Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Marvel: ANT-MAN
 Rozpoczęty przez »Twitch, 20-07-2015, 19:46

12 odpowiedzi w tym temacie
»Twitch   #1 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj


17 lipca do kin wszedł nowy film Marvel Studios pod tytułem Ant-Man.

Zawodowy oszust Scott Lang (Paul Rudd) aka Ant-Man, za sprawą niezwykłego kostiumu potrafi zmniejszać się do rozmiarów mrówki, zyskując jednocześnie nadludzką siłę. Gdy świat stanie w obliczu nowej generacji zagrożeń, Ant-Man wraz ze swoim mentorem doktorem Hankiem Pymem (Michael Douglas), zaplanuje skok, który może zapobiec katastrofie.

Jest to kolejna ekranizacja komiksowego superbohatera należącego do Avengers. Ostatnio tych filmów było kilka, a moim zdaniem Ant-Man przebija obydwie części Thora, Kapitana Ameryki i może nawet wpycha się przed 2 część Avengers: Age of Ultron. Niesamowita dawka humoru połączona z bardzo dobrze wyważonym dramatyzmem i akcją sprawiły, że oglądało się to znakomicie. Obsada została dobrana cholernie dobrze, Michel Douglas świetnie pasuje do roli dr Hanka Pyma, a i tytułowy bohater dostał odtwórcę, który na pewno zagości w pamięci widzów. Najsłabszym elementem była chyba muzyka. Zabrakło mi charakterystycznych i miodnych kawałków (jakie choćby posiadali Strażnicy Galaktyki czy Iron Man).
Mały, ale wariat - tak tytułowany jest Ant-Man i jest to chyba najlepiej dobrany przydomek. Mały bohater jak wariat zatańczył na ekranie, sprawił, że bawiłem się świetnie i nie interesuje mnie co było w komiksie. Czekam na drugą część i liczę, że wypadnie jeszcze lepiej!


Little hell.
   
Profil PW
 
 
»oX   #2 
Rycerz


Poziom: Ikkitousen
Stopień: Samurai
Posty: 740
Wiek: 33
Dołączył: 21 Paź 2010
Skąd: Wejherowo
Cytuj
Nie wiem czemu się nie wpisałem.. o_o

Byłem w kinie i z czystym sumieniem mogę polecić. Mimo bycia jednym z najgłupszych superbohaterów, to Ant Man mnie zadziwił. Dobra fabuła, spleciona z super dawką humoru i różnorakimi smaczkami zapewnia świetną rozrywkę. Aktorzy dobrani spoko, Wasp całkiem całkiem :ok:

Czy jednak film przebija inne produkcje Marvela? Nie sądzę. Kapitan Ameryka to akurat trochę nudnawa produkcja, szczególnie pierwsza część, ale uważam, że nie dał się prześcignąć. Nie oglądałem jedynie Hulka, ale póki co AntMan jest jakoś w środku. Co do obsady jeszcze... Douglas to już wszędzie się pcha, ale dał radę jako Pym. Najbardziej w pamięć zapadła mi scena pojedynku z jednym z Avengersów. Nieźle się wkurzył dostając bęcki od amatora :DD

No i największym plusem (minusem chyba serio muzyka :ok: ) są sceny opowiadań, jak to każdy każdemu coś mówi, a ja siedzę i się w tym wszystkim gubię :ok:

Niestety Mrówkę zobaczymy chyba dopiero w trzecich Avengersach, szkoda.
   
Profil PW Email
 
 
»Twitch   #3 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
oX napisał/a:
Byłem w kinie i z czystym sumieniem mogę polecić. Mimo bycia jednym z najgłupszych superbohaterów, to Ant Man mnie zadziwił.

Czemu najgłupszy? Jeżeli chodzi o styl bycia to taki po prostu jest. Nie otrzymał żadnych nadprzyrodzonych mocy, nie urodził się z nimi, ani nie był nigdy wytrenowany bojowo. Chyba, że mówisz właśnie o jego mocy jaką daje mu kostium.

oX napisał/a:
Czy jednak film przebija inne produkcje Marvela? Nie sądzę. Kapitan Ameryka to akurat trochę nudnawa produkcja, szczególnie pierwsza część, ale uważam, że nie dał się prześcignąć. Nie oglądałem jedynie Hulka, ale póki co AntMan jest jakoś w środku.

Pierwsza część Kapitana Ameryki jest wyjątkiem, bo jest na prawdę fajna. Iron-Mana na pewno nie przebije za rozmach i klasę bohatera, ale od Thora jest zdecydowanie lepszy.

oX napisał/a:
Co do obsady jeszcze... Douglas to już wszędzie się pcha, ale dał radę jako Pym.

