Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Tasogare Otome x Amnesia a.k.a. Dusk Maiden of Amnesia
 Rozpoczęty przez »Mikael, 25-12-2014, 23:29

0 odpowiedzi w tym temacie
»Mikael   #1 
Zealota


Poziom: Keihai
Posty: 18
Dołączył: 17 Gru 2014
Skąd: Gdynia
Cytuj
Taaa... Moje Anime nr. 1 i chyba nic tego nie przebije.

Opowiada o Niiya Teiichim, uczniu liceum, który pewnego dnia gubi się w starych zabudowaniach szkoły i odnajduje tam... Yuuko Kanoe. (O Boże, jak ja uwielbiam Yuuko. <3) Jest ona, jak sama twierdzi, duchem. Problem polega na tym, że nie pamięta jak zginęła i fabuła głównie polega na dowiadywaniu się bohaterów, dlaczego tego nie pamięta i jak właściwie umarła.

Od razu mogę powiedzieć, że Anime jest moim ulubionym i nic go nie przebije. Muzyka jest genialna, a w szczególności utwór "Requiem", który parę razy zmusił mnie do wypłakania się. Tak! Jest to jedyne Anime, przy którym płakałem! Tak bardzo byłem przejęty losami Yuuko i Teiichiego, a w szczególności masakryczny był ostatni odcinek, w którym... No cóż, sami się dowiecie. Fabuła na początku może nie jest jakaś super wciągająca, ale należy cierpliwie poczekać, aż pojawi się Cień Yuuko. Kto to jest? Dlaczego tam jest? Tego dowiecie się w samym Anime. Postacie są... Cóż... Praktycznie postaci jest pięć. Yuuko, (<3) Teiichi, Kirie Kanoe i Okonogi Momoe... A jeszcze Cień Yuuko i "Druga" Yuuko, ale "Druga" Yuuko to postać epizodyczna, pojawiająca się w jedynym odcinku. Yuuko to zwykła, dobroduszna dziewucha, skrzywdzona przez los i ludzi. Teiichi jest także zwykłym chłopakiem o dobrym sercu, którego los związał na dobre z Yuuko. Kirie jest w odpowiednich momentach oparciem dla Teiichiego, w którym się zresztą podkochuje, ale prócz tego jest też nieco wredna z powodu Yuuko. Tak, jest po prostu zazdrosna. Okonogi Momoe to typowy "Głupi Błazen" tegoż Anime. Nie przepadam za nią, bo nie ma zbyt dużego wpływu na akcję i głównie ma przyciągać uwagę, co w moim przypadku nie działa. Cień Yuuko jest swoistym antagonistą serii. Dlaczego? Nie mogę dużo zdradzić. Kreska trochę się różni od standardów, ale jest miła dla oka i ładna. Nie jest to rewolucja w stylu animacji z "Hellsing: Ultimate", (Jaką na pewno była w tamtych czasach, a przynajmniej tak sądzę.) lecz mi się spodobała. Jedyne minusy tego Anime to chyba tylko długość, bo wraz z OVĄ (Która jest odcinkiem komediowym.) ma 13 odcinków.

Zdecydowanie polecam z oceną 11/10 i pieczątką jakości 110%.


Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym, pierwszy krok do zwycięstwa – poznać się na własnej sile. - Gen. Tadeusz Kościuszko
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 12