Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Pytania o świat
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 06-05-2010, 13:11

164 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #151 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Tekkey napisał/a:
Amaterasu była kobietą. Czy Aumen nadal jest czczony w tym samym, zewnętrznie niezmiennym kobiecyn kształcie (antropomorficznej personifikacji :DD )?

Tak, oczywiście. Forma kobieca jest poprawna.
Tekkey napisał/a:
czy po ostatnich zmianach ogólnodostępna telewizja jest czarno-biała?

Nie, Tenchi jest znacznie dalej. Przeszło przez fazę bezprzewodowej telewizji czarno-białej, bezprzewodowej telewizji kolorowej, telewizji kablowej i aktualnie jest na etapie telewizji satelitarnej. Więcej szczegółów tu: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=1523#1523

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Coyote   #152 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 669
Wiek: 34
Dołączył: 30 Mar 2009
Skąd: Kraków
Cytuj
I ja mam jedno pytanie jak można ;) Z ciekawości samej. Jak to jest z takim normalnym życiem w Khazarze? Jak kto nie mieszka w mieście to co są normalne wioski i drogi czy dzikość wszędzie? :P


"No somos tan malos como se dice..."
"Nie jesteśmy tacy źli jak się o nas mówi..."
   
Profil PW Email WWW
 
 
»Twitch   #153 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Coyote napisał/a:
I ja mam jedno pytanie jak można ;) Z ciekawości samej. Jak to jest z takim normalnym życiem w Khazarze? Jak kto nie mieszka w mieście to co są normalne wioski i drogi czy dzikość wszędzie? :P

Myślę, że możesz założyć że istnieją drogi pomiędzy poszczególnymi regionami, tylko w zależności od odległości od głównych miast ich stan może się diametralnie różnić. Resztę możesz dopisać, wiele rzeczy jest jeszcze do stworzenia. Ja to zawsze widziałem tak, że Khazarskie miasta są bardziej rozwinięte, zabudowane, choć posiadające obszary zielone, a mniejsze miejscowości nie są zacofane tylko chcą być bliżej natury. Mają świetnie prosperujący szpital specjalistyczny, ale jest to powiedzmy jedyny betonowy budynek, a wokół niego jest szereg niskich, drewnianych chat. Każda ma bieżącą wodę, ale niekoniecznie telewizor czy nawet sofę.

Lorgan: Nic dodać, nic ująć.


Little hell.
Ostatnio zmieniony przez Lorgan 26-04-2017, 22:32, w całości zmieniany 2 razy  
   
Profil PW
 
 
»Dann   #154 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Fukutaichou
Posty: 498
Wiek: 26
Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: Warszawa
Cytuj
Pytanie nie tyle o świat, co mojego ukochanego Weissmana... Tfu, Hiramatsu. Może korzystać z obu rodzajów bram, ale tylko jednego wariantu danej bramy jednocześnie, tak? Czyli może używać obu wersji tytana z oddzielnych bram? I jeśli już przywołał łapę, to żeby pojawiła się np. noga, to brama musi zostać przywołana ponownie, czy wystarczy, żeby ręką wróciła do bramy, a w jej miejscu będzie mogła pojawić się noga? I kontynuując, jeśli mam tylko 100 douriki mniej od Hiramatsu, czy Terrifying Presence będzie miało równie potężny efekt? I chyba ostatnie pytania - jak wytrzymałe są bramy i po jakim czasie od zniszczenia Hiramatsu może je ponownie przywołać?


What's dann cannot be undann ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #155 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Dann napisał/a:
Może korzystać z obu rodzajów bram, ale tylko jednego wariantu danej bramy jednocześnie, tak?

Tak.
Dann napisał/a:
Czyli może używać obu wersji tytana z oddzielnych bram?

Tak.
Dann napisał/a:
I jeśli już przywołał łapę, to żeby pojawiła się np. noga, to brama musi zostać przywołana ponownie, czy wystarczy, żeby ręką wróciła do bramy, a w jej miejscu będzie mogła pojawić się noga?

To drugie.
Dann napisał/a:
I kontynuując, jeśli mam tylko 100 douriki mniej od Hiramatsu, czy Terrifying Presence będzie miało równie potężny efekt?

Tak.
Dann napisał/a:
jak wytrzymałe są bramy i po jakim czasie od zniszczenia Hiramatsu może je ponownie przywołać?

