Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Warhammer: +2 Ataki a błyskawiczny blok
 Rozpoczęty przez ^Genkaku, 24-05-2012, 20:53

2 odpowiedzi w tym temacie
^Genkaku   #1 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa
Cytuj
Mam pytanie dotyczące mechaniki i zdolności.
Ostatnio Kalamir prowadzi nam sesje w Bretonii. Przeglądając podręcznik zauważyłem, że żadna z bretońskich profesji, mających rozwiniecie +2 do ataku nie posiada zdolności błyskawiczny blok. Trochę mnie to zaintrygowało, bo w Księdze zasad tą zdolność ma każda profesja z tak dużym rozwinięciem do ataku.
Czy to niedopatrzenie ze strony wydawców, czy po prostu styl walki bretońskich rycerzy różni się tak bardzo od imperialnych, że twórcy uznali, iż błyskawiczny blok nie jest w ich stylu?
W innych profesjach z dodatków jest podobnie, czy to tylko bretończycy tak mają ?
   
Profil PW Email Skype
 
 
*Lorgan   #2 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Genkaku napisał/a:
Czy to niedopatrzenie ze strony wydawców, czy po prostu styl walki bretońskich rycerzy różni się tak bardzo od imperialnych, że twórcy uznali, iż błyskawiczny blok nie jest w ich stylu?
We wszystkich przykładach profesji z +2 do Ataków, które znalazłem w oficjalnych dodatkach, nie było błyskawicznego bloku. Nie ma żadnej zasady, wg której mając 3 ataki trzeba świetnie walczyć bronią dwuręczną (do tego głównie służy rzeczona zdolność). Sprawdzałem to z Kalamirem, kiedy ostatnio u mnie był. Miał Ci przekazać...

Pozdrawiam.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Kalamir   #3 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
Miał przekazać ale przyszedł tak padnięty na sesję, że musiał ją zakończyć po 2 godzinach. Ja tam myślę, że to celowy zabieg mający wprowadzić jakąś wadę i w tak potężnych profesjach (cnoty, gralle i błogosławieństwa kosztem jednej zdolności).



   
Profil PW
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 12