Tenchi PBF   »    Rekrutacja    Generator    Punktacja    Spis treści    Mapa    Logowanie »    Rejestracja


Feng Shen Ji
 Rozpoczęty przez »Sorata, 02-01-2014, 13:23

29 odpowiedzi w tym temacie
*Lorgan   #21 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Mi również się podoba, chociaż sprawa z duszą Ah Gou w ogóle mnie nie interesuje :DD Wygląda na to, że niedługo zacznie się ostatnia saga: mroczni przeciw bogom i ludziom. Do tej pory wygląda to prymitywnie i głupio. Mam nadzieję, że zakończenie nie zostanie najsłabszą częścią w cyklu.

EDIT:

Właśnie się okazało, że nowi-starzy bogowie są wampirami, lol.

EDIT 2:

Na nowo zaczynam interesować się wydarzeniami w serii. Wojna z bogami przybrała epicką skalę i wreszcie znamy ostateczny cel Ah Gou. W międzyczasie przebudzili się dwaj smoczy wojownicy, którzy zapewne okażą się potężnymi przeciwnikami. Teraz czekam przede wszystkim na uwolnienie Shi Xinga.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #22 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Na tą chwilę, ostateczny cel Ah Gou wydaje mi się nie do zrealizowania. Smoczy bogowie mają prawdopodobnie dużo większą siłę niż jakikolwiek protagonista na tą chwilę. Wątpię, że Monochrome Ah Gou jest na tyle potężny by spętać ich obu. Jedyną nadzieją był by Heaven Punisher, by wypalić im choć trochę mocy. Chętnie zobaczyłbym duet wuja z bratankiem w akcji.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
^Coyote   #23 
Komandor


Poziom: Genshu
Stopień: Shinobi Bushou
Posty: 669
Wiek: 34
Dołączył: 30 Mar 2009
Skąd: Kraków
Cytuj
Tak z perspektywy czasu powiecie czy warto to teraz czytać od początku czy strata czasu by była?


"No somos tan malos como se dice..."
"Nie jesteśmy tacy źli jak się o nas mówi..."
   
Profil PW Email WWW
 
 
»Sorata   #24 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
Tak z perspektywy czasu powiecie czy warto to teraz czytać od początku czy strata czasu by była?


Mimo, że historia trochę zwolniła, wciąż warto nadgonić (szczególnie, że saga wyspy bogów obfituje we wspaniałe starcia). Teraz znów będzie się działo. Nadal też nie spotkałem shounena z taką jakością rysunku.

[ Dodano: 2016-01-06, 19:36 ]
Co sądzicie o nowych mocach Zi Yu i Ah Gou?

O ile temu pierwszemu przydał się powerup (który do tego został zakotwiczony w przeszłości), to główny protagonista zaczyna być trochę OP. Prawdopodobnie moja niechęć pochodzi od skojarzeń z bleachowym Ichigo, ale mam nadzieję, że Feng Shen Ji nie przekształci się w coś podobnego do Wybielacza.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #25 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Sorata napisał/a:
główny protagonista zaczyna być trochę OP

Z jednej strony dostaje te wszystkie moce, a z drugiej nie bardzo wychodzi łączenie ich w boju. Najpierw uzyskał boski Monochrom i było spoko. Później rękę ze złotą rękawicą - też może być, w końcu okoliczności były zadowalające. Duchowy sprzęt już udziwniony na maksa - w znaczącym stopniu popsuł widowiskowość walk. Miałem wrażenie, że zostało to upchnięte dosłownie na siłę. Zmutowany gluto-klon to kontynuacja złej tradycji. Moc bez większego sensu, zwłaszcza wobec wcześniejszych manifestacji Nicości.
Manhwę wciąż się czyta fajnie, ale raczej nie ze względu na konfrontacje głównego bohatera. Szkoda.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #26 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Cytat:
Z jednej strony dostaje te wszystkie moce, a z drugiej nie bardzo wychodzi łączenie ich w boju. Najpierw uzyskał boski Monochrom i było spoko.


Ja odniosłem wrażenie, że przełączanie się między mocami idzie mu całkiem nieźle i do tego poprawia się z bitwy na bitwę. Kiedyś nie potrafił nawet utrzymać odpowiedniej formy ramienia, bo Monochrome uniemożliwiał mu kontrolę smelting aury.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #27 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Sorata, ty masz na myśli fabularne zależności, a ja przyjemność z oglądania tego - nie ma jej. Ah Gou ma za dużo możliwości, a skakanie między nimi zabija wiele napięcia i klimatu. Przynajmniej u mnie ;)

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #28 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
A co myślisz o wyglądzie i sensowności nowej mocy Zi Yu? Mi się podoba, ale jednocześnie jestem trochę zawiedziony. Jego deszcz mieczy miał w sobie coś niepowtarzalnego.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 
*Lorgan   #29 
Administrator
Exceeder


Poziom: Joutei
Stopień: Taichou
Posty: 3209
Wiek: 37
Dołączył: 30 Paź 2008
Skąd: Warszawa
Cytuj
Sezon trzeci dobiegł końca. Wszystkie wątki zostały zamknięte i wygląda na to, że cała seria wreszcie znalazła finał (pomimo słów z ostatnich stron). Czy tak będzie faktycznie? Nie wyobrażam sobie dalszego przeciągania przygód Ah Gou, ale kto wie? Może autor jest na tyle szalony, żeby je ciągnąć? ;)

Byłoby fajnie, gdyby ta pozycja została jakoś ładnie wydana na zachodzie. Chętnie włączyłbym ją do swojej kolekcji.

Pozdr.


Hit dirt, shake tree, split sky, part sea.

Poprawna polszczyzna | Wiedza dla ludu | Odpowiedź na Twoje pytanie
   
Profil PW Email WWW Skype
 
 
»Sorata   #30 
Yami


Poziom: Genshu
Posty: 1471
Wiek: 38
Dołączył: 15 Gru 2008
Skąd: TG
Cytuj
Podsumowania były bardzo klimatyczne i osłodziły mi nierówny poziom końcówki.
Cytat:

Byłoby fajnie, gdyby ta pozycja została jakoś ładnie wydana na zachodzie. Chętnie włączyłbym ją do swojej kolekcji.


Pod tym mogę podpisać się rękami i nogami.

[ Dodano: 27-12-2022, 20:07 ]
Złoty szpadel przyjmuję bez żalu, ale po rozdziale, który uważałem za ostatni, natknąłem się na kontynuację walki z Tianem i zachęciło mnie to do przeczytania manhwy na nowo.


Kryteria oceny walk: Klimat 4/10 Mechanika 3/10 Warsztat 3/10. W razie wątpliwości - konsultuj. Pomoc: https://tenchi.pl/viewtopic.php?p=17457#17457
   
Profil PW Email
 
 

Odpowiedz  Dodaj temat do ulubionych



Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 12