
Wiek: 35
Dołączył: 19 Wrz 2010
Skąd: inąd
Cytuj
Oto nadszedł czas, aby rozdziewiczyć temat pytań z trudnymi odpowiedziami. Otóż w trakcie rozmyślań nad możliwościami rozwoju mojej postaci natknąłem się na problem, który Coltis określił mianem "kwestii fizyki Mocy". Pytanie brzmi: czym jest Moc i na jakiej zasadzie działa? Wiem na pewno, że gdzieś na tym forum czytałem wzmianki o energii Ten, niestety obecnie nie jestem w stanie tego wyszperać.

Więc jak to jest?
Tworząc podwaliny pod umiejętności mojej postaci kierowałem się ogólną, powszechnie znaną i stosowaną koncepcją chakry, many etc. jako czegoś co siedzi w gostku i się zużywa jak paliwo. Ale teraz pojawiły się pytania dodatkowe, np. z czego składa się Moc? Czy istnieje coś takiego jak cząsteczka Ten, coś w rodzaju wolnego elektronu posiadającego swoisty ładunek energetyczny, mogący przybrać formę zależną od osoby wykorzystującej ten ładunek? Z czego w takim razie wynika ta zależność?

Jak działają czary? Czy one również wykorzystują energię Ten jako kolejna forma kontroli, czy też są od niej niezależne, stanowią oddzielny fenomen?

Liczę na żywą dyskusję na ten temat :)


"Nobody calls me a chicken!"
----------------------------------
Here they come to snuff the Rooster.
You know he ain't gonna die!
Ostatnio zmieniony przez Rooster 08-11-2010, 00:10, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #3 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Rooster napisał/a:
czym jest Moc i na jakiej zasadzie działa? Wiem na pewno, że gdzieś na tym forum czytałem wzmianki o energii Ten, niestety obecnie nie jestem w stanie tego wyszperać.

Moc zealotów i Ten to dwie z goła różne rzeczy. Większość informacji na temat magii została zawarta tutaj: https://tenchi.pl/viewtopic.php?t=265

Ze względu na powyższe, czary dostępne są tylko wyznawcom określonych religii. Nadczłowiek praktycznie nie jest w stanie przyswoić sobie nawet prostego zaklęcia (nie wiadomo dokładnie, dlaczego tak się dzieje). Potęga zealotów zależy zaś od stopnia wtajemniczenia i rozumienia wiary. Ma ona zresztą źródło zewnętrzne - jest darem od istoty wyższej... A przynajmniej tak sądzą współcześni teologowie ;)

Co do Ten, faktycznie jest ono czymś miejscami podobnym do chakry i umożliwia używanie niektórych technik Eisai. Nie ma to jednak nic wspólnego z niemal nieograniczonym potencjałem babilońskich zaklęć.

Pzdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Pit   #4 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Seikigun Bushou
Posty: 567
Wiek: 34
Dołączył: 12 Gru 2008
Cytuj
Kiedy wykupujemy koneksje dla jednego kraju, sprawa jest prosta. Co jednak kiedy mamy, dajmy na to koneksje z nag na 2 i jednoceśnie chcemy mieć też koneksje z sanbetsu na 2. Musimy wydawać na oba po taką samą liczbę punktów czy to się zawiera w sobie jakoś i wydajemy tylko raz?
(pytanie odnosi się też do innych dziedzin jak np specjalizacji w kilku pojazdach czy kilku rodzajach mechaniki)
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #5 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Umiejętność nie działa w ten sposób - jej zakres jest podwójny.
Po pierwsze, wpływa na ilość i jakość Twoich znajomości i układów w ogóle (ponad podziałami na kraje, legalne/nielegalne itd.). Ktoś z koneksjami na 1 może mieć małą grupkę niewiele znaczących kolegów, zaś cwaniaczek z koneksjami na 4 po obiedzie u bossa narkotykowego jedzie na brydża do nagijskiego arystokraty.
Po drugie, umiejętność ma czysto praktyczną konsekwencję - każdy jej poziom "odblokowuje" dostęp do zbrojowni państwowej jednego państwa, przy czym zaczyna się zawsze od własnego ;)

Pzdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Rooster   #6 
Agent


Poziom: Wakamusha
Stopień: Gunjin
Posty: 52
Wiek: 35
Dołączył: 19 Wrz 2010
Skąd: inąd
Cytuj
Mógłbyś jakoś sprecyzować czym są RG w Sanbetsu? Czy to coś w rodzaju SWAT (wsparcie jednostek policyjnych) czy raczej GROM (wojskowa jednostka specjalna), a może bardziej ANBU (zwalczająca zagrożenia, z którymi zwykłe siły nie mogą sobie poradzić, czyt. nadludzie)?


"Nobody calls me a chicken!"
----------------------------------
Here they come to snuff the Rooster.
You know he ain't gonna die!
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #7 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Cytat:
Sanbetsu - pod premiera podlegają ministrowie (politycy o uprawnieniach zbliżonych do komandorów... w swoich dziedzinach, rzecz jasna), inspektor RG oraz RG-109. Czym jest to tajemnicze RG? Ryuu Gijouhei (Smocza gwardia), sanbetańskie jednostki specjalne, czyli policja najwyższego szczebla. Zajmują się raczej sprawami konwencjonalnymi, chociaż posiadają wysokie uprawnienia. Wyjątek stanowi jednostka 109. Jej rola to kontrolowanie z zewnątrz poczynań wojskowych i wypełnianie rozkazów premiera.

Jeśli potrzebujesz czegoś więcej, napisz.

Pzdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
Boul   #8 


Poziom: Keihai
Posty: 39
Wiek: 35
Dołączył: 20 Cze 2011
Cytuj
Nie doszukałem się tego w FAQ, więc zapytam tutaj. Jak jest z różnego rodzaju organizacjami i ugrupowaniami, ich tworzeniem i działaniem? Z góry zaznaczam, że nie chodzi mi o coś co mogło by działać w charakterze Yami.
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #9 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Tego typu rzeczy tworzy się raczej dowolnie, czyli po prostu umieszczając je we własnych tekstach. Niemniej, lepiej jest wykorzystywać cudze pomysły, bo wtedy świat gry staje się bardziej spójny.
W wypadku konfliktów fabularnych, np. kiedy tworzy się ugrupowanie, które ma już w grze swój odpowiednik, zawsze uznane zostaje to, co powstało wcześniej. Żeby nie wymyślać na darmo, dobrze więc posiadać wiedzę na temat świata.

Za jakiś czas powstanie pewnie jakiś indeks organizacji, żeby ułatwić ich wyszukianie. W chwili obecnej nie ma ich jednak wystarczająco wiele.

Pzdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Kalamir   #10 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
Poza Rycerzami Muspelheimu chyba wcale

Lorgan: Korporacja Verona i inne, których nazw teraz nie pamiętam, różne grupy terrorystyczne, gangi... Nie jest aż tak źle.



Ostatnio zmieniony przez Lorgan 11-08-2011, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13