Nie potrafiłbym teraz wskazać kogoś innego na jego miejsce, uważam, że wpasował się bardzo dobrze.

oX napisał/a:

No i największym plusem (minusem chyba serio muzyka :ok: ) są sceny opowiadań, jak to każdy każdemu coś mówi, a ja siedzę i się w tym wszystkim gubię :ok:

No to było świetne :DD

oX napisał/a:
Niestety Mrówkę zobaczymy chyba dopiero w trzecich Avengersach, szkoda.

Nie wiadomo czy pojawi się w Civil War, czy dostanie później film kinowy. Według wstępnych planów to po może się nie pojawić, a po Civil War ma być HULK 2.


Little hell.
   
Profil PW
 
 
^Pit   #4 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Seikigun Bushou
Posty: 567
Wiek: 33
Dołączył: 12 Gru 2008
Cytuj
Skąd wy bierzecie to info? xD Hulk 2? No coś mi się nie wydaje.

http://3.bp.blogspot.com/...1600/XaMBB5.jpg

Hulk, choć filmem był średnim i przyjemnym, to nie doczeka się sequela. Przynajmniej nie do 2019, kiedy doczekamy się drugiej części Infinity War. A potem i tak będą Inhumans. Ant-man na stówę pojawi się w trzecim Kapitanie, jako część "Teamu Steve", gdzie będzie walczył wraz z Buckym i Samem Willsonem (a także Scarlet Witch i Hawkayem). To zresztą wyjawia druga scena po napisach Ant-Mana.
Tak, bo Ant-man ma już DWIE takie sceny. I warto zobaczyć, bo będzie się działo.
Co do filmu to nie miałem wielkich oczekiwań, trailery dawkowałem sobie w niewielkich ilościach i proszę - mój ulubiony film marvela, tuż obok Guardiansów. To prosta, lekka historia z przekazem, pełna świetnych dialogów, bohaterów, których da się lubić no i spektakularnych scen akcji. Każdy element tu zagrał, nawet stereotypowa postać meksykańca. Swoją drogą ten aktor sprawdza się zarówno w takich "comic reliefach", jak i w poważniejszej roli, w "Taśmach Watykanu". On po prostu nie jest w stanie być złoczyńcą, jest na to zbyt wyluzowany :D Film oglądałem na wieeeelkim ekranie ajmaksa w dobrym 3D i muszę przyznać, sceny z perspektywy mróweczki robią wtedy niemałe wrażenie. A samo pole bitwy w pokoju dziecięcym to majstersztyk pełen naprawdę świetnych pomysłów (jak zlatywali na ten tor to skojarzył mi isę, nie wiedzieć czemu, Smash Bros xD). Bohater, którego w życiu by nikt nie polubił ("Człowiek-Mrówka? No bez przesady, ci goście w Disneyu powariowali do reszty") nagle stał się jednym z kluczowych członków większej paczki. Złodziej, awanturnik, ale o dobrym sercu. Nie jakiś tam superbohater. On po prostu taki ma styl bycia i "tak po prostu" dokopał Falconowi, choć sam fanbojuje na jego punkcie. Tego typu pojedynki wychodziły w pierwszych Avengersach i myślę, że po prostu tu kryje się klucz do dobrego superbohaterskiego kina. Jakiś tam przedmiot to tylko wymówka do dobrej zabawy. Można kręcić nosem, że to po raz kolejny odgrzewany kotlet i podanie fabuły pierwszego Iron Mana w trochę inny sposób, ale czemu by nie? Ostatnio mieliśmy ultra poważne "Age of Ultron" które nie sprostało hypowi. A pan mrówka tak ;)


Muzyka się nie podobała? Cóż, to dośc jasne odwołanie się do klasyków kina, pokroju Bonda czy Mission Impossible (scena z wylotem z kanałów chociażby), która pasuje do tego klimatu. Bo Ant-man został zrobiony po części jak heist movie i to mu wyszło na zdrowie.
Ant-man powróci, tak grzmiał napis po drugiej scenie końcowej. Teraz już tylko czekać do przyszłego roku na tak zwane "Avengers 2.5" czyli spór Kapitana Ameryki z Iron Manem. Będzie się działo xD
   
Profil PW Email
 
 
»Twitch   #5 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Gdzieś słyszałem o tym Hulku, choć teasery na necie to fake, a fabuła miałaby nawiązywać do pojawienia się SheHulk. Nie mogę tylko teraz znaleźć stronki na której czytałem dyskusję na ten temat.

