Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


[Badyl] Różne prace
 Rozpoczęty przez Badyl, 26-04-2010, 18:51

19 odpowiedzi w tym temacie
Badyl   #11 


Posty: 11
Dołączył: 29 Cze 2009
Cytuj
Jako, że samemu często trudno postrzega się swoje błędy, dobrze jest konsultować się z osobami trzecimi, które będą miały świeże spojrzenie na dany projekt. I tak ja chciałbym skonsultować z Wami swój świeży rysunek. Chciałbym abyście wytknęli mi błędy, dotyczące proporcji, zniekształceń i różnych takich pierdół. Mam nadzieję, że można na Was liczyć ;) Podaję link do szkicu ----> http://img576.imageshack.us/f/knightwar.jpg/
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #12 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Nie mam czasu się rozpisywać, więc przejdę od razu do rzeczy:
- obojczyki wyglądają dość nienaturalnie (są mocno odstające);
- nos wyszedł fatalnie (jest krzywy i przypomina ziemniaka - zupełnie nie pasuje do smukłej twarzy + ma krzywo rozmieszczone dziurki);
- żuchwa jest za bardzo cofnięta;
- korpus odrobinę za szeroki (albo przynajmniej sprawia takie wrażenie, pozbawiony istotnych detali);
- oczy i usta dzieli minimalnie za duży dystans (twarz wygląda na rozciągniętą).

Pzdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
Badyl   #13 


Posty: 11
Dołączył: 29 Cze 2009
Cytuj
To jeszcze raz ja, tym razem znowu proszę o pomoc w wytknięciu błędów, tym razem jednak bardziej bym wolał abyście się skupili na proporcji. Ja sam tak długo wpatrywałem się w ten rysunek, że sam nie wiem co może w nim nie grać. Może nogi są zbyt krótkie, a może ramiona zbyt długie? Sam nie wiem. Mam nadzieję, że mogę na was liczyć. Poniżej umieszczam rysunek do krytyki. Z góry dzięki ;)

http://img826.imageshack.us/f/pirat01.jpg/
   
Profil PW Email
 
 
»Kalamir   #14 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1033
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lut 2009
Cytuj
Na technice się nie znam wiec się najwyżej mogę mądrzyć. Niemniej mam inne zastrzeżenia. Rysunek pirata jest nieciekawy. Tak powinien wyglądać pirat? Goła klata jest dobra dla wojowników z gier namco, pirat musi być postacią barwną, kolorową. Na klacie powinien mieć jakąś luźną białą (lub szarą i brudną) luźną koszulę i jeszcze jakieś korale na szyi. Fryzura ma się lepiej, chociaż też nie jest za ciekawa. Pasek na biodrach jest bez sensu. Jaka jest jego funkcja? trzyma nóż? rapier? Czy tylko fajnie wygląda? Jego prawy but (z naszej lewej) chyba jest zbyt długi i sztywny. Nie wiem dokładnie ale coś mi w nim nie pasuje.

Poza tym super rysunek xD



   
Profil PW
 
 
Badyl   #15 


Posty: 11
Dołączył: 29 Cze 2009
Cytuj
Dlatego właśnie napisałem abyście swoje uwagi skupili bardziej na tym co mnie trapi w rysunku. Jak widać nie jest on dokończony i wiele rzeczy budzi zastrzeżenia, tj. po cholerę mu ten pas. Funkcjonalność poszczególnych rekwizytów nie jest jeszcze czy też, już nie jest, tematem na daną chwilę. Co do ubioru ja bym polemizował, bo gdybym chciał go uchwycić inaczej to bym to zrobił, mi przed oczyma stanął taki, a nie inny obraz i wizerunek pirata. No ale... nie mniej jednak dzięki za uwagi odnośnie tego o co nie pytałem i proszę kolejnych obserwatorów o wypowiedzenie się względem proporcji.

Kalamir, poczekaj aż skończę rysunek, wtedy myślę nieco bardziej Cię usatysfakcjonuję ;)

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez Badyl 07-09-2010, 23:10, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 
^Curse   #16 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 551
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Gru 2008
Skąd: Lublin/Warszawa?
Cytuj
A mi się taka wizja pirata podoba :P
W zasadzie, tylko jedna rzecz rzuciła mi się w oczy: jego prawe ramię (yyy.. biceps? xD) jest trochę zbyt chude i delikatne w porównaniu z dość masywną sylwetką. Przedramię już jest ok. Albo ewentualnie przedramię jest zbyt masywne.. W każdym razie, tylko tu bym coś pokombinowała.


They're all dead... They just don't know it yet.
   
Profil PW Email
 
 
Badyl   #17 


Posty: 11
Dołączył: 29 Cze 2009
Cytuj
Jako, że ostatnio w nawyku mam robienie kilkuset rzeczy na raz podrzucę Wam taki ala avatar, z wizerunkiem gęby wiedźmina. Ostatnio jakoś mnie tak naszło i nawet znów zacząłem sobie pogrywać w Witchera, tak więc poniekąd ta gra była inspiracją dla tego rysunku. Jak ktoś sobie go chce do czegoś wykorzystać to nie mam nic przeciwko.



Uploaded with ImageShack.us



Pozdrawiam!
   
Profil PW Email
 
 
^Coyote   #18 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 669
Wiek: 34
Dołączył: 30 Mar 2009
Skąd: Kraków
Cytuj
Wygląda trochę tak , jakby górna część twarzy była większa od dolnej :P i uszy jakby za bardzo wyciągnięte Ci wyszły :P


"No somos tan malos como se dice..."
"Nie jesteśmy tacy źli jak się o nas mówi..."
   
Profil PW Email WWW
 
 
Badyl   #19 


Posty: 11
Dołączył: 29 Cze 2009
Cytuj
Siemka to znowu ja

Jak zawsze, tak i teraz chcę się pochwalić swoją twórczością, tym razem po dłuższym moim niebycie w tych stronach :)




Uploaded with ImageShack.us


Nie będę nic dodawał od siebie, widać to co widać, full ołówek (HB, 2B, 3B i 4B), mile widziane komentarze.

Pozdrawiam ;)
   
Profil PW Email
 
 
^Coyote   #20 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 669
Wiek: 34
Dołączył: 30 Mar 2009
Skąd: Kraków
Cytuj
No to już dużo lepsza praca niż ostatnio :P Świetna mina i dłoń ma mieczu. Ręce sporo przykrótkie ale na pierwszy rzut oka nie widać ;) Robisz postępy !


"No somos tan malos como se dice..."
"Nie jesteśmy tacy źli jak się o nas mówi..."
Ostatnio zmieniony przez Coyote 30-01-2011, 18:29, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email WWW
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 12