Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Postapokalipsa/survival w grach
 Rozpoczęty przez »Sorata, 04-11-2015, 14:54

23 odpowiedzi w tym temacie
»Sorata   #1 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Uwielbiam gry opierające się na konieczności przeżycia bohatera, wszechobecnej beznadziei świata, pozornym braku rozwiązania lub po prostu konieczności odbudowy cywilizacji po apokalipsie.

W jakie tytuły tego typu graliście? Co możecie polecić?

Tytuły które ograłem:

- Fallout 1, 2, 3, NV, 4
- State of Decay
- Dead Island 1 i Riptide
- Dying Light
- DayZ
- The Last of Us
- Don't Starve
- Legend of Grimrock
- Bioshock (tylko wysokie poziomy)
- Stalker Cień Czarnobyla, Czyste Niebo, Zew Prypeci i mody(Misery, Lost Alpha, Anomaly., Gamma)
- Borderlands 1, 2, 3, Presequel
- Metro 2033, Last Light i Exodus z dodatkami
- Silent Hill 2
- Dark Souls
- Dark Souls 3
- Left 4 Dead 2
- Rage i Rage 2
- Afterfall: Insanity
- Gorky17
- The Thing
- Tomb Rider
- Rise of the Tomb Rider
- Shadow of the Tomb Rider
- Survarium
- Infestation: The new Z
- Prey
- Shadow of Mordor i Shadow of War
- Elex
- Days Gone

Jeśli coś mi się jeszcze przypomni, na pewno napiszę.

Edit: @Lorgan Skończyłem jedynkę i dwójkę. Świetne, chociaż do jedynki nie chcę już wracać :)
Ostatnio zmieniony przez Sorata 05-06-2023, 12:01, w całości zmieniany 17 razy  
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #2 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Borderlands 2

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Coltis   #3 
Agent


Poziom: Keihai
Posty: 358
Wiek: 35
Dołączył: 25 Mar 2010
Skąd: Białystok
Cytuj
Oczywiście nie można zapomnieć o Dark Souls - nihilistycznym świecie, który daje głównemu bohaterowi iluzję wolnej woli. Zamieszkują go nieliczne pozostałe przy zdrowych zmysłach postacie, pozostawione w niebezpiecznym środowisku, które trzeba się nauczyć pokonywać metodą prób i błędów. Chodzi tylko o to by przeżyć i przedłużyć cykl istnienia.


I wanna be the very best, like no one ever was.
   
Profil PW Email
 
 
»Graversh   #4 
Agent


Poziom: Keihai
Posty: 181
Wiek: 36
Dołączył: 26 Maj 2014
Cytuj
Jestem ogromnym fanem strzelanek, ale też zombie. W takim wypadku najlepsze połączenie:

- Dead Island - 1 i 2 - strasznie lubię i nawet teraz przesiaduję
- Left4Dead - ubolewam, że nie mogę nigdzie dostać tej gry, kiedyś poświęciłem na nią masę czasu
- Borderlands - choć z początku odstraszała mnie grafika to oczywiście zbieractwo mnie zachęciło i nie żałuję, najnowszej części nie miałem okazji poznać, ale się przymierzam
- Residen Evil - dużo czasu spędziłem nad 4 częścią, którą dostałem w prezencie, mimo strasznych udziwnień w przeciwnikach to pasował klimat i mała liczba naboi,
- Silent Hill - grałem w jedynkę jeszcze na playstation i pamiętam, że zwiedzanie szpitala z obdrapanymi ścianami było jednym z mocarniejszych momentów
- METRO 2033: Last Light - jestem fanem książek i gra też trzyma poziom, jedna z moich ulubionych bez zombiaków!
   
Profil PW Email
 
 
»Sorata   #5 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Dzięki wam trochę znów sobie przypomniałem.

Cytat:
Oczywiście nie można zapomnieć o Dark Souls - nihilistycznym świecie, który daje głównemu bohaterowi iluzję wolnej woli. Zamieszkują go nieliczne pozostałe przy zdrowych zmysłach postacie, pozostawione w niebezpiecznym środowisku, które trzeba się nauczyć pokonywać metodą prób i błędów. Chodzi tylko o to by przeżyć i przedłużyć cykl istnienia.


Lore stojący za tym światem jest przejmujący. Niestety co mnie ostatecznie zniechęciło to brak czasu na powtarzanie tych samych sekwencji i straszne przycięcia w wersji na PC...Przymierzam się do dwójki bo podobno lepiej zoptymalizowana.

Cytat:
- Left4Dead - ubolewam, że nie mogę nigdzie dostać tej gry, kiedyś poświęciłem na nią masę czasu


Na steamie gra żyje i ma się dobrze - w 2 inkarnacji. Zresztą na allegro znajdziesz kody steamowe do obu części.

