Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Pytania o świat
 Rozpoczęty przez *Lorgan, 06-05-2010, 14:11

164 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #131 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Strefy klimatyczne na Tenchi są zupełnie inne niż na Ziemi: http://i.imgur.com/suTGrBf.png

Niebieska linia oddziela klimat mroźny, czarna mieszany/umiarkowany, czerwona gorący.

Aktualny i oficjalny opis stref klimatycznych: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17383#17383

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Tekkey   #132 
Generał
Paranoia Agent


Poziom: Genshu
Stopień: Shogun
Posty: 536
Wiek: 33
Dołączył: 24 Cze 2011
Cytuj
Może być odrobinę chaotycznie. Pytanie, które od dawna chodzi mi po głowie, a ostatnio stało się powodem mojej i oX'a głębszej rokminy. Mianowicie, jak w szczegółach działa na tenchi wyczucie douriki?
Wydaje mi się, że kiedyś była o tym mowa na sb - każdy człowiek jest w stanie wyczuwać aktywnie używane douriki (im więcej tym łatwiej), przy czym z własną średnią wartością koło 10 douriki wtapiają się w tło i nie potrafią się nawzajem wyczuwać.
Potem jest taki kwiatek:
Cytat:
Wyciszenie aury - Postać posiadająca 5000道力 zyskuje zdolność całkowitego lub częściowego wymazywania swojej prezencji. Może przez to ograniczyć emitowanie własnego Douriki, żeby zmylić wrogów lub się przed nimi ukryć. Zdolność nie działa w trakcie walki, ponieważ energia musi być wówczas aktywnie używana.

Z czego wynika, że wysokość emitowanego douriki jest wartością stałą, a dowolne obniżanie własnej energii do poziomu tła to sztuka dla zaawansowanych. Tylko czy w takim wypadku wszyscy uczestnicy Tajnej Wojny poziomem 1+ nie powinni się bezproblemowo wyczuwać, skoro mamy setki razy więcej douriki od poziomu zwykłego człowieka?


A mogę zrobić wszystko! Wystarczy Twoja krew.~
   
Profil PW Email
 
 
»Shadow   #133 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 251
Wiek: 27
Dołączył: 28 Maj 2015
Skąd: Zagłębie kabaretowe
Cytuj
Ulepszenia/zamienniki mechaniczne...
Pytanie zainspirowane tą postacią:
https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=5418#5418

Na jakim poziomie stoją? Jesteśmy w stanie zastąpić oko technologicznym bajerem, który działa jak oko, czy możemy mieć zamienioną kończynę na protezę, która sprawuje się wystarczająco dobrze, by nie powodować problemów w walce?


W więziennej rozpaczy...
Ostatnio zmieniony przez Shadow 08-11-2015, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 
^Pit   #134 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Seikigun Bushou
Posty: 567
Wiek: 34
Dołączył: 12 Gru 2008
Cytuj
Niestety, Shadow, kiedy ja próbowałem wprowadzić coś takiego, Lorgan kategorycznie odmówił. Niestety, ale nie możemy sprzedawać biomechanicznych gałek ani protez a'la luke Skywalker :/ Nie możemy mieć też co ciekawe latających szpiegodronów. Czyli, nie, Deus Ex to nie tutaj. Ale możemy mieć robota jako kompana, to już coś xD
Ostatnio zmieniony przez Pit 08-11-2015, 23:28, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #135 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Shadow napisał/a:
Ulepszenia/zamienniki mechaniczne...
Pytanie zainspirowane tą postacią:
https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=5418#5418

Na jakim poziomie stoją?

To są przeważnie rzeczy jedyne w swoim rodzaju. Ten koleś ma w taki sposób wydziwioną moc, Genkaku ma ducha zamieszkującego procesor. Jeżeli ktoś chciałby sobie zrobić postać androida i opisał to sensownie, pewnie też bym dopuścił taką ewentualność. Poziom technologii na Tenchi masz rozpisany tutaj: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=11189#11189

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Genkaku   #136 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa
Cytuj
Tekkey napisał/a:
Może być odrobinę chaotycznie. Pytanie, które od dawna chodzi mi po głowie, a ostatnio stało się powodem mojej i oX'a głębszej rokminy. Mianowicie, jak w szczegółach działa na tenchi wyczucie douriki?
Wydaje mi się, że kiedyś była o tym mowa na sb - każdy człowiek jest w stanie wyczuwać aktywnie używane douriki (im więcej tym łatwiej), przy czym z własną średnią wartością koło 10 douriki wtapiają się w tło i nie potrafią się nawzajem wyczuwać.
Potem jest taki kwiatek:
Cytat:
Wyciszenie aury - Postać posiadająca 5000道力 zyskuje zdolność całkowitego lub częściowego wymazywania swojej prezencji. Może przez to ograniczyć emitowanie własnego Douriki, żeby zmylić wrogów lub się przed nimi ukryć. Zdolność nie działa w trakcie walki, ponieważ energia musi być wówczas aktywnie używana.

Z czego wynika, że wysokość emitowanego douriki jest wartością stałą, a dowolne obniżanie własnej energii do poziomu tła to sztuka dla zaawansowanych. Tylko czy w takim wypadku wszyscy uczestnicy Tajnej Wojny poziomem 1+ nie powinni się bezproblemowo wyczuwać, skoro mamy setki razy więcej douriki od poziomu zwykłego człowieka?


Też mnie to interesuję, a nie padła oficjalna odpowiedź. Jak to jest z tym wzajemnym wyczuwaniem Douriki ?
   