A tutaj są plany wydawnicze Marvela do 2019 roku:

17.07.2015 - ''Ant-Man''
06.05.2016 - "Captain America 3: Civil War"
04.11.2016 - "Doctor Strange"
05.05.2017 - "Guardians of the Galaxy 2"
28.07.2017 - "Thor: Ragnarok"
03.11.2017 - "Black Panther"
04.05.2018 - "AVENGERS: INFINITY WAR" Part 1
06.07.2018 - "Captain Marvel"
02.11.2018 - "Inhumans"
03.05.2019 - "AVENGERS: INFINITY WAR" Part 2

http://www.filmweb.pl/new...+Marvela-108036

Z wymienionych tutaj filmów najbardziej nie pewny jest niby tylko Doctor Strange. I ludzie obstawiają, że może być zastąpiony właśnie przez 2 część Ant-Mana. W końcu została ona zapowiedziana na koniec filmu, a tak jak wspomina Pit nasz mały, ale wariat, ma się również pojawić w Civil War.

Dodatkowo ma się pojawiać również Spider-Man.
http://marvel.com/news/mo...d_of_spider-man


Little hell.
   
Profil PW
 
 
^Pit   #6 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Seikigun Bushou
Posty: 567
Wiek: 33
Dołączył: 12 Gru 2008
Cytuj
Twitch, ale Doctor Strange miał przedwczoraj swój trailer, podobnie jak Civil War. Sęk w tym, że pokazano go tylko na D23 czyli wewnętrznej imprezie disneya.

https://www.youtube.com/watch?v=PfFsI2kqgig oraz

https://www.youtube.com/watch?v=44Ynh8rCEvE

Antman jest już oficjalnie w obsadzie Kapitana. Mówiłem, że będzie się dużo działo.
Ostatnio zmieniony przez Pit 18-08-2015, 17:44, w całości zmieniany 3 razy  
   
Profil PW Email
 
 
»Twitch   #7 
Yami


Poziom: Wakamusha
Posty: 1053
Wiek: 34
Dołączył: 08 Maj 2009
Cytuj
Pit napisał/a:
Twitch, ale Doctor Strange miał przedwczoraj swój trailer, podobnie jak Civil War. Sęk w tym, że pokazano go tylko na D23 czyli wewnętrznej imprezie disneya.

https://www.youtube.com/watch?v=PfFsI2kqgig oraz

https://www.youtube.com/watch?v=44Ynh8rCEvE

Antman jest już oficjalnie w obsadzie Kapitana. Mówiłem, że będzie się dużo działo.

Nie trailer tylko informację o nim :P Mi chodziło o datę jego wypuszczenia na rynek.
A z Civil War to słyszałem, że ma być mocno, w końcu to jedno to starcie jednych założycieli Avengers, musi być na bogato, a przy tym jest okazja pokazać kilku nowych bohaterów, Ant-Man nie jest wyjątkiem, choć pełnej listy nie znam :?


Little hell.
Ostatnio zmieniony przez Twitch 18-08-2015, 17:46, w całości zmieniany 1 raz  
   
Profil PW
 
 
»Sorata   #8 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Gdyby nie dziury logiczne, ten film byłby jeszcze lepszy. Póki co - niezłe kino na odmóżdżenie, oscylujące niewiele powyżej origin story Thora. Jeśli wziąć całe dotychczasowe uniwersum marvela, poziom tych filmów plasuje się dla mnie gdzieś w okolicach trzecich transformersów.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
^Genkaku   #9 
Tyran
Bald Prince of Crime


Poziom: Genshu
Stopień: Senshu
Posty: 1227
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Raszyn/Warszawa
Cytuj
Cytat:
Gdyby nie dziury logiczne, ten film byłby jeszcze lepszy. Póki co - niezłe kino na odmóżdżenie, oscylujące niewiele powyżej origin story Thora. Jeśli wziąć całe dotychczasowe uniwersum marvela, poziom tych filmów plasuje się dla mnie gdzieś w okolicach trzecich transformersów.


what?! po pierwsze wszystkie części transformersów ssą... po drugie pierwsza część Thora jest moim zdaniem tragiczna (w odróżnieniu od drugiej, która jest chyba jednym z moim ulubionych filmów od Marvela). Co do dziur logicznych to nie ma ich znowu tak wiele. Większość wynika z kiepskiego przełożenia historii z komiksu.
Dla mnie Ant-Man wygrywa z resztą filmów z pod znaku superbohaterów brakiem przesadnej epickości, ratowania świata etc.
   
Profil PW Email Skype
 
 
»Sorata   #10 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
what?! po pierwsze wszystkie części transformersów ssą...


:) Transformersy są tylko filmem dla o zabawkach. Tak jak większość MCU. Takie nastoletnie odpowiedniki "Toy Story".

Też mi się nie podobał pierwszy Thor, ale Ant Man jest przynajmniej zabawniejszy.

Cytat:
Dla mnie Ant-Man wygrywa z resztą filmów z pod znaku superbohaterów brakiem przesadnej epickości, ratowania świata etc.


Dla mnie ratowanie świata również bywa frajdą.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14