Cytat:
- Residen Evil - dużo czasu spędziłem nad 4 częścią, którą dostałem w prezencie, mimo strasznych udziwnień w przeciwnikach to pasował klimat i mała liczba naboi,


Dziwni przeciwnicy, animacje ruchu i niewygodny kontroler zniechęciły mnie do tej serii skutecznie.

Cytat:
- Silent Hill - grałem w jedynkę jeszcze na playstation i pamiętam, że zwiedzanie szpitala z obdrapanymi ścianami było jednym z mocarniejszych momentów

Uwielbiam. Co prawda ukończtyłem tylko sequel ale grałem w każdą inkarnację chociaż troszkę. Dwójka miażdży klimatem.
Cytat:
- METRO 2033: Last Light - jestem fanem książek i gra też trzyma poziom, jedna z moich ulubionych bez zombiaków!


Świetna gra, doskonale oddająca klimaty z książek. Jeszcze nie ten poziom co Stalker, ale doprecyzowuje bardziej liniowe mechanizmy.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
»Graversh   #6 
Agent


Poziom: Keihai
Posty: 181
Wiek: 36
Dołączył: 26 Maj 2014
Cytuj
Sorata napisał/a:
Cytat:
- Left4Dead - ubolewam, że nie mogę nigdzie dostać tej gry, kiedyś poświęciłem na nią masę czasu


Na steamie gra żyje i ma się dobrze - w 2 inkarnacji. Zresztą na allegro znajdziesz kody steamowe do obu części.

Przyjrzę się tematowi, dzięki za podpowiedź :DD

Sorata napisał/a:
Cytat:
- Residen Evil - dużo czasu spędziłem nad 4 częścią, którą dostałem w prezencie, mimo strasznych udziwnień w przeciwnikach to pasował klimat i mała liczba naboi,


Dziwni przeciwnicy, animacje ruchu i niewygodny kontroler zniechęciły mnie do tej serii skutecznie.

Ja do sterowania na padzie przyzwyczaiłem się po przejściu mniej więcej 1/3 gry :DD

Sorata napisał/a:
Cytat:
- METRO 2033: Last Light - jestem fanem książek i gra też trzyma poziom, jedna z moich ulubionych bez zombiaków!


Świetna gra, doskonale oddająca klimaty z książek. Jeszcze nie ten poziom co Stalker, ale doprecyzowuje bardziej liniowe mechanizmy.

Przymierzałem się do Stalkera, ale kupiłem spieprzoną wersję w MediaMarkt i mi nie poszło, składałem reklamację, ale zwrócili mi tylko pieniądze i stwierdzili, że wersja z Pomarańczowej Klasyki (czy jakoś tak) może mieć jakiś błąd, który powoduje problem z uruchomieniem gry.
   
Profil PW Email
 
 
^Genkaku   #7 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa
Cytuj
Rage
Mars: War Logs
Gorky 17
Ostatnio zmieniony przez Genkaku 05-11-2015, 14:17, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email Skype
 
 
»Sorata   #8 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Kolejne przypomnienie.

Rage - Ukończyłem. Podobał mi się, chociaż głównie ze względów mechaniki i klimatu właśnie. Fabuła niestety prosta jak konstrukcja cepa i czasem cudnie zrujnowana lokacja aż się prosiła o więcej detali do odkrycia.

Gorky17 - jedna z pierwszych w które grałem na PC, chociaż nigdy nie traktowałem jej jako postapokalipsę. Odbiłem się lata temu od zbyt ciężkiej walki. Ciekaw jestem czy powrót mi wyjdzie.

Mars: War Logs - tutaj mam ciężki orzech do zgryzienia. Gra jest podobno siermiężna ( małe studio - mało kasy) i po prostu nudna, a póki co również cenowo nie zachęca. jak spadnie w okolice 20 zł to pewnie się przekonam.

Grałem również w Afterfall: Insanity ale absolutnie mnie nie wciągnął. Sztywniackie dialogi, marne animacje. Odebrałem go jako Dead Space dla ubogich.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
^Genkaku   #9 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa
Cytuj
To może apokalipsa w świecie faktasy ?

Warhammer: End Times - Vermintide czyli pochodna L4D w świecie Warhammera ?
   
Profil PW Email Skype
 
 
»Sorata   #10 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
Warhammer: End Times - Vermintide czyli pochodna L4D w świecie Warhammera ?


Próbowałem się do tego przekonać, ale nawet gameplaye skłaniają mnie ku opinii, że to marna podróbka L4D. Zresztą nawet to drugie przegrało w moich oczach z trybem Be the zombie w Dying Light.

W Alien:Isolation chcę zagrać na pewno - kwestia ceny póki co.

Czy ktoś mógł by się wypowiedzieć na temat Wasteland 2?

[ Dodano: 2015-11-09, 08:46 ]
Kto grał w Shadow of Mordor? To wygląda na skradankę z elementami 1 vs all.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
Ostatnio zmieniony przez Sorata 06-11-2015, 17:47, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 15