Bramy są tak wytrzymałe, jak materiały, z których są wykonane. Zniszczenie przerywa działanie mocy, jednak wystarczy, że Shuji odeśle szczątki i będzie mógł od razu przyzwać zupełnie nowy egzemplarz.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Shadow   #156 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 251
Wiek: 27
Dołączył: 28 Maj 2015
Skąd: Zagłębie kabaretowe
Cytuj
Cytat:
Specjalne:
• Tatuaże Tao - pokrywają twarz i zwiększają zdolność kumulowania magii. Zealota nimi naznaczony dwukrotnie wolniej męczy się od rzucania zaklęć.

Już od dłuższego czasu męczy mnie postać Ilamara Lunario.
1. Czym są te tatuaże?
2. Czy oznaczają, że zaeloci męczą się używając zaklęć? I jeżeli tak - to w jakim tempie się męczą?
3. I czy można jakoś takie tatuaże zdobyć? Czy to unikat? Czy wymyślił je sam Lunario?
Uprzedzając - jeżeli to gdzieś jest opisane - z ręką na sercu - nie mogłem tego znaleźć.


W więziennej rozpaczy...
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #157 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Shadow napisał/a:
1. Czym są te tatuaże?

Jego specjalną cechą.
Shadow napisał/a:
2. Czy oznaczają, że zaeloci męczą się używając zaklęć? I jeżeli tak - to w jakim tempie się męczą?

Magia, tak samo jak moce nadludzi, obciążają w pewnym stopniu użytkownika. Nie jest to ujęte w ścisłych ramach, ale jak postać może zmęczyć się uderzając pięścią w worek, może też się zmęczyć rzucając kule ognia w czołgi. W wypadku Ilamara, stanie się to znacznie później.
Shadow napisał/a:
3. I czy można jakoś takie tatuaże zdobyć? Czy to unikat? Czy wymyślił je sam Lunario?

Póki co, jest to unikat. Tego typu rzeczy można otrzymywać jako dodatkowe nagrody za ukończenie Tankyuu lub bardzo specjalne Ninmu.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Shadow   #158 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 251
Wiek: 27
Dołączył: 28 Maj 2015
Skąd: Zagłębie kabaretowe
Cytuj
Z jednej strony pytanie wydaje się mechaniczne, ale z drugiej dotyczy wykorzystywania mocy, a nawet samej ich natury. A przynajmniej tak mi się wydaje.
Cannon i Kaito
Kijunhou i Gensoku u Cannona powoduje wzmocnienie jego siły ramion. Ok. Ale czy efekt się kumuluje? Czy jego moc rozwija się po prostu (z jednego na drugi poziom się zwiększa) czy kumuluje? (idąc mechaniką - rozwija = Gensoku +3 siły, czy kumuluje = gensoku + Kijunhou +5 siły)
Podobnie sprawa u Kaito. Z tym, że akurat on nie używa mocy, a zaklęcia. Więc czy jest on w stanie "odpalić" 2 zaklęcia jednocześnie (Chiratsuki i Okoggekai)? Jasne, podczas chratsuki nie może używać innej magii, ale okoggekai jest zaklęciem utrzymującym się, więc czy najpierw używając tego drugiego, a później pierwszego może uzyskać skumulowany efekt? (u niego to będzie szybkość +5, jeżeli wteleportuje zwierzę z szybkością)

Więc... Jak to w końcu jest?


W więziennej rozpaczy...
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #159 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Shadow napisał/a:
Kijunhou i Gensoku u Cannona powoduje wzmocnienie jego siły ramion. Ok. Ale czy efekt się kumuluje? Czy jego moc rozwija się po prostu (z jednego na drugi poziom się zwiększa) czy kumuluje? (idąc mechaniką - rozwija = Gensoku +3 siły, czy kumuluje = gensoku + Kijunhou +5 siły)

Nie, to klasyczny przykład Gensoku będącego potężniejszą wersją Kijunhou.
Shadow napisał/a:
Podobnie sprawa u Kaito. Z tym, że akurat on nie używa mocy, a zaklęcia. Więc czy jest on w stanie "odpalić" 2 zaklęcia jednocześnie (Chiratsuki i Okoggekai)? Jasne, podczas chratsuki nie może używać innej magii, ale okoggekai jest zaklęciem utrzymującym się, więc czy najpierw używając tego drugiego, a później pierwszego może uzyskać skumulowany efekt? (u niego to będzie szybkość +5, jeżeli wteleportuje zwierzę z szybkością)

Tak, jest to możliwe i opisane w jego stylu walki.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Hes   #160 
Zealota


Poziom: Keihai
Posty: 65
Dołączył: 05 Cze 2017
Skąd: Warszawa
Cytuj
Czy w Babilonie, państwie teokratycznym,gdzie władzę świecko-duchowną stanowi Kościół Powszechny istnieje coś takiego jak świecka arystokracja?
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13