Profil PW Email Skype
 
 
*Lorgan   #137 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Dziwne, wydawało mi się, że na to odpisywałem.
Tekkey napisał/a:
każdy człowiek jest w stanie wyczuwać aktywnie używane douriki (im więcej tym łatwiej), przy czym z własną średnią wartością koło 10 douriki wtapiają się w tło i nie potrafią się nawzajem wyczuwać

Nie jest to prawdą. Istnieją moce i urządzenia, które umożliwiają wykrywanie Douriki, jednak w żadnym razie nie jest to zdolność posiadana domyślnie przez wszystkich.
Tekkey napisał/a:
Z czego wynika, że wysokość emitowanego douriki jest wartością stałą

Zgadza się. Bazuje na tym min. scouter.

Reszta pytań traci zasadność w obliczu powyższego.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Dann   #138 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Fukutaichou
Posty: 498
Wiek: 26
Dołączył: 11 Gru 2011
Skąd: Warszawa
Cytuj
To teraz pytanko ode mnie. Jak wyglądają stopnie wojskowe zwykłych ludzi dla poszczególnych narodów? (z oczywistych względów najbardziej interesuje mnie Nag ^^). Wiemy jak ma się sprawa z nadludźmi/zealotami/szamanami, ale jak np. szeregowy nadczłowiek ma się do zwykłego... No właśnie, kogo? Wśród graczy awansuje się bezpośrednio z szeregowego na porucznika, ale czy zwykli żołnierze mają stopnie "przejściowe"?
Według opisu rycerzy w wojsku, pełnią oni rolę dowódców oddziałów lub członków specjalnych jednostek, ale czy taki szeregowy może przewodzić zwykłemu, dajmy na to, kapralowi lub sierżantowi?
Wybaczcie chaotyczne pytanie ^^
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #139 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Dann, sprawa była już poruszana:
Lorgan napisał/a:
Tekkey napisał/a:
Jeśli to jest najmniejszy oddział, jaką liczbą podwładnych dysponują wzmiankowani ludzcy oficerowie, najwyraźniej dowodzący pozostałymi 445 600 wojakami armii sanbetsu? I jaką rangę piastują, skoro pomiędzy porucznikiem i szeregowym nie ma w strukturach armii na tę chwilę nic?

Nazywani są po prostu oficerami. Ich rangi nie były nigdy szczególnie istotne, bo ich losy nie były nawet zgłębiane, ale jeżeli potrzebujesz tego do jakiegoś wpisu, możemy przyjąć: starszych podporuczników, podporuczników, młodszych podporuczników, starszych chorążych, chorążych, młodszych chorążych, różnej maści sierżantów oraz kaprali. W takiej kolejności.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
^Tekkey   #140 
Generał
Paranoia Agent


Poziom: Genshu
Stopień: Shogun
Posty: 536
Wiek: 33
Dołączył: 24 Cze 2011
Cytuj
Moje poprzednie pytanie było wstępem do obecnego: jak to jest z rozpoznawaniem douriki? Ostatnio GeyBar dostarczył nam tony materiału porównawczego:
Pit napisał/a:
Gdy udawali się do stolika, Pita coś tknęło. Zerknął mimowolnie w stronę lady. Czyli przeczucie go nie myliło. Oni tu byli. Obaj.

Pit napisał/a:
Douriki Gena i Soraty nadal gdzieś tam odbijało się echem z tyłu jego głowy, dręcząc go jak kłująca pinezka wbijająca się w skórę.


Ok, już wiemy, że Pit nie mógł wyczuć douriki żadnego z nich. Ale w czysto hipotetycznej sytuacji: gdyby Genkaku aktywował aurę w pobliżu, a Pit byłby w stanie odczuć jej działanie, czy zdołałby rozpoznać Gena wyłącznie na tej podstawie?
a) Ponieważ się znają?
b) Tylko dlatego, że zetknęli się już w otwartej walce przeciw sobie?
c) Jedynie gdyby Gen uaktywnił już kiedyś aurę w obecności Pita?
Jakie informacje mógłby uzyskać? Jakieś mgliste przeczucie? Czy douriki to tylko cyfry, a jedyne informacje jakich dostarcza odczuwanie aury, to że emiter posiada douriki więcej-mniej od odczuwającego?

I jak się ma zwykłe wyczucie do:
Cytat:
→ Eisai Shinka: Yochi (Evolved Eisai: Foresight) - wytrenowany "szósty zmysł" pozwala czytać aurę przeciwnika (emanację Douriki), żeby skuteczniej przewidywać jego ruchy. W walce stanowi znaczną przewagę, pozwalając, między innymi, kompensować braki w Szybkości.
Czy onten zapewnia jakieś dodatkowe informacje? Pozwala rozpoznawać wzorce odczuwanego douriki? Czy to już właśnie wyczucie, ale skoncentrowane wyłącznie na ruchach, bez roztrząsania czy douriki wydaje się znajome czy nie?

Sorata napisał/a:
Dobrze, ze Pit nie wiedział jeszcze, że tutaj jest (nie wyczujesz mojego douriki, bo potrafię je tłumić Pit :P ).

Zastanawia mnie również, czy tłumiąc douriki nadal otrzymujemy związane z nim bonusy do cech chi?


A mogę zrobić wszystko! Wystarczy Twoja krew.~
Ostatnio zmieniony przez Tekkey 05-12-2015, 18:02, w całości zmieniany 2 razy  